نمناک اخبارجامعه آخرین وضعیت هویت دو تکه جسد پیدا شده حادثه پلاسکو
اجساد حادثه ساختمان پلاسکو ، پلاسکو
رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: تا زمانی که نتیجه اقدامات پیکرشناسی، آزمایشات تخصصی و نمونه برداری DNA به منظور احراز هویت قطعات بدن های کشف شده، مشخص نشود، نمی توان اظهارنظر قطعی کرد و باید منتشر نتیجه آزمایشات بود.
تاریخ انتشار : 13 بهمن 1395

هویت دو تکه از اجساد تازه کشف شده حادثه پلاسکو

 احمد شجاعی در پاسخ به این سئوال که به یکی از رسانه ها گفته ممکن است تکه های بدن کشف شده مربوط به آتش نشانان نباشد اظهار کرد:فعلاً چیزی معلوم نیست و شاید هم مربوط به شهدای آتش نشان حادثه ساختمان پلاسکو باشد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی اضافه کرد:البته تا زمانی که نتیجه اقدامات پیکرشناسی، آزمایشات تخصصی و نمونه برداری DNA به منظور احراز هویت قطعات ابدان کشف شده، مشخص نشود، نمی توان اظهارنظر قطعی کرد و باید منتشر نتیجه آزمایشات بود.

به گزارش نمناک به نقل از تسنیم، روز گذشته (سه شنبه) بود که دو تکه از اجساد حادثه پلاسکو در منطقه هرندی که نخاله ها و ضایعات این حادثه به آنجا منتقل شده است، کشف و برای احراز هویت به پزشکی قانونی منتقل شد.

 

اجساد حادثه ساختمان پلاسکو

*عکس تزیینی است*

بر اساس این گزارش، 30 دی امسال بود که ساختمان 17 طبقه ای پلاسکو واقع در خیابان جمهوری، دچار حریق شد و ساعاتی بعد به خاطر شدت آتش سوزی، ریزش کرد و متاسفانه در این سانحه 16 تن از آتش نشانان غیور و فداکار، زیر آوار گرفتار شدند و جان خود را از دست دادند.

یکی از دلایل وقوع این حادثه، رعایت نشدن نکات ایمنی در ساختمان پلاسکو بود به طوری که بنابر اعلام محسن پیرهادی عضو شورای اسلامی شهر تهران، طی 33 سال گذشته، هفت اخطار ایمنی به هیئت امنای ساختمان پلاسکو داده شده بود.

همچنین طبق اعلام معصومه آباد رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران، طبق بازرسی های انجام شده، حدود سه هزار ساختمان و مرکز خرید در تهران از لحاظ ایمنی، وضعیتی مشابه وضعیت ساختمان پلاسکو دارند که به آنها نیز اخظارهای لازم داده شده است.

آخرین وضعیت هویت دو تکه جسد پیدا شده حادثه پلاسکو

آخرین وضعیت هویت دو تکه جسد پیدا شده حادثه پلاسکو
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 13
برگرفته از تسنیم/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 9 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف