نمناک تکنولوژیگوناگون جالب ترین و زیباترین طراحی جلد بازی های ویدیویی
بازی های ویدیویی ، کاور بازی
کاور روی جلد بازی های ویدیویی نقش مهمی در تبلیغات و فروش یک بازی ایفا می کند پس باید سازندگان بازی ها از هنرمندان حرفه ای برای طراحی کاور بازی خود استفاده کنند.

کاور بازی های ویدیویی

شاید اولین و تاثیرگذارترین تصویری که از یک بازی می بینیم،  کاور روی جلد آن بازی باشد که می تواند هویت و شخصیت بازی را به مخاطب نشان بدهد. 

طرح روی جلد بازی ها اهمیت بسیار زیادی در موفقیت تجاری آنها دارد. اگر سازندگان یک بازی می خواهند اثرشان پرفروش باشد، باید تصویری را برای جلد آن انتخاب کنند که درون قفسه فروشگاه ها بدرخشد و نگاه مشتریان را به سمت خود جلب کند. جلد بازی باید حاوی عناصر خلاقانه و متفاوت باشد تا بیننده را وادار به درنگ و تامل کند. چنین جلدی بدون شک چشمگیر و تاثیرگذار است، اما لزوما نمی توانیم آن را یک جلد عالی بنامیم. طرح روی جلد یک بازی علاوه بر اینکه می بایست زیبا و بدیع باشد، باید بتواند حس و حال بازی را نیز به مخاطب منتقل کند.

 

1. Fallout 3

کاورهای بازی ها
بازی های مجموعه Fallout دنیایی آخرالزمانی را به تصویر می کشند که به خاطر وقوع انفجارهای هسته ای به کلی نابود شده و موجودات جهش یافته در گوشه و کنار محیط های آن پرسه می زنند. Fallout 3 یکی از تاریک ترین شماره های این مجموعه است و این موضوع را می توان با نگاه کردن به جلد بازی نیز متوجه شد. این تصویر «زره قدرت» را نشان می دهد که یکی از مشخصه های اصلی مجموعه Fallout است. برای پیدا کردن و پوشیدن این زره سنگین باید سختی ها و مرارت های فراوانی را تحمل کنید.
 

2. Dark Souls

زیباترین تصاویر روی جلد بازی های ویدیویی
جلد نسخه اصلی بازی Dark Souls با اسم این بازی هم خوانی کامل دارد. شخصیت اصلی بازی به سمت گروهی از جنگجویان که ظاهری شبیه ارواح دارند در حرکت است. آیا او به سوی رستگاری قدم برمی دارد یا به کام مرگ فرستاده می شود؟ از زره و شمشیرش پیداست که آسایش و خوشبختی در انتظارش نخواهد بود. در واقع جلد بازی Dark Souls سختی فلاکت بار این بازی را به خوبی بیان کرده است. تنها نگاه حریص و طعنه آمیز ارواح به شخصیت اصلی گویای همه چیز است.

 

3. God of War III

زیباترین تصاویر روی جلد بازی های ویدیویی
بازی های سری God of War علاوه بر اینکه جزء بهترین ها در سبک بزن بکش (Hack & Slash) محسوب می شوند، همواره جلدهای زیبایی هم داشته اند. یکی از هنرمندانه ترین طرح های روی جلد این مجموعه متعلق به بازی God of War III است. نگاه نافذ «کریتوس» در این تصویر بیننده را مات و مبهوت می کند. خشونت مهارنشدنی کریتوس و حس قدرتمند انتقام در چشمانش شعله می کشند و در همان لحظه اول به مخاطب می گویند که در این بازی چیزی جز خشم و خونریزی انتظارش را نمی کشند.


 

4. Dead Space

زیباترین تصاویر روی جلد بازی های ویدیویی
پس از دیدن یک دست قطع شده که در فضا معلق است، اولین حسی که به سراغ انسان می آید چیزی نیست جز وحشت. اینکه مخاطب نمی بیند چه کسی این دست را قطع کرده است، تصویر را اسرارآمیزتر جلوه می دهد. جلد بازی Dead Space حاکی از تجربه ای تاریک و بی رحمانه است که بازیکن ها در سفینه فضایی «ایشیمورا» و راهروهای هراس انگیزش تجربه می کنند. قطع کردن اعضای دشمنان یکی از ویژگی های اصلی گیم پلی Dead Space که جلد بازی هم به طور غیرمستقیم به آن اشاره می کند.

 

5. Heavy Rain

زیباترین تصاویر روی جلد بازی های ویدیویی
بازی Heavy Rain داستان شخصیت های مختلفی را روایت می کند که به واسطه یک سری قتل های زنجیره ای به یکدیگر مرتبط می شوند. تمام این قتل ها را یک نفر مرتکب شده که در رسانه ها با لقب «قاتل اوریگامی» شناخته می شود. او عادت دارد در کنار تمام مقتولین یک اوریگامی به شکل پرنده (یا اشکال دیگر) بگذارد، اما کسی هدفش از این کار را نمی داند. جلد بازی Heavy Rain این اوریگامی را با لکه ای خون بر گوشه اش و زیر «باران شدید» به نمایش می گذارد.
 

 6.Assasin's creed III

زیباترین تصاویر روی جلد بازی های ویدیویی
شاید Assassin’s Creed III بهترین بازی این سری نباشد، اما تصویر مقابل را می توان به عنوان زیباترین جلد مجموعه معرفی کرد. بازی های قبلی Assassin’s Creed از یک زمینه سفید و تصویر شخصیت اصلی از فاصله نزدیک برای طرح روی جلد استفاده می کردند و سعی داشتند تا ویژگی های مخفی کاری این مجموعه را نشان بدهند، اما جلد Assassin’s Creed III کاملا به اکشن می پردازد. در این تصویر می بینیم که «کانر» قصد دارد تبرش را روی سر یک سرباز انگلیسی فرود بیاورد. کشتن آدم بدهای تاریخی یکی از لذت بخش ترین ویژگی های سری Assassin’s Creed است.

 

7. Limbo

زیباترین تصاویر روی جلد بازی های ویدیویی
جلد سیاه و سفید بازی Limbo یک شاهکار است. این جلد نه تنها مخاطب را با محیط های بازی آشنا می کند بلکه سوالات زیادی را در ذهن او برمی انگیزد:این پسربچه کیست و به تنهایی در جنگل چه کار می کند؟ پدر و مادرش کجا هستند؟ او به سوی چه چیزی در حرکت است؟ خیلی جالب است که یک تصویر بدون رنگ بندی و طرح های پیچیده می تواند چنین سولاتی را برای بیننده به وجود آورد. جلد Limbo درست مانند بازی اصلی ثابت می کند که برای ساخت یک شاهکار هیچ نیازی به خلق جلوه های بصری پیشرفته و پرزرق و برق نیست.

 

8. Diablo III

زیباترین تصاویر روی جلد بازی های ویدیویی
وقتی صحبت از طراحی هنری در دنیای بازی ها می شود، یکی از نام هایی که به ذهن می آید بلیزارد است. تیم طراحان این شرکت برای بازی Diablo III سنگ تمام گذاشته اند و با خلق تصویر روبرو، یکی از هنرمندانه ترین جلدهای بازی طی سالیان اخیر را معرفی کرده اند. Diablo یک کلمه اسپانیایی به معنی شیطان است و طرح روی جلد Diablo III را می توان تجسم کاملی از شیطان نامید. از کنار ریزه کاری های لوگوی بازی و همچنین هارمونی رنگ های استفاده شده در این جلد نباید به راحتی گذشت.

 

9. Grand Theft Auto IV

زیباترین تصاویر روی جلد بازی های ویدیویی
مگر می شود فهرستی از بهترین جلدهای بازی تهیه کرد و نامی از مجموعه GTA نبرد؟ از سال 2001 که بازی GTA III منتشر شد، چهارچوب کلی جلد بازی های این مجموعه همواره ثابت مانده است؛ تعدادی تصویر که مانند کاشی های نامرتب کنار هم قرار می گیرند و لوگوی بازی که در مرکز جلد خودنمایی می کند. انتخاب کردن یکی از جلدهای GTA کار سختی است، اما به نظر ما طرح بازی GTA IV از بقیه زیباتر است. هر یک از تصاویر این جلد، گوشه ای از قصه دنیای پهناور «لیبرتی سیتی» را روایت می کنند.

10.Sleeping Dogs

زیباترین تصاویر روی جلد بازی های ویدیویی
شلوغ بودن طرح روی جلد معمولا از دید هنری یک نکته منفی به حساب می آید، چون حواس بیننده را پرت می کند و نمی گذارد نگاه او روی بخش اصلی تصویر متمرکز شود. این قضیه در مورد بازی Sleeping Dogs کاملا متفاوت است. به هر قسمتی از شلوغی های این جلد که نگاه کنید یک سوژه جالب پیدا خواهید کرد. Sleeping Dogs اولین بازی دنیای باز تبهکاری با ویژگی های شرقی است؛ رنگ های قرمز و زردی که جلد سیاه و سفید این بازی را از خشکی درآورده اند نیز ریشه در فرهنگ کشورهای آسیای شرقی دارند.

این تصاویر جزء بهترین جلدهایی هستند که تا کنون پشت جعبه یک بازی دیده ایم. قطعا سلیقه شما می تواند متفاوت از مال ما باشد؛ بنابراین بد نیست  اگر شما نیز جلد های مورد علاقه خودتان را به فهرست ما اضافه کنید. منتظریم تا در بخش نظرات، جلدهای محبوب خود را به ما و سایر مخاطبان نمناک معرفی کنید.

جالب ترین و زیباترین طراحی جلد بازی های ویدیویی

جالب ترین و زیباترین طراحی جلد بازی های ویدیویی
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از زومجی /ت
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف