نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون حاشیه های هشتمین روز جشنواره فیلم فجر 94 + تصاویر
جشنواره فیلم فجر 94 ، حاشیه های جشنواره فیلم فجر
هشتمین روز از سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر 94 بدون هیچ نشستی در برج میلاد برگزار شد و اکثر فیلمها با صحنه های مرگ و قتل همراه بود.
تاریخ انتشار : 20 بهمن 1394

حاشیه های روز هشتم جشنواره فیلم فجر 94

روز گذشته در حالی کاخ جشنواره روز هشتم خود را پشت سر گذاشت که هیچ نشستی برگزار نشد و اکران فیلمها تا ساعت 3 بامداد به طول انجامید.

در حالیکه از ساعت 10 روز دوشنبه خبرنگاران و عکاسان برای پوشش نشست های خبری عازم کاخ جشنواره شده بودند اما هیچ نشستی برگزار نشد. پیش از این اعلام شده بود که نشست فیلم «مالاریا» برگزار نمی شود و دو نشست دیگر هم که به «دختر» و «خماری» اختصاص داشت به دلیل کسالت رضا میرکریمی و منیژه حکمت برگزار نشد.

بعد از بر پا نشدن نشست های روز گذشته، مدیر ارتباطات و اطلاع رسانی جشنواره فیلم فجر ضمن پوزش از اهالی رسانه اعلام کرد:آرزوی همه عوامل جشنواره، برگزاری منظم نشست های خبری بود که برخی از عوامل فیلم های سینمایی بنا به دلایل مختلفی تمایلی به حضور در این نشست ها نداشتند اما اصحاب رسانه این تعامل را به بهترین نحو ممکن انجام دادند و لایق تقدیر و قدردانی هستند.

طی شب های گذشته بسیاری از هالی رسانه تا نیمه شب در کاخ جشنواره حضور داشتند و پس از چند ساعت بار دیگر برای پوشش نشست ها به سالن همایش های میلاد بازگشتند که در اکثر نشست های این دوره، عوامل فیلم ها ضمن انتقاد از این برنامه فشرده از تلاش خبرنگاران و عکاسان تقدیر کردند.

«ممیرو» فیلم هنر و تجربه در روز هشتم بود که علی رغم حضور تعداد اندکی در سالن با استقبال حاضران همراه شد. در فرش قرمز این فیلم حضور برخی عوامل با لباس محلی جلب توجه می کرد.

«پل خواب» در بخش نگاه نو دیگر فیلم روز گذشته بود که اکبر زنجانپور با بازی در این فیلم پس از 20 سال به سینما آمد. در مراسم فرش قرمز این فیلم حضور شمس لنگرودی و جواد مجابی به عنوان دو چهره ادبی و گلوریا هاردی همسر ساعد سهیلی که این روزها «کیمیا» را در حال پخش دارد جلب توجه می کرد.

«عادت نمی کنیم» فیلم ساعت 21 روز هشتم بود که برای آن ظرفیت سالن کاملا پر شد و تعداد زیادی هم روی پله ها به تماشای این فیلم نشستند. هدیه تهرانی، محمدرضا فروتن و حمید آذرنگ به عنوان بازیگران اصلی این فیلم از غایبان مراسم فرش قرمز و نمایش فیلم بودند. فروتن برای فیلم «نقطه کور» هم به کاخ جشنواره نیامده بود.

«برادرم خسرو» از دیگر فیلم های به نمایش درآمده در روز گذشته بود که این فیلم هم به ویژه با بازی شهاب حسینی در نقش یک بیمار روانی با استقبال همراه شد. مراسم فرش قرمز این فیلم در غیاب شهاب حسینی برگزار شد و ناصر هاشمی پس از سال ها با «برادرم خسرو» به جشنواره فیلم فجر آمد.

آخرین سانس روز گذشته به «اژدها وارد می شود» اختصاص داشت که ساعت یک بامداد روی پرده رفت و علی رغم فضای گفت وگوی مستندی که بخش هایی از فیلم داشت، با استقبال همراه شد. پیش از این اعلام شده بود که گروه سازنده فیلم روی فرش قرمز حاضر نخواهند شد اما پیش از نمایش در برج میلاد حضور خواهند داشت.

در حالیکه پیش از آغاز فیلم های روز گذشته تیزر های «دیرین دیرین» با موضوع مضرات سیگار پخش شد اما به روال روزهای قبل، همه فیلم های به نمایش درآمده صحنه های متعددی از کشیدن سیگار داشتند و از پنج فیلم داستانی نیز تماشاگران در چهار فیلم شاهد صحنه های مرگ و قتل بودند.

کامبوزیا پرتوی، شادمهر راستین، ساره بیات، بهروز افخمی، مرجان شیرمحمدی، رسول توکلی، اسماعیل عفیفه و رعنا آزادی ور از چهره های روز هشتم در کاخ جشنواره بودند که نامشان در روزهای قبل قید نشده بود.

ساعد سهیلی و همسرش
 

ساعد سهیلی و همسرش در کنار عوامل فیلم پل خواب

حدیث میرامینی

حدیث میرامینی

مهتاب کرامتی

مهتاب کرامتی روی فرش قرمز کاخ جشنواره

 
عوامل فیلم پل خواب

عوامل فیلم پل خواب

 
ساره بیات

ساره بیات در جشنواره فجر

 
حسین پاکدل

حسین پاکدل 

 
آتیلا پسیانی

آتیلا پسیانی در جشنواره فجر

 
ساعد سهیلی و بهاره افشاری

ساعد سهیلی و بهاره افشاری در جشنواره فیلم فجر

حاشیه های هشتمین روز جشنواره فیلم فجر 94 + تصاویر

حاشیه های هشتمین روز جشنواره فیلم فجر 94 + تصاویر
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 20
منبع : نمناک - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 13 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف