نمناک سرگرمیگوناگون کنده شدن جمجمه نوزاد در حین زایمان! + تصاویر
زایمان ، حین زایمان
سهل انگاری و اصرار پزشکان برای بدنیا آوردن سریع نوزدان و استفاده غیر اصولی از دستگاه مکش خلاء حادثه آفرید و باعث آسیب فراوان به جمجمه یک کودک در انگلستان شده است.

کنده شدن بخشی از سر و جمجمه نوزاد حین زایمان طبیعی

باز هم سهل انگاری کادرهای پزشکی خبر ساز شد و این بار گریبان نوزاد تازه متولد شده را گرفت نوزادی که حین زایمان طبیعی با سر و جمجمه ای کنده شده و زخمی به دنیا آمد،یک نوزاد حین تولد به دلیل استفاده اشتباه از دستگاه فورسپس که مخصوص بیرون کشیدن نوزاد از بدن مادر حین زایمان طبیعی است با کنده شدن قسمتی از سر به طول 6 سانتی متر مواجه شده است.

 
حادثه در زایمان
گفتنی است، پزشک به دلیل تنگ بودن مجرای خروج نوزاد حین زایمان طبیعی 3 بار از دستگاه فورسپس شبیه نوعی فنجان خلاء با قابلیت مکش است استفاده کرده و باعث کنده شده بخشی از سر نوزاد و خونریزی بسیار شدید نوزاد شده است. 
بررسی ها نشان می دهند، پس از تولد و به دلیل بروز خونریزی شدید و کبودی و افت ضربان قلب پزشکان به سرعت مجبور به انتقال نوزاد به بخش icu و انجام جراحی اورژانسی شدند.
 
حادثه در زایمان
 
پزشکان پس از انجام عکسبرداری اشعه x متوجه شکستگی جمجمه نوزاد به خاطر فشار حین تولد توسط دستگاه فورسپس شده اند.
 
علاوه بر بروز زخم در سر، این کودک دچار زخم و تومورهایی در ناحیه چشم، بینی و دهان خود نیز شده است.
 
حادثه در زایمان
در حال حاضر این کودک یک ساله است و همچنان از عوارض ناشی از قصور پزشکی حین جراحی رنج می برد و بارها تحت عمل جراحی پلاستیک و نیز ترمیمی چشم و صورت قرار گرفته است.
 این کودک همچنین دچار عارضه حرکات گردن به دلیل فشار مضاعف بر گردن و الزام به فیزیوتراپی برای عادی کردن حرکات گردن خود شده است.
 
حادثه در زایمان
 
از دیگر مشکلات این کودک طاسی در ناحیه کنده شده پوست سر است که در آینده مجبور به کاشت مو در آن منطقه است

کنده شدن جمجمه نوزاد در حین زایمان! + تصاویر

کنده شدن جمجمه نوزاد در حین زایمان! + تصاویر
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 23
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 18 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف