نمناک سبک زندگیخانه داری ترفندی 5 دقیقه ای برای جلوگیری از قهوه ای شدن سیب بریده شده
قهوه ای شدن سیب ، علت قهوه ای شدن سیب
وجود ماده ای به نام اکسیداسیون در سیب دلیل قهوه ای شدن آن بعد از بریده شدن است اما روش های ساده و سریعی وجود دارد که از قهوه ای شدن سیب جلوگیری می کند.

چطور جلوی قهوه ای شدن سیب بریده را بگیریم؟ 

فقط در پنج دقیقه، با مقداری آب ، وسایل ساده تکه های سیب را تازه نگه دارید. خوردن سیب به عنوان میان وعده به صورت تازه ( یا پخته آن ها در یکی از دسرهای شگفت انگیز سیب ) بسیار لذیذ است، اما اگر آن ها را ببرید ، می دانید باید آن ها را قبل از این که خال های قهوه ای ظاهر شوند ، سرو کنید.چرا سیب تغییر رنگ می دهد و قهوه ای رنگ میشود ؟  اکسیداسیون، دلیل اصلی قهوه ای شدن میوه ها است و فرو بردن یک دو تکه سیب در آب سرد و نمک مانع رسیدن اکسیژن به سطح میوه ها و قهوه ای شدن سیب می شود. 
علت قهوه ای شدن سیب

روش های طبیعی جلوگیری از قهوه ای شدن سیب

روش های طبیعی و سریع برای جلوگیری از قهوه ای رنگ شدن سیب بعد از برش

روش اول

خبر خوب این بخش از نمناک است که راهی مناسب و ساده برای سفید نگه داشتن این سیب ها وجود دارد تنها چیزی که نیاز دارید پنج دقیقه زمان مقداری آب شیر و چیزی که قطعا در آشپزخانه تان دارید:نمک است 

نحوه انجام این کار : 

پس از برش سیب، آن را در کاسه پر از آب سرد و نمک قرار دهید ( نصف قاشق چای خوری نمک برای هر فنجان آب استفاده کنید ). بگذارید تکه های به مدت 5 تا 10 دقیقه خیس شوند و سپس از داخل آب بیرون آورید . اگر نمی خواهید سیب را همان موقع بخورید، آن ها را در ظرف یا پلاستیکی نگهداری کنید تا زمانی که می خواهید استفاده کنید. وقتی زمان سرو رسید سیب را با آب شیر بشویید، که هر گونه طعم نمکین که ممکن است روی تکه های سیب باقی مانده، را از بین ببرد. نگران نباشید حتی اگر سیب را بشویید، می توانید آن را در آب نمک قرار دهید تا از قهوه ای شدن آن جلوگیری کنید. 

قهوه ای شدن داخلی سیب

روش ساده جلوگیری از قهوه ای رنگ شدن سیب با آب و نمک

روش دوم 

نحوه انجام این کار :

روش های دیگری نیز وجود دارند که قهوه ای شدن سیب را کند تر می کند. در اینجا چند ترفند دیگر وجود دارد که می تواند تکه های سیب را تازه تر نگه دارد:

نصف قاشق چای خوری عسل را با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید. برش های سیب را اضافه کرده و به مدت پنج دقیقه خیس کنید.بشویید و تا زمان سرو نگه دارید. تکه های سیب را در لیمو ترش به مدت پنج دقیقه خیس کنید. بشویید و سرو کنید .

قهوه ای شدن سیب

جلوگیری از قهوه ای شدن سیب با مخلوط آب و عسل

یک قاشق سوپ خوری آب لیمو را در هر فنجان آب اضافه کنید و تکه های سیب را به مدت پنج دقیقه خیس کنید. بشویید و سرو کنید . 

مطمئنا، بعد از یک یا دو ساعت، متوجه قهوه ای شدن سیب خواهید شد، اما این ترفند های سریع آسان ترین راه برای نگه داشتن تکه های سیب تازه است.

راه های جلوگیری از قهوه ای شدن سیب بریده شده

ترفندی 5 دقیقه ای برای جلوگیری از قهوه ای شدن سیب بریده شده
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از بخش سبک زندگی/ن/ز.ت
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف