نمناک اخبارجامعه جزئیات حادثه قزوین از زبان فرمانده نیروی انتظامی
حادثه قزوین ، تجاوز در قزوین
حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در رابطه با جزئیات دقیق و شایعات حادثه قزوین و اجرای مصوبه LEZ توضیحاتی را ارائه دادند.
تاریخ انتشار : 6 آبان 1394

واقعیت خبر حادثه قزوین به روایت حسین اشتری

فرمانده نیروی انتظامی نتایج جلسه شب گذشته اجرای LEZ، حادثه قزوین، تمهیدات پلیس برای اربعین و... توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار حسین اشتری در حاشیه اختتامیه دوره های آموزشی کوثر و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این دوره با هدف ارتقای سطح مدیریتی و مهارتی مدیران و کارکنان پلیس پیشگیری ناجا برگزار شده است، گفت:استانداردسازی رفتار کارکنان، استفاده از تجهیزات نوین و به روز رسانی و آموزش کارکنان از جمله اهداف برگزاری این سلسله دوره ها بوده است.

وی با بیان اینکه با توجه به تنوع ماموریت ها، باید همه ماموران در سطح کشور با آموزش های جدید آشنا باشند گفت:باید آموزش ماموران استمرار داشته باشد تا سرعت و دقت آنها افزایش یافته و شاهد کمترین خطا باشیم. 

نوآوری های جدید در کلانتری و پاسگاه ها

 فرمانده نیروی انتظامی درخصوص کمبود تجهیزات در پلیس پیشگیری به خصوص کلانتری و پاسگاه ها گفت:سعی شده هر ساله تجهیزات جدیدی به بدنه نیروی انتظامی به خصوص کلانتری ها و پاسگاه ها تزریق شود.

 اشتری افزود:اگر اعتبارات دولتی تخصیص یابد، در آینده ای نزدیک شاهد نوآوری های جدید در کلانتری و پاسگاه ها خواهیم بود اما با این مقدار تجهیزات نیز سعی کرده ایم پاسخگوی مراجعات مردمی باشیم. 

بازداشت مجرمان حادثه قزوین

 وی درخصوص جزییات حادثه قزوین نیز با بیان اینکه حادثه به این شکلی که در رسانه ها اعلام شده، نبوده، گفت:برخی سایت ها و خبرگزاری ها به اشتباه به این موضوع پرداخته اند که موجب تشویش اذهان عمومی شد که پیشنهاد می شود رسانه ها قبل از درج اخبار اطلاعات دقیق را از مراجع قضایی و انتظامی اخذ کنند.

 فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه در اتفاق قزوین تنها یک مورد تجاوز به عنف صورت گرفته است، گفت:این خبر که گروهی مسلح با استفاده از سلاح گرم افراد را به درخت بسته و به آنها تجاوز کرده اند درست نیست.

اشتری با بیان اینکه در نیمه دوم شهریورماه این اتفاق رخ داد و با همکاری خوب مراجع قضایی متهمان این پرونده دستگیر شدند، گفت:این پرونده سه شاکی دارد که یک نفر از آنها به دلیل تجاوز به عنف و مابقی آنها به دلیل خفت گیری و سرقت از متهمان شکایت کردند که تمامی مجرمان بازداشت شدند. 

تردد بدون گذرنامه زائران در اربعین، ممنوع

 وی در مورد تردد زائران در اربعین نیز گفت:برای انجام مراسم اربعین حسینی پلیس تمهیدات ویژه ای را در نظر گرفته و گیت های زیادی را در سه مرز مهران، شلمچه و چذابه گذاشته است به گونه ای که در مرز مهران شاهد افزایش 5 برابری گیت ها هستیم تا بررسی مدارک افراد با سرعت انجام گیرد.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه مسوولان مربوطه برای افزایش حال رفاه زائران اقدامات خوبی انجام داده اند، گفت:زائران حتما باید گذرنامه معتبری برای عبور از مرز داشته باشند، چراکه بدون گذرنامه ترددی به آن سوی مرز نخواهند داشت.

اشتری در مورد ویزا نیز گفت:منتظر دولت عراق درخصوص ویزا هستیم چراکه ممکن است نظر خاصی درخصوص داشتن یا نداشتن ویزا داشته باشد اما هم اکنون داشتن ویزای عراق برای خروج از مرز الزامی است.

 وی درخصوص نظارت پلیس بر فضای مجازی و تلگرام نیز گفت:اقدامات و نظارت ما بر فضای مجازی، براساس مصوبات شورای عالی فضای مجازی و تعیین مصادیق مجرمانه است. 

مصوبه جدید درباره LEZ نداریم

 فرمانده نیروی انتظامی درخصوص جلسه شب گذشته مسوولان پلیس با شهردار تهران و مسوولان وزارت کشور درخصوص نهایی شدن اجرای طرح LEZ گفت:هنوز مصوبه جدیدی دراین خصوص نداریم و اجازه بدهید جلسات دیگری نیز برگزار شود اما حتما در چند روز آینده نظرات نهایی اعلام می شود.

اشتری با بیان اینکه پلیس هرکاری که بتواند در کاهش آلودگی هوا تاثیر بگذارد را انجام می دهد، گفت:ما به دنبال کاهش آلودگی هوا و تسهیل در تردد هستیم و با توجه به همکاری خوبی که بین پلیس و شهردار تهران وجود دارد، امیدواریم به توافق نامه ای در این زمینه برسیم و نتیجه آن موجب رفاه حال مردم باشد.

حادثه قزوین ، جزئیات حادثه تجاوز در جنگل قزوین از زبان فرمانده نیروی انتظامی

جزئیات حادثه قزوین از زبان فرمانده نیروی انتظامی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف