دیگران چه می خوانند..؟
نمناک اخبارجامعه خبر جدید از جریمه سال های غیبت سربازی به 5 سال
جریمه غیبت سربازی ، جریمه سربازی
جانشین اداره سرمایه های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در رابطه با بحث کاهش سنوات غیبت سربازی برای بهره مندی از جریمه ریالی به 5 سال، توضیح دادند.
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1394
بازدید : 4,766 نفر

 

کاهش سنوات غیبت برای جریمه ریالی سربازی در سال 95 منتفی است

سردار موسی کمالی ، درباره سرانجام اجرای طرح جریمه ریالی سربازی در سال آینده و خبرهای ضد و نقیضی که در این باره منتشر می شود، گفت:آنچه که مسلم است در سال 95 مدت سنوات غیبت برای بهره مندی از جریمه ریالی به 5 سال نخواهد رسید و این مساله کاملا منتفی است.

وی با تاکید بر اینکه افراد جدیدی در شمول طرح جریمه مشمولان غایب نخواهند بود، گفت:ممکن است همین طرح فعلی در سال 95 نیز استمرار داشته باشد یعنی کسانی که تا پایان سال 94، 8 سال غیبت یا به عبارتی تا پایان سال 95 ، 9 سال غیبت از سربازی داشته باشند، بتوانند با پرداخت جریمه از انجام خدمت سربازی معاف شوند. 

کمالی ادامه داد:آن دسته از کسانی که در سال های 93 و 94 برای بهره مندی از طرح جریمه ریالی ثبت نام کرده و واجد شرایط تشخیص داده شده اند باید نسبت به پرداخت جریمه خود اقدام کنند و منتظر تسهیلات بیشتر نباشند چرا که اساسا ستاد کل چنین تصمیمی ندارد. 

جانشین اداره سرمایه های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه تصمیم گیری در مورد سربازی از طریق ستاد کل انجام می شود، گفت:ما نیز برنامه ای برای گسترش معافیت مشمولان غایب نداریم و هر چیزی جز آنچه که گفته شد، نادرست بوده و مورد تایید ما نیست. 

وی از مشمولان خواست که به هیچ عنوان به شایعات و اظهارنظرهای غیرمسئولانه در این حوزه توجه نکنند. 

کمالی در بخش دیگری از این گفت وگو با بیان اینکه یک احتمال هم وجود دارد که به طور کلی طرح جریمه ریالی در سال آینده متوقف شود، خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه شرایط در سال آتی نیز تغییری نخواهد داشت، این احتمال وجود دارد که اجرای طرح جریمه ریالی در سال آتی متوقف شود. 

پیشنهاد افزایش قیمت جریمه ها در سال آینده

کمالی درباره اینکه آیا رقم جرایم در سال آتی افزایش خواهد یافت یا خیر، گفت:پیشنهاد ما این است که در سال آینده رقم جرایم نسبت به امسال افزایش پیدا کند اما هنوز میزان آن قطعی نشده است. 

کمالی درباره تعداد افراد ثبت نام کننده برای مرحله دوم جریمه ریالی سربازی نیز اظهار کرد:در مجموع در مرحله دوم اجرای طرح حدود 40 هزار نفر ثبت نام کردند که دلیل عدم استقبال نیز شایعات و خبرهای نادرستی بود که در خصوص اجرای طرح جریمه ریالی در سال آینده منتشر شد. متاسفانه عده ای به امید این شایعات از اقدام برای استفاده از طرح جریمه ریالی خودداری کردند.

وی افزود:متقاضیان طرح جریمه ریالی همچنان می توانند با مراجعه به دفاتر پلیس +10 درخواست خود را ثبت کنند.

خبر جدید از جریمه سال های غیبت سربازی به 5 سال

خبر جدید از جریمه سال های غیبت سربازی به 5 سال
325
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 15 10
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف