جزئیات انفجار در اصفهان

جزئیات “انفجار” گلوله توپ در سپاهان شهر اصفهان

تاریخ انتشار : 24 خرداد 1394کد مطلب : 16083زمان مطالعه : 3 دقیقه
صدای “انفجار” مهیب در اصفهان سبب شد تا در برخی سایت های اینترنتی و نیز شبکه های اجتماعی از شلیک دو گلوله توپ از مرکز مهندسی زین الدین منتشر شود. در ادامه جزئیات این حادثه را می خوانید.

در پی اصابت یک شی انفجاری در پارک سپاهان شهر، روابط عمومی سپاه انقلاب اسلامی استان اصفهان ضمن رد هر گونه شایعه مبنی بر شلیک اشتباهی این گلوله از یگان های نظامی وابسته به سپاه استان تاکید کرد:شلیک اشتباهی این گلوله توپ از سوی هیچ کدام از یگان های نظامی و پادگان های سپاه استان نبوده و هر گونه شایعه مبنی بر عاملیت یگان های نظامی سپاه استان در این حادثه تکذیب می شود.

روابط عمومی سپاه صاحب الزمان اصفهان همچنین انجام هر گونه رزمایش و تمرین نظامی از سوی یگان های نظامی سپاه در اصفهان را رد کرد.

به گزارش ایرنا یک شیء انفجاری که احتمال داده شده است گلوله خمپاره است، ظهر چهارشنبه از مکان نامعلومی به داخل پارک سپاهان شهر اصفهان اصابت کرد.

شاهدان عینی گفتند این حادثه حوالی ظهر امروز رخ داد و صدای مهیب آن، ساکنان اطراف پارک سپاهان شهر را وحشت زده کرد.

یکی از شاهدان به خبرنگار ایرنا گفت:انفجار این شیء گرد و خاک بسیاری ایجاد کرد و ترکش هایی نیز پراکنده شد و به درختان و اطراف برخورد کرد.

با آنکه انفجار این شیء چاله ای به عمق 30 سانتیمتر و قطر 80 سانتیمتر در زمین ایجاد کرده اما به کسی آسیب وارد نشده است.
 

محل انفجار در سپاهان شهر


در شعاع چند کیلومتری سپاهان شهر که در جنوب شهر اصفهان و ابتدای جاده شیراز اصفهان قرار دارد، یگانهایی از ارتش و سپاه مستقر هستند.

یک منبع آگاه در ارتش جمهوری اسلامی عصر چهارشنبه به ایرنا گفت :هم اکنون چند تیم تحقیقاتی در حال بررسی این واقعه هستند و نتیجه از سوی معاونت اجتماعی و ارشاد فرماندهی انتظامی استان اصفهان اعلام می شود.

برخی سایت های اینترنتی و نیز شبکه های اجتماعی ادعا کرده بودند که به سبب گرای غلط دو گلوله توپ از مرکز مهندسی و بازسازی شهید زین الدین به سمت سپاهان شهر شلیک شده است.

تاکنون هیچ منبع رسمی این ادعاها را تایید نکرده است.


حادثه سپاهان شهر هیچ مصدومی نداشته است

خبرنگار فارس به دنبال انتشار این خبر و مطلع شدن از صحت و سقم وجود مصدوم یا مصدومانی در این حادثه ماجرا را از طریق مدیرکل روابط عمومی فوریت های پزشکی استان اصفهان دنبال کرد.

محمد مزروعی با بیان اینکه اطلاعی از حادثه سپاهان شهر ندارم و این حادثه هیچ مصدومی نداشته است، اظهار کرد:اخبار اعلام شده مبنی بر مصدومیت چند نفر در حادثه سپاهان شهر شایعه ای بیش نیست و هیچ موردی در این زمینه به اورژانس اصفهان گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه هیچ جراحت و مصدومیتی از این حادثه به اورژانس گزارش نشده است، یادآور شد:مصدومان گزارش شده به اورژانس تنها مربوط به حادثه سرقت مسلحانه از بانک مسکن سپاهان شهر بوده اند.


واحدهای نظامی سپاه امروز نه تمرین داشته اند و نه گلوله ای شلیک کرده اند

سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اخبار منتشره مبنی بر شلیک اشتباهی 2 گلوله توپ جنگی توسط سپاه به داخل شهر اصفهان گفت:این خبر را به شدت تکذیب می کنم، هیچ یک از مجموعه ها و واحدهای نظامی سپاه پاسداران امروز نه تمرین نظامی داشته اند و نه هیچ گلوله ای شلیک کرده اند.

سردار رمضان شریفوی افزود:از انتشار دهندگان این خبر کذب به شدت گله مند هستیم.


*جدید* 24-3-94 تحقیق کارشناسی بر روی حادثه سپاهان شهر

سرهنگ حسین حسین زاده،جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان درباره حادثه انفجار روز چهارشنبه در اصفهان گفت:یک تیم کارشناسی عالی رتبه در حال تحقیق بر روی علت این انفجار هستند و تا زمانی که نتایج این بررسی نهایی شود، نمی توان نظر قطعی درباره علت حادثه داد.

وی در ادامه تاکید کرد:قطعا در همین یکی دو روز آینده و به محض اعلام نظر تیم کارشناسی نتایج آن در اختیار افکار عمومی قرار خواهد گرفت.

جزئیات انفجار گلوله توپ در سپاهان شهر اصفهان

3.885
این مطلب مفید بود ؟6421
وبگردی