نمناک اخبارجامعه جزئیات جدید و تکان دهنده از قاتل ستایش
قاتل ستایش ، ستایش قریشی
ابراهیم اسلامی قاضی دادگاه کیفری جزئیات جدید و هولناکی از پرونده قاتل ستایش را بیان کرد, حکم نهایی او چیست؟
تاریخ انتشار : 16 اسفند 1395
بازدید : 6,743 نفر

جزئیات جدید از پرونده قاتل ستایش

قاضی ابراهیم اسلامی در نشست «بازخوانی جنبه های جرم شناسی و روانپزشکی پرونده قتل ستایش قریشی» با بیان جزئیاتی از پرونده این جنایت تکان دهنده اظهار کرد:قاتل ستایش در محل زندگی اش به «فرهنگ» معروف بود. دربررسی ها مشخص شد وی عاشق دختری شده اما آن دختر او را تنها گذاشته بود.

قاتل ستایش

قاتل ستایش قریشی


اسلامی که یکی از قضات صادرکننده رأی حکم پرونده ستایش است، ادامه داد:قاتل ستایش بنا بر اظهاراتش در سه چهار سال گذشته هر روز مشروب می خورد و در محل زندگی آنها امکان دسترسی به مشروبات الکلی فراهم بود. او چند روز قبل از قتل ستایش مصرف مشروبات الکلی و سیگار را بیشتر کرده بود.

او در یک طبقه از خانه ای دو طبقه به صورت مستقل و تنها زندگی می کرد. روز حادثه خواهرزاده قاتل، با ستایش در حیاط سرگرم بازی بودند و زمانی که ستایش تنها شده بود امیرحسین (قاتل) ستایش را به بهانه ای به محل زندگی اش (طبقه دوم) برده بود. بعد هم به بهانه ای به ستایش تجاوز کرده و پس از آن زمانی که صدای بازشدن در و مادر ستایش را شنیده بود هاج و واج مانده بود.

اسلامی با بیان اینکه قاتل ستایش در دادگاه رابطه جنسی را کتمان کرد، اظهار داشت:قاتل ستایش بعد از قتل سیگار کشیده و شروع به پیامک زدن کرده بود. آن شب وی در کنار جسد ستایش خوابیده و فردای آن روز با دوستش مشورت کرده بود. او پس از مشورت مقداری اسید برای سوزاندن جسد تهیه کرده اما آن مقدار اسید کافی نبود. به همین خاطر دوباره اسید تهیه کرده اما این بار نیز جسد نسوخته بود که بار آخر قاتل با تهیه الکل جسد را سوزانده بود. او پس از این اتفاق اسفند دود کرده و شب دوم را نیز همراه با بقایای جسد ستایش سپری کرده بود.

وی با اشاره به هوش بالای عامل این جنایت، گفت:روز سوم پس از حادثه، امیرحسین دچار عذاب وجدان شده و با بستگانش مشورت کرده بود، وی پس از صحبت با پدرش و امام جماعت محل اقرار به گناه کرده و دستگیر شده بود. در تست هایی که از امیرحسین گرفته شده میانگین هوش وی بین 102 تا 105 بود.

قاضی اسلامی با تشریح اظهارات قاتل ستایش در دادگاه گفت:قاتل ستایش درجلسه دادگاه سناریوی خود را عوض و سیاست دفاعی اتخاذ کرد. درجلسه دادگاه باید احراز می شد که قاتل ستایش ماهیت قتل را درک کرده و پس ا ز آن اقدام به قتل کرده یا خیر. وی در کمال رشد عقلی قرار داشت و می دانست ماهیت جرم و حکمش چیست. امیرحسین در جلسه دادگاه گفت می دانستم قتل چیست و مجازاتش چه است.

قاضی دادگاه کیفری یک استان تهران افزود:در این پرونده فضای مجازی را بشدت رصد و جست وجو کردم، اعتقاد دارم قاتل ستایش، خود یک بزه دیده است. مادر ستایش در جلسه دادگاه چند بار بی حال شد و هنگام صدور رأی با همکاران قضایی دچار اختلاف شدیم. یکی از قضات استدلالش بر این بود که با توجه به کودک بودن قاتل ستایش، او نباید اعدام شود. در جلسه دادگاه با توجه به اقرار قاتل ستایش رأی صادر کردیم اما درباره تجاوز به عنف با توجه به علم قاضی رأی صادر شد.

از ضریب هوشی قاتل ستایش تا خوابیدن کنار جسد

جزئیات جدید و تکان دهنده از قاتل ستایش
:
امتیاز : 3.2 تعداد رای : 19
برگرفته از تابناک -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 12 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف