مشکلات قلبی
اگر بر روی پای خود نشانه هایی از گردش خون ضعیف را مشاهده می کنید زنگ خطری ترسناک برای مشکلات قلبی است که باید در اولین زمان کفش خود را تعویض کنید.

راههای جلوگیری از مشکلات قلبی

مشکلات قلبی این روزها به دلیل زندگی مدرن شهری رو به افزایش است . آلودگی هوا ، ترافیک ، استرس و مشکلات اجتماعی دیگری که زمینه ساز مشکلات قلبی میشوند. بیماری های قلبی در راس علل مرگ هر دو گروه مردان و زنان قرار دارد. و حمله قلبی عبارت است از مرگ سلول های عضلانی قلب در اثر کاهش یا توقف جریان خون سرخرگ های قلب . گرچه این موضوع غالباً در افراد بالای 40 سال رخ می دهد. اما می تواند در هر گروه سنی دیده شود . این بیماری در مردان شایع تر است ، اما میزان بروز آن در خانم ها نیز رو به افزایش گذاشته است .

یکی دیگر از دلایل بالارفتن آمار مشکلات قلبی، افزایش استرس در زندگی های امروزی است. استرس باعث آزاد شدن ماده ای به نام نورآدرنالین می شود. این ماده عروق بدن را تنگ می کند؛ بنابراین اگر فرد از قبل تنگی عروق داشته باشد استرس زیاد می تواند او را به سکته بیندازد. علاوه براین رژیم های غذایی نادرست و گرایش به سمت فست فودها روز به روز بیشتر می شود. در گذشته مادران برای تنقلات فرزندان شان از میوه و آجیل استفاده می کردند اما امروزه شکلات و فست فودها جای خوراکی های سالم را گرفته اند؛ به این ترتیب تعجبی ندارد اگر سن سکته قلبی پایین آمده باشد. اگر قبلا سن سکته 50 یا 60 سالگی بوده است امروزه حتی در دهه 20 و 30 سالگی نیز شاهد سکته های قلبی هستیم.

اگر مشکلات قلبی آزارتان میدهد کفشتان را عوض کنید

همزمان با افزایش سن عضلات قلب ضعیف می شود که باعث مشکل در گردش خون است، برهم خوردن توازن حرکت خون در اندام های بدن و مشکل در اکسیژن رسانی به بافت های بدن باعث می شود تا فعالیت اندام دچار مشکل شود و مشکلاتی مانند لخته خون یا سکته قلبی و مغزی ایجاد کند، برای جلوگیری از بروز این مشکل کارشناسان توصیه می کنند افراد به صورت روزانه ورزش را در زندگی خود بگنجانند.

مشکلات قلبی

برای پیشگیری از مشکلات قلبی ورزش کنید و سبک زندگیتان را تغییر دهید

مشاهده کبودی یا ورم بر روی بدن، نشان دهنده اشکال در گردش خون در آن نقطه از بدن است که برای رفع این مشکل می توان محل ورم را با روغن رزماری یا روغن زیتون ماساژ داد تا گردش خون بهتر انجام شود، انجام ورزش های کششی به ویژه ورزش شنا نیز می تواند باعث بهبود و رفع گرفتگی عروق خونی شود.

 
اگر بر روی پای خود نشانه هایی از گردش خون ضعیف را مشاهده می کنید یا تارهای موی بدن در آن ناحیه ریخته است، همگی زنگ خطری ترسناک است که باید در اولین زمان کفش خود را تعویض کنید. براساس تحقیقات کفشی که پای فرد را می زند یا پاشنه دار می توانند باعث مشکل در رسیدن اکسیژن و خون به پاها و بروز لخته خونی و عفونت شوند.
 
کارشناسان به این دسته از افراد پوشیدن کفش های طبی ، آزاد و نرم را توصیه می کنند تا فشار کمتری به پاها وارد شود، همچنین ماساژ کف پا هم در آرام سازی اعصاب کف پا و خونرسانی بهتر به بافت بدن بسیار موثر است.
 
گردش خون ضعیف می تواند فشار شدیدی به اعصاب قلب وارد کند و با ایجاد فشار مضاعف بر قلب باعث ایجاد انواع بیماری های مرگبار شود، به همین دلیل کارشناسان توصیه می کنند افراد به انجام کارهایی مانند مدیتیشن، رفتن به کلاس یوگا، گوش دادن به موسیقی های آرامبخش، کشیدن نقاشی و انجام تکنیک های تنفس عمیق بپردازند تا قلب آنها آرام و از افزایش ضربان قلب کاسته شود.
 
رژیم غذایی سالم نیز یکی دیگر از موارد بسیار مفید برای حفظ سلامت قلب و بهبود گردش خون است، کارشناسان توصیه می کنند افراد از غذاهای کم چرب استفاده کنند و در عوض خوراکی های حاوی مواد مغذی برای قلب از جمله میوه و سبزیجات، لبنیات، دانه های آجیل و روغن های گیاهی مانند روغن زیتون مصرف کنند.
 
برای جلوگیری از بروز مشکلات قلبی تحرک و انجام فعالیت بدنی ، پرهیز از استعمال دخانیات و نیز خودداری از مصرف بیش از حد کافئین می تواند بسیار مفید باشد.

مشکلات قلبی را با کفش مناسب از خود دور کنید

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
برچسب :
وبگردی