نمناک فرهنگ و هنرموسیقی جشن تولد 78 سالگی رادیو با حضور رادیویی ها
جشن تولد رادیو ، جشن ارمغان اردیبهشت
مراسم دومین جشن ارمغان اردیبهشت به مناسبت جشن تولد 78 سالگی تاسیس رادیو با حضور پیشکسوتان و جوانان رادیو برگزار شد.
تاریخ انتشار : 5 اردیبهشت 1397

جشن تولد رادیو در 78 سالگی ورودش به ایران

رادیو در ایران 78 ساله شد. جشن تولد 78 سالگی تاسیس رادیو در ایران با حضور پیشکسوتان و جوانان رادیویی کشور روز گذشته برگزار شد. این جشن که به دومین جشن ارمغان اردیبهشت مشهور است مراسمی در تجلیل از اهالی رادیو بود.

مراسم دومین جشن ارمغان اردیبهشت به مناسبت هفتاد و هشتمین سال تاسیس رادیو در ایران، با حضور شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی و جمعی از هنرمندان رادیو در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

در ابتدای مراسم شیرخدا قطعاتی در وصف امام علی (ع) اجرا کرد. سپس، دباغ مسئول برگزارکننده این مراسم گفت:امیدوارم شب خوبی را کنار هم داشته باشیم. هدف ما این بود در کنار هم از خاطرات رادیو بگوییم. از آقای شاه آبادی به خاطر حضورشان تشکر می کنم. خوشحالم که این جمع را از خودتان دانستند.

در ادامه این مراسم، شاه آبادی معاون صدا گفت:همیشه نگاه من به اهل رادیو به مثابه اصحاب خرد بود. آنها را به عنوان یک قشر باسواد و فرهیخته می دانم. هرچه به این حوزه نزدیک شدم، اهالی این حوزه برای من جذاب و جالب تر شدند. با این حال مثل هر حوزه ای، رادیو هم فراز و فرود خاص خود را دارد.

وی افزود:احساس می کنم در کنار اهالی رادیو روزگار بهتری برای خود من رقم خواهد خورد، آدم از عمر خود چه می خواهد جز اینکه با کسانی ارتباط داشته باشد که از خودش بهتر باشند، تا از آنهایاد بگیرد و در کنار آن ها آرامش پیدا کند.

جشن تولد رادیو

جشن تولد 78 سالگی تاسیس رادیو در ایران

معاون صدای رسانه ملی اظهار کرد:خادمی اصحاب رادیو برای من افتخار است. من به این خدمتگزاری افتخار می کنم. امیدوارم روز هایی که کنار شما هستم، بتوانیم به مردم کشورمان خدمت کنیم و در معرفی سبک زندگی درست به آنها کشورم نقشی داشته باشیم. باید با کمک هم تمام چیزی که در کشور وجود دارد را به عنوان ظرفیت های ارتقای فرهنگ و هنر کنار هم قرار دهیم و از صدا و تربیون رادیو استفاده کنیم.

شاه آبادی تصریح کرد:بابت اینکه امسال در چهارم اردیبهشت نشست صمیمانه ای با ریاست سازمان صداوسیما ترتیب نداده ام، عذرخواهی می کنم. ریاست صدا وسیما بیش از همه علاقمند به تعامل هستند؛ ان شاءالله در اولین فرصت این نشست را برگزار خواهیم کرد.

وی در پایان گفت:رادیویی ها باسختی های بسیاری دست و پنجه نرم کرده اند و مشکلات معیشتی بسیاری برای آنها وجود دارد. بضاعت من این است که همه ظرفیت های سازمان را به خدمت بگیرم تا هرروز ما بهتر از روز گذشته باشد. خوشحالم که بسیاری از مشکلات با کمک و مشورت شما حل می شود. شأنیت و جایگاه رادیو، اعتلا و نقش رادیو باید حفظ شود. این عزم جدی ما است که جایگاه رادیو مثل گذشته و بهتر از گذشته باشد.

در این مراسم سرور پاک نشان پیشکسوت رادیو گفت:نیم قرن است که در رادیو صحبت می کنم ، از دیدار دوستان قدیمی خوشحال هستم.

جشن تولد رادیو

جشن تولد 78 سالگی ورود رادیو به ایران

در ادامه فرهنگ جولایی گفت :خوشحالم در جمع دوستان رادیویی هستم . متشکرم از فضای بانشاطی که با آمدن آقای شاه آبادی ایجاد شده است. در این فضا بعد از چند سال دوست دارم به سر کار برگردم.

فاطمه آل عباس نیز از خاطره حضور خود از رادیو گفت:بعد از 25 سال خوشحال هستم و با شوق به این مراسم آمدم چراکه کسانی اینجا هستند که با صدایشان عاشق رادیو شدم زمانی که از مشهد آمدم فقط علاقمند بودم خانم صادقیان راببینم و امروز رو به روی من نشسته اند.

مریم قاسمی پس از تجلیل گفت:تشکر ویژه می کنم از رادیو که باعث شد روحم بزرگ شود. من جایزه خود را به مریم جلالی، کسی که برای رادیو زحمات زیادی کشیده است، تقدیم می کنم.

در ادامه مریم جلالی گفت:من جوانی خود را در استودیوی رادیو جا گذاشتم. امیدوارم همان طور که رادیو مانده ما هم بمانیم.

عذرا وکیلی پیشکسوت دیگری بود که در این مراسم از او تقدیر شد.

جشن تولد رادیو

کیک جشن تولد 78 سالگی تاسیس رادیو در ایران

سعید توکل نیز در این مراسم گفت:سعادت من این بود که در کنار عزیزان رادیو بودم. امیدوارم جوانان این راه را به خوبی ادامه دهند.

مریم نشیبا پیشکسوت رادیو ضمن تشکر از برگزاری این برنامه گفت :اگر مردم نخواهند رادیو را بشنوند ما کجا هستیم. گاهی به برخی از دوستان برنامه هایی پیشنهاد می شود که در شأن آنها نیست.

اجرای موسیقی از خطه شیراز، اجرای نمایش طنز، نمایش کلیپی به یاد درگذشتگان از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در پایان مراسم، به دلیل اینکه برنامه «ارمغان اردیبهشت» با شعار «دیدار و پیوند نسل قدیم با نسل جدید هنرمندان عرصه رادیو» همراه بود؛ 12 پیشکسوت و 12 نفر از هنرمندان جدید رادیو تجلیل شد.

در پایان مراسم نیز کیک تولد 78 سالگی رادیو بریده شد.

جشن تولد رادیو

دومین جشن ارمغان اردیبهشت به مناسبت تولد 78 سالگی رادیو

سال گذشته در اولین جشن «ارمغان اردیبهشت» علیرضا دباغ، جاوید موسوی، حسین جوادی، علیرضا معینی، مریم جلالی نیز حضور داشتند و سرور پاک نشان، مریم نشیبا، بهروز رضوی، ایرج برخوردار، محمد قربانی، ماهداد توکلی، علی آذری به عنوان پیشکسوتان رادیو تقدیر شدند.

جشن تولد 78 سالگی رادیو با حضور رادیویی ها

جشن تولد 78 سالگی رادیو با حضور رادیویی ها
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف