نمناک اخبارگوناگون جزئیات کشف لاشه نهنگ 12 متری در جزیره قشم
نهنگ ، لاه نهنگ
کارشناس مسئول محیط زیست دریایی سازمان منطقه آزاد قشم از کشف لاشه نهنگ 12 متری در سواحل روستای نقاشه در جنوب این جزیره خبر داد.بررسی های کارشناسی در مورد شناسایی گونه و علت مرگ این حیوان دریایی آغاز شده است.
تاریخ انتشار : 5 اردیبهشت 1395
بازدید : 4,425 نفر

جزئیات کشف لاشه نهنگ 12 متری در جزیره قشم

غواصی کارشناس مسئول محیط زیست دریایی سازمان منطقه آزاد قشم، اضافه کرد:در حال حاضر با توجه به فساد لاشه نمی توان به راحتی به گونه و علت مرگ این نهنگ پی برد.

غواصی ادامه داد:برای دستیابی به اطلاعات دقیق در این زمینه در حال مشاوره با پروفسور کنراد مشاور بین المللی یونسکو در زمینه پستانداران دریایی و مشاور تخصصی محیط زیست دریایی سازمان منطقه آزاد قشم هستیم.

وی افزود:در مرحله نخست این تحقیقات، فرایند نمونه برداری و عکس برداری تخصصی از این لاشه جهت شناسایی گونه و علت مرگ انجام شده است.

 

لاشه نهنگ

غواصی تاکید کرد:در این مرحله نباید شتاب زده تصمیم گیری و اطلاع رسانی کرد و اطلاعات دقیق در این زمینه پس از بررسی های کارشناسی اعلام می شود.

وی یادآوری کرد:در چند ماه گذشته لاشه های دو نهنگ دیگر در سواحل استان هرمزگان کشف شده است و تحقیقات در این زمینه برای دستیابی به اطلاعات دقیق ادامه دارد.

غواصی ادامه داد:کار تحقیقاتی منسجم بر روی لاشه های کشف شده در ماه های گذشته می تواند به روند پیشبرد تحقیقات لاشه جدید نیز کمک کند.

 

نهنگ

جزیره قشم با حدود 117 هزار نفر جمعیت و یک هزار و 500 کیلومتر مربع وسعت، شامل 135 کیلومتر طول و عرض متوسط 14 کیلومتر در جنوب کشور و در میان آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده و به تنهایی از 22 کشور جهان بزرگتر است.

در این جزیره پهناور می توان علاوه بر شناسایی 245 گونه از 509 گونه پرندگان کشف شده در ایران، پستانداران دریایی همچون دلفین ها و گونه های بسیار نادر و در معرض انقراضی همچون لاک پشت های سبز و پوزه عقابی را مشاهده کرد.

 

لاشه نهنگ

جزئیات کشف لاشه نهنگ 12 متری در جزیره قشم

جزئیات کشف لاشه نهنگ 12 متری در جزیره قشم
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از نامه/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف