سگ خوری
برگزاری مراسم عجیب سگ خوری در چین موجب واکنش فعالان حقوق حیوانات شده و آنها را به توقف این مراسم با جمع آوری 11 میلیون امضا وا داشته است.

11میلیون امضا برای پایان سگ خوری در چین

برخی جشنواره های کشور های خارجی جدای از سنتی بودنشان واقعا تاسف بار و منفور هستند چنانچه در بسیاری از مواقع مورد نقد و واکنش از سوی مسولین می شود،همزمان با نزدیک شدن به زمان برگزاری جشنواره سگ خوری در شهر "یولین" در جنوب غربی چین، فعالان حقوق حیوانات با جمع آوری 11 میلیون امضاء – که از سراسر جهان گردآوری شده است - خواستار توقف این سنت وحشیانه آزار دهنده حیوانات شدند.

سگ خوری

اعتراض فعالان حقوق حیوانات در چین به جشنواره سگ خوری در یولین

به گزارش نیویورک تایمز همه ساله با نزدیک شدن به روز 21 ژوئن فعالان حقوق حیوانات به تکاپو می افتند تا جلوی قتل عام سالانه هزاران سگ را در جریان این جشنواره را بگیرند. امسال و دو هفته مانده به برگزاری این جشنواره فعالان حقوق حیوانات با جمع آوری 11 میلیون امضای اینترنتی و تحویل آن به سفارت چین در لندن خواستار توقف برگزاری این جشنواره در چین شدند.

روز جمعه نیز فعالان چینی حقوق حیوانات با تجمع در مقابل دفتر دولت منطقه ای شهر یولین در پکن، امضاهای تومار اینترنتی و درخواست توقف برگزاری این جشنواره را به مقامات دفتر یولین در پکن تحویل دادند.

سگ خوری

در سال های گذشته به طور متوسط بین 10 تا 15 هزار سگ در جریان برگزاری این جشنواره کشته و خورده شده اند.

در بسیاری از مواقع سگ ها برای انتقال به این جشنواره به شدت مورد آزار و اذیت قرار می گیرند و با تلمبار شدن در خودروهای باری و در قفس های تنگ برای سلاخی به شهر یولین برده می شوند.

در سال های گذشته فعالان حقوق حیوانات اقدامات مختلفی را برای متوقف کردن این جشنواره سنتی چینی به مورد اجرا گذاشته اند اما تا کنون موفق به لغو برگزاری یا عدم سلاخی سگ ها در این جشنواره نشده اند.

برخی فعالان حقوق حیوانات در سال های گذشته با تجمع در مقابل خودروهایی که راهی یولین بودند، با بیرون کشیدن صدها سگ از خودروها، آنها را از خورده شدن در جریان جشنواره نجات داده اند، اما این تلاش های موردی در عمل نتوانسته اند برگزاری این جشنواره را متوقف کرده و به آزار سگ ها پایان دهد.

سگ خوری

جشنواره سگ خوری در یولین - ژوئن 2015

سگ ها و گربه ها و دیگر حیوانات و حشراتی که در بسیاری از نقاط جهان جزء خوراک مردم محسوب نمی شود در کشورهای جنوب شرق آسیا به ویژه در چین از غذاهای سنتی و محبوب مردم محسوب می شود.

جشنواره سگ خوری یولین همه ساله از 21 تا 30 ژوئن برگزار می شود و در جریان این جشنواره غذاهایی با گوشت سگ تهیه و خورده می شود.

دیروز 24 فعال حقوق حیوانات با تجمع در شهر پکن با آوردن سگ های خود و در دست گرفتن پلاکاردهایی که روی آن شعار :من شام شما نیستم " نوشته شده بود، اعتراض خود را به برگزاری این جشنواره اعلام و خواهان توقف سنت سگ کشی و سگ خوری در جریان جشنواره یولین شدند.

سگ خوری


لابی فعالان حقوق حیوانات سال به سال به صورتی قوی تر و با صدایی رساتر در برابر جشنواره سگ خوری یولین اعتراض می کند و با تدام این اعتراض ها احتمال لغو سگ خوری یا محدود شدن آن در جریان جشنواره زیاد است.

مسئولان شهر یولین در برابر انتقادات گسترده فعالان حقوق حیوانات می گویند برگزاری این جشنواره مربوط به کل شهر یولین نمی شود و اقلیتی کم شمار از مردم ساکن این شهر این جشنواره را برگزار می کنند.

گفتنی است در سال های گذشته فعالان حقوق حیونات در بسیاری از کشورهای جهان به ویژه در اروپا نسبت به برگزاری جشنواره یولین در چین و ازار و اذیت حیوانات در این کشور اعتراض کرده و با راه اندازی کمپین هایی خواهان توقف آن شده اند.سگ خوری

سگ خوری

سگ خوری

جمع آوری امضا برای کمپین توقف آزار سگ ها در چین از سوی فعالان حقوق حیوانات در لندن
سگ خوری

خرید و فروش سگ در جریان جشنواره یولین در ژوئن 2015
سگ خوری

طبخ غذا با گوشت سگ در جشنواره یولین - ژوئن 2015
سگ خوری

سگ خوری

سگ خوری

سگ خوری

توقف جشنواره سگ خوری در چین با 11 میلیون امضاء + تصاویر

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
برگرفته از برترینها - / ل
وبگردی