نمناک اخبارحوادث جزئیات اسیدپاشی در نهاوند تا لغو 14 کنسرت
اسید پاشی ، اسیدپاشی نهاوند
نشست خبری سخنگوی نیروی انتظامی با خبرهایی از آخرین جزئیات اسیدپاشی در نهاوند و لغو کنسرتها همراه بود.
تاریخ انتشار : 7 مهر 1394
بازدید : 3,148 نفر

ماجرای اسید پاشی نهاوند

سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی و معاون اجتماعی ناجا در نشست خبری که صبح امروز (سه شنبه)به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد، اظهار کرد:هفته نیروی انتظامی که از شنبه یازدهم مهر ماه تا جمعه هفدهم مهر ماه برگزار می شود، فرصتی است برای ارائه خدمات مضاعف به مردم و در واقع ارائه کارنامه یک ساله پلیس برای مردم به شمار می رود.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های ناجا در هفته نیروی انتظامی  گفت:یکی از برنامه های بارز ناجا در هفته نیروی انتظامی فرصتی است که برای رانندگان خودرو و موتورسوارانی که صرفاً به سبب ارتکاب تخلفات راهنمایی و رانندگی به پارکینگ ارجاع داده شده اند ،است که در این راستا رانندگان و موتورسواران با در دست داشتن قبض پارکینگ و برگه عدم خلافی، می توانند خودروهای خود را ترخیص کنند و این طرح شامل متخلفانی که دارای دستور قضایی هستند، نمی شود و در واقع بخشش جرایم صورت نمی گیرد.

سخنگوی نیروی انتظامی بیان کرد:شعار هفته نیروی انتظامی اقتدار پلیس، همدلی و همزبانی، امنیت و آرامش است که هر یک از این مقوله ها به تنهایی یک مأموریت مهم برای پلیس به شمار می رود و در این زمینه چنان چه پلیس مقتدر باشد و همدلی و همسویی مردم را در پی داشته باشد، خروجی آن امنیت و آرامش است.

سردار منتظرالمهدی در ادامه با اشاره به ارائه خدمات نیروی انتظامی در یک سال گذشته تصریح کرد:در طی یک سال گذشته 538 تن انواع مواد مخدر کشف شده و در این زمینه 2 هزار و 575 باند قاچاق منهدم شده و همچنین حدود 13 میلیون تلفن و گزارش از طریق سامانه 110 پلیس انجام شده که 66.4 درصد رضایتمندی مردم را به دنبال داشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه در بیش از 600 کلانتری دارای مشاوره و مددکاری وجود دارد، افزود:در یک سال اخیر بالغ بر 398 هزار مورد پرونده به مراکز مشاوره و مددکاری ارجاع شده که از این تعداد پرونده بیش از 70 درصد منتج به صلح شده و از چرخه قضایی و انتظامی خارج شده است.

معاون اجتماعی ناجا در ادامه با ارائه گزارشی از قرارگاه مقابله با سرقت گفت:با تشکیل قرارگاه مقابله با سرقت در پایان سال 92 روند رو به رشد جمعیت مهار و کنترل شده و همچنین در شش ماه نخست سال 94 به میزان 7.9 درصد از  جرم سرقت کاهش یافته است.

سخنگوی نیروی انتظامی در خصوص کاهش تلفات جانی در صحنه بیان کرد:در شش ماه نخست سال جاری 8.5 درصد کاهش تلفات جاده ای در صحنه داشتیم که این میزان در شهریور ماه به 10.9 درصد رسید.

سردار منتظر المهدی با اشاره به اینکه در شش ماه گذشته 410 کنسرت درخواست اجرا داشتند، افزود:از تعداد 410 کنسرتی که درخواست اجرا داشتند فقط 14 مورد آن قطعی شد که سه مورد آن به گروه نرسیدند و سه مورد دیگر توسط وزارت ارشاد ممانعت شد، 2 مورد مشمول حکم قضایی بوده و تنها شش مورد توسط اماکن نیروی انتظامی جلوگیری شد.

وی تصریح کرد:در یک سال گذشته چهارصدو هفتاد هزار تبعه خارجی از کشور طرد شده اند که شاهد افزایش 76 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بودیم.

*کاهش تلفات موتورسواران

معاون اجتماعی ناجا با اشاره به کاهش 60 درصدی تلفات موتورسواران در پنج سال گذشته  افزود:در یک سال اخیر بیش از 277 نوع موتور پلاک شده، بیش از یک میلیون موتور سیکلت در پارکینگ ها موجود بوده، ده میلیون و پانصد هزار موتور سیکلت شماره گذاری شده و همچنین شانزده میلیون موتور سیکلت اعمال قانون شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه  موتورسواران دغدغه بسیاری از افراد جامعه محسوب می شود ،گفت:بخش اعظمی از موتورسواران زندگی خود را از طریق موتور می گذرانند و نمی توان همه ی آنها را به یک چشم نگاه کرد بلکه باید با در نظر داشتن بار اجتماعی، طرح تشدید برخورد با موتور سواران متخلف را اجرا کرد.

*طرح LEZ به کجا رسیده است؟

سردار منتظرالمهدی در خصوص اجرای طرح LEZ بیان کرد:لازمه اجرای این طرح ایجاد بسترها و زیر ساخت های لازم است که در نهایت مردم بتوانند در کمتر از ده دقیقه به وسایل نقلیه عمومی دسترسی داشته باشند.

*لزوم همکاری شرکای اجتماعی در جمع آوری معتادان

وی در ادامه با اشاره به مقابله با فروش مواد مخدر مقابل مدارس گفت:با دستور فرمانده نیروی انتظامی قرارگاه مقابله با مواد مخدر با اولویت برخورد با خرده فروشان در نیروی انتظامی تشکیل شد که فروش مواد مخدر مقابل مدارس شامل این طرح می شود.

سخنگوی نیروی انتظامی افزود:جمع آوری معتادان توسط نیروی انتظامی در کمتر از ده روز قابل اجرا است اما این امر  همکاری و همیاری شرکای اجتماعی در سطح جامعه را می طلبد که  امید است با ایجاد اماکن و کمپ ها، چهره شهر تطهیر شود.

*برخورد با صرافی های غیر مجاز

وی در خصوص برخورد با صرافی های غیر مجاز بیان کرد:فعالیت صرافی ها مستلزم اخذ مجوز از بانک مرکزی بوده و در این زمینه  با صرافی هایی که مجوز خود را از مرجع دیگری اخذ می کنند برخورد می شود.

سردار منتظر المهدی افزود:در صورتی که شواهد دال بر معامله ارزی در اماکن غیر مجاز باشد،در ابتدا به صرافی های غیر مجاز تذکر داده شده و ده روز به آنها فرصت داده می شود و در غیر این صورت فعالیت آنها متوقف خواهد شد که برای رفع آن باید به مراجع قضایی مراجعه کنند.

* پلیس فتا صفحه ای در شبکه های اجتماعی ندارد

وی با بیان اینکه نقش پلیس فتا در فضای مجازی به عنوان مرزبان جمهوری اسلامی است ، افزود:اخیرا صفحاتی از طرف پلیس فتا در شبکه های اجتماعی ایجاد شده که به مردم هشدار می دهد در صورت تخلف با آنها برخورد خواهد شد.

سخنگو نیروی انتظامی در ادامه گفت:خیلی از صفحات مجازی، کلاهبرداری بوده و در واقع پلیس فتا هیچ صفحه ای در شبکه های اجتماعی ندارد  و اگر قرار برمقابله با فردی باشد، حتما احضاریه ای به صورت مکتوب به درب منازل این اشخاص ابلاغ می شود و هیچ گونه پیامکی از طریق پلیس فتا ارسال نمی شود.

سردار منتظر المهدی بیان کرد:مردم باید در صفحات اینستاگرام مراقب باشند چرا که سرورهای آن ها در ایران نیست.

*ماجرای سپهر کوچولو به کجا رسید

وی در خصوص ماجرای قتلی که دهم شهریور در خیابان وحدت به وقوع پیوست، گفت:شخصی که مظنون به قتل بود در کسری از روز شناسایی شد و در حال حاضر شواهد نشان از این است که قاتل همین شخص بوده  اما هنوز متقن نشده است.

سردار منتظر المهدی در خصوص ماجرای اسید پاشی شهرستان نهاوند تصریح کرد:فرد متهم به اسید پاشی در حال حاضر متواری بوده  و دستگیر نشده  که پدر متهم نیز نسبت به فرزندش شاکی است.

معاون اجتماعی ناجا در خصوص تمهیدات امنیتی برای قربانیان منا تصریح کرد:کارگروهی اعم از پلیس فرودگاه و عوامل راهور  تسهیلات لازم را برای تشییع قربانیان منا در نظر دارند.

* روح امر به معروف و نهی از منکر در جامعه احیا شود

سردار منتظرالمهدی با بیان اینکه 26 دستگاه مسئولیت برخورد با مقوله حجاب و عفاف را برعهده دارند، افزود:مأموریت اصلی نیروی انتظامی در حوزه عفاف و حجاب سلبی بوده و در واقع برخورد با بی حجابی و مواردی از این قبیل باید لسانی، احسانی، اسلامی و انسانی باشد.

وی در خصوص لزوم حضور گشت های ارشاد در سطح جامعه بیان کرد:اصلی ترین ریشه در بی حجابی کاهش اعتماد به نفس جوانان بوده و طبق بررسی های انجام شده توسط نیروی انتظامی، مشخص شد بیش از 50 درصد از مردم تأکید داشتند گشت های ارشاد کماکان به قوت خود باقی باشد.

سخنگوی نیروی انتظامی تصریح کرد:امنیت و آرامش گمشده ای است که تمام افراد جامعه به دنبال آن هستند و در این زمینه تمام تلاش پلیس این است که جلب مشارکت و سرمایه های اجتماعی را با استفاده از روش های ایجابی و اقناعی فراهم آورد.

جزئیات اسیدپاشی در نهاوند تا لغو 14 کنسرت

جزئیات اسیدپاشی در نهاوند تا لغو 14 کنسرت
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف