نمناک فرهنگ و هنرموسیقی خوانندگی عضو شورای شهر تهران در جشنواره موسیقی فجر
جشنواره موسیقی فجر ، سی امین جشنواره موسیقی فجر
سی امین جشنواره موسیقی فجر که از روز جمعه آغاز شده است در نخستین روز خود شاهد اجرای ارکستر فرهنگی شهر تهران به رهبری نادر مشایخی بود و حضور یکی از اعضای شورای شهر تهران به عنوان خواننده در آن جلب توجه می کرد.

 پس از پایان جشنواره فیلم فجر نوبت به جشنواره موسیقی فجر می رسد که از روز جمعه 24 بهمن ماه کار خود را با حضور گروه های مختلف داخلی و خارجی  موسیقی آغاز کرده است. در سی امین جشنواره ی موسیقی فجر 119 گروه در قالب گروه نوازی و تکنوازی در دو بخش رقابتی و جنبی روی صحنه خواهند رفت.

سی امین جشنواره موسیقی فجر با اجرای سرود ملی توسط ارکستر فیلارمونیک خانه هنرمندان ایران (ارکستر شهر تهران) که 29 دی ماه موجودیت خود را اعلام کرده است، آغاز شد . ارکستر فرهنگی شهر تهران به رهبری نادر مشایخی، در نخستین حضور خود در جشنواره موسیقی فجر، درحالی به صحنه رفت که در اتفاقی جالب یک عضو شورای شهر تهران به عنوان خواننده با آن همراهی می کرد.

در ادامه نیز با حضور عبدالحسین مختاباد – عضو شورای اسلامی شهر تهران – به روی صحنه، قطعه ی «شهیدان خدایی»، ساخته ی هوشنگ کامکار، با شعری از مولانا اجرا شد. پس از آن، با خروج مختاباد، تا پایان بخش نخست اجرا، 6 اثر دیگر از ساخته های بتهون، باخ و باتیست لولی (مارش ترکی) اجرا شد.

جشنواره موسیقی فجر

عبدالحسین مختاباد

 

دومین روز جشنواره موسیقی فجر

در این بخش علاوه بر آثاری از آروو پرت، گابریل فوره، پرو کوفیف و شوستاکوویچ، اثر معروف مرتضی خان نی داوود (پیش درآمد اصفهان) که با تیتراژ سریال «هزاردستان» برای علاقه مندان موسیقی ایران شناخته شده است، با خوانندگی عبدالحسین مختاباد اجرا شد.

برای قطعه های متنوع این بخش، علاوه بر سازهای زهی، بادی و کوبه ای ارکستر، سازهای ایرانی چون کمانچه، قیچک، نی، دف، تنبک و شورانگیز نیز به طور متناوب به کار گرفته شدند.

صدیق تعریف و محمد سریر، از هنرمندان حاضر در اجرای ارکستر فرهنگی شهر تهران بودند؛ ارکستری که اعلام شده با حمایت شهرداری تهران، شورای اسلامی شهر تهران، معاونت امور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می کند و بیژن کامکار نیز از دیگر سولیست های آن است. 

خوانندگی عضو شورای شهر تهران در جشنواره موسیقی فجر

خوانندگی عضو شورای شهر تهران در جشنواره موسیقی فجر
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از پرشین وی -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف