نمناک سرگرمیآیا میدانید حشرات بیشترین جمعیت جانداران زمین را دارند
جمعیت حشرات ، جمعیت جانداران زمین
اگر بخواهیم بیشترین جمعیت جانداران روی زمین را بررسی کنیم باید بگوییم حشرات 70 درصد جمعیت جانداران را به خود اختصاص داده اند.

جمعیت حشرات 70 درصد جمعیت جانداران

حدود یک میلیون گونه مختلف حشره در جهان شناسایی و توسط دانشمندان نامگذاری شده است. مجموع حشرات روی زمین تا مرز ده میلیون گونهٔ مختلف می رسد. حشرات تقریباً در همهٔ نقاط روی زمین پیدا می شوند و همچنین می توان آن ها را در آب های شیرین یافت.

یک دکترای حشره شناسی گفت:70 درصد جمعیت جانداران زمین را حشرات تشکیل می دهند. حشره ها رده ای از بی مهرگان هستند که بزرگ ترین گروه را در میان گروه بندپایان به خود اختصاص می دهند.


دکتر مجید توکلی در سمینار ملی و تخصصی حیات وحش و تنوع زیستی زاگرس مرکزی که به همت کانون همیاران طبیعت جهاد دانشگاهی لرستان برگزار شد، اظهار کرد:حدود 70 درصد جانداران زمین، حشرات هستند که قدرت تکثیری بالایی دارند.

جمعیت حشرات

جمعیت حشرات چقدر است


وی اضافه کرد:به طور مثال مگس می تواند طی 6 ماه جمعیتی به اندازه 3.5 متر ارتفاع از سطح زمین را به وجود آورد.
توکلی زنبورها را کنترل کننده طبیعی بسیاری از حشرات دانست و گفت:اگر زنبورها نباشند بسیاری از میوه ها مانند انجیر تشکیل نمی شود.
عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان از شناسایی 3000 گونه سینپیده(Cynipidae) خبر داد و گفت:این نوع زنبور از ساکنان قدیمی زمین به شمار می رود و مربوط به 45 میلیون سال پیش هستند.
وی یادآور شد:حدود 700 تا 800 گونه این زنبور در کشور آمریکا قرار دارد و روی درخت بلوط می نشینند. در تحقیقاتی که انجام شده حدود 60 تا 70 این گونه در ایران وجود دارد.
توکلی بیان کرد:بهترین تاکسونومیست طبیعی همین نوع زنبور است که به خوبی گیاهان را شناسایی می کند.

حشرات بیشترین جمعیت جانداران زمین را دارند

حشرات بیشترین جمعیت جانداران زمین را دارند
:
امتیاز : 2 تعداد رای : 5
برگرفته از ایسنا -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 2 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف