نمناک تکنولوژیکامپیوتر و نرم افزار ترفند جستجوی سریع فایل در یک پوشه
پوشه فایل ، حذف پوشه ویندوز
برای جستجوی سریع یک پوشه یا فایل در یک پوشه شلوغ راه میانبر و آسانی وجود دارد که در این مطلب به آن اشاره می کنیم. چون پیدا کردن فایل مورد نظر در پوشه شلوغ از طریق search هم زمانبر است.
بازدید : 4,617 نفر

نحوه جستجوی سریع یک پوشه و فایل در ویندوز

تا به حال برای پیدا کردن یک فایل در یک پوشه شلوغ معطل شده اید، سرعت نقش مهمی در کار با کامپیوتر دارد بنابراین کلید های میانبر و قابلیت های فراوانی در ویندوز وجود دارد که اگر با آنها آشنا باشیم به ما کمک بسیاری در سریع انجام دادن کارها می کند.  یکی از این قابلیت ها جستجوی سریع فایل یا پوشه مورد نظر ما در یک پوشه شلوغ است که در ادامه شما را با آن آشنا می کنیم.

فرض کنید در محیط Windows Explorer وارد یک پوشه می شوید که درون این پوشه فایل ها و پوشه های فراوانی نیز وجود دارد. اکنون در صورتی که قصد داشته باشید تا سریعاً و بدون استفاده از قسمت Search فایل یا پوشه ی مورد نظر خود را پیدا کنید چه خواهید کرد؟ در این ترفند به معرفی یک روش بسیار آسان اما کاربردی خواهیم پرداخت که می توانید بسیار سریع پوشه ی مورد نظر خود را پیدا کنید.

حذف پوشه ویندوز

جستجوی سریع در کامپیوتر

برای این کار:

کافی است تنها پس از ورود به پوشه ی مورد نظر شروع به تایپ کاراکترهای ابتدایی فایل یا پوشه ی مورد نظر خود به شکل سریع کنید.

خواهید دید که فایل یا پوشه به حالت انتخاب درآمده است.

برای این کار نیازی به استفاده از قسمت Search نخواهد بود و تنها کافی است در محیط پوشه با دانستن نام فایل یا پوشه ی مورد نظر، حروف ابتدایی آن را تایپ نمایید.

اکثر کاربران می دانند که با تایپ حرف اول فایل یا پوشه می توان مجموعه ی فایل ها یا پوشه هایی که با این کاراکتر شروع می شوند را پیدا کرد. اما بسیاری از این که می توان کاراکترهای بعدی را نیز وارد کرد بی اطلاع هستند.

البته دقت نمایید همانطور که گفته شد بایستی تایپ کاراکترها را سریع و بدون اتلاف وقت انجام دهید.

به عنوان مثال در صورتی که به دنبال فایلی با نام Tarfandestan باشیم، با وارد کردن Tarf فایل ما پیدا شده است.

ترفند جستجوی سریع فایل در یک پوشه

ترفند جستجوی سریع فایل در یک پوشه
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11
برگرفته از ترفندستان -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 8 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف