نمناک تکنولوژیاینترنت جزئیات فیلترینگ هوشمند اعلام شد
جزئیات فیلترینگ هوشمند ، فیلترینگ هوشمند چیست
فیلترینگ هوشمند شبیه فیلترینگ خانگی خواهد بود که با توجه به شرایط و هویت کاربر دسترسی را تعییین می کند . شرایط شناسایی هویت برای کار و دسترسی از اصل های این فیلترینگ است.
تاریخ انتشار : 20 آذر 1393

فیلترینگ هوشمند چیست

فیلترینگ هوشمند شبیه فیلترینگ خانگی خواهد بود که با توجه به شرایط و هویت کاربر دسترسی را تعییین می کند . شرایط شناسایی هویت برای کار و دسترسی از اصل های این فیلترینگ است. 

 محمود خسروی در پاسخ به این سؤال که وزارت ارتباطات با اعلام آمادگی برای اجرای فاز نخست فیلترینگ هوشمند از کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه درخواست برگزاری جلسه فوق العاده کرده است، اظهار داشت:در این باره از تمامی ظرفیت ها و استعدادهای شرکت های نوآور بخش خصوصی استفاده می شود و پس از تست محصولات تولید شده توسط آنها از محصولات حمایت و به آنها تأییدیه داده می شود.

 معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ساختار کلی فیلترینگ هوشمند توضیح داد:قرار است ساختار فعلی فیلترینگ ارتقاء یابد و هوشمند شود.

فیلترینگ هوشمند 

همچنین فیلترینگ هوشمند قرار نیست در گت وی بین الملل اجرا شود زیرا پیچیدگی ها در گت وی زیاد است و از این رو فیلترینگ هوشمند در لایه های دسترسی خواهد بود که ممکن است لایه دسترسی شرکت های ISP، اپراتورها یا استانی باشد و این هنوز مشخص نیست.

 آقای وزیر ادامه داد : در فیلترینگ هوشمند شرایط کاربر از جمله سن، شغل و تحصیلات بررسی می شود و سطوح مختلف فیلترینگ تعریف می شود که در این باره تشخیص و احراز هویت کاربر بخشی از کار است.  به این ترتیب با فیلترینگ هدفمند کاربران در سطوح خود به محتواها دسترسی پیدا می کنند و هدف از این کار این است که دیگر نیاز به فیلترشکن ها نباشد.

  در نهایت مدیریت سطوح مختلف دسترسی در فیلترینگ هوشمند به صورت یکپارچه انجام خواهد شد و امکان اعمال سلیقه توسط لایه دسترسی در چگونگی فیلترینگ وجود نخواهد داشت.

جزئیات فیلترینگ هوشمند اعلام شد

جزئیات فیلترینگ هوشمند اعلام شد
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 14
برگرفته از فرهنگ نیوز /ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف