نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها پاک سازی خانه از سرماخوردگی
سرماخوردگی ، سرماخوردگی واگیر
وقتی کسی در خانه سرما میخورد امکان اینکه بقیه هم مبتلا شوند زیاد است چون ویروس سرماخوردگی در خانه پخش میشود. با این ترفند ها ویروس سرماخوردگی را از خانه دور کنید.
بازدید : 4,543 نفر

چگونه ویروس سرماخوردگی را از خانه پاک کنیم؟

ویروس سرماخوردگی مانند آتش در خانه و هر جایی توسعه پیدا می کند و هر که سر راهش باشد به آن گرفتار می شود. هرچقدر هم که در بهداشت شخصی وسواس داشته باشید، بازهم امکان ابتلا به سرماخوردگی وجود دارد. برای اینکه فضای خانه و یا محیط کارتان را میکروب زدایی کنید و ویروس های موجود را بکشید می توانید راههای زیر را در پیش بگیرید.

سرماخوردگی در روزهای ابتدایی پاییز یکی از بدترین مریضی ها است. اگر در خانه شما هم یکی از اعضای خانواده تان دچار سرماخوردگی شده است با ما همراه شوید و خانه تان را در برابر سرماخوردگی ایمن کنید.

سرماخوردگی

حفاظت منزل از ویروس سرماخوردگی

ایمن کردن خانه در برابر ویروس سرماخوردگی

اینطور ثابت شده که ویروس سرماخوردگی می تواند تا سه ساعت در خانه و بر روی سطوح مختلف باقی بماند. نقاط خاصی در خانه های ما بیشتر در معرض آلوده شدن با ویروس سرماخوردگی و آنفلوآنزا هستند و شما هرچقدر هم که در بهداشت شخصی وسواس داشته باشید، بازهم امکان ابتلا به سرماخوردگی وجود دارد. برای اینکه در صورت ابتلا به سرماخوردگی، فضای خانه و یا محیط کارتان را میکروب زدایی کنید، می توانید راه های زیر را در پیش بگیرید:

 1-استفاده از دستمال یکبار مصرف

اگر فردی در خانه بیمار است، سعی کنید تا از دستمالهای یکبار مصرف استفاده کنید و ظروفی را که با اسفنج و یا اسکاچ می شویید، پس از شستشو یکبار در ماشین ظرفشویی قرار دهید.

2- شستشوی سینک ظرفشویی

شیرآلات و دستگیره ها را به صورت روزانه و به دقت پاک نمایید چون مکان شستشوی دستها هستند. همچنین سعی کنید تا می توانید مسواک ها را در کنار هم قرار ندهید و ترجیحا از خمیردندان جداگانه استفاده کنید. بهتر است پس از پایان بیماری، مسواک خود را دور بیاندازید و یا آن را در آب بجوشانید.

 3-انتخاب با دقت پا کننده ها و شویندها

شما باید مطمئن شوید که شوینده هایی که خریداری می کنید، قابلیت پاک کردن جرم ها و میکروب ها را دارند و تنها یک شوینده نیستند.

 4-استفاده منظم از صابون

این را مطمئن باشید کسانی که از صابونهای آنتی باکتریال استفاده می کنند به همان میزان افرادی که از صابون های عادی استفاده می کنند، دچار سرماخوردگی می شوند. پس بهتر است با هر صابونی، چند بار در روز دستهایتان را 20 تا 30 ثانیه با آب گرم بشویید.

5- پاک کردن محل تجمع ویروس

کنترل تلویزیون، کیبورد کامپیوتر و گوشی های تلفن همراه را با تمیز کننده ها به صورت متداول پاک کنید. همچنین این کار را پس از پایان یافتن دوره سرماخوردگی نیز به صورت مکرر انجام دهید.

6- شستشوی ملحفه ها

حوله ها، ملحفه ها و رویه بالش ها که محل زندگی ویروس ها هستند، در طول دوره بیماری یکی از اعضای خانواده و حتی پس از آن باید به صورت روزانه با آب گرم شسته و ضدعفونی شوند.

پاک سازی خانه از سرماخوردگی

پاک سازی خانه از سرماخوردگی
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از آوای سلامتی -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف