نمناک سبک زندگیکار و زندگی در جمع غریب چگونه رفتار کنیم؟
جمع غريب ، رفتار در جمع غريب
در جمع غریب به جای اینکه در نخستین برخورد سرتان را پایین بیندازید سلام تان را با نگاه کردن به چشم دیگران همراه کنید.

در جمع غریب اینگونه رفتار کنید

امروز برای نخستین بار جایی دعوت شده اید؛ فرض کنید مراسم نذری پزان یکی از اقوام، سفره ختم انعام و... اما هیچ یک از افراد جمع را نمی شناسید. طبیعی است که کمی اضطراب داشته باشید. زمینه این اضطراب، عدم آشنایی شما با بقیه افراد و سردرگمی برای نحوه رفتار با جمع است.

برای غلبه به اضطراب تان راهکارهای مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها، آگاهی از نحوه برخورد و رفتار در این جمع تازه است. به این نکته ها در جمع غریب دقت کنید.
 

به چشم ها سلام کنید
به جای اینکه در نخستین برخورد سرتان را پایین بیندازید و از خجالت در خودتان فرو بروید، سلام تان را با نگاه کردن به چشم دیگران همراه کنید. این برخورد، به شما کمک می کند تا هراس و اضطراب تان از بین برود. به این دلیل که یکی از راه های ارتباطی مهم افراد با هم، چشم هاست.


در نخستین مکان ممکن
به جای اینکه به خودتان سختی بدهید و همه جای خانه را دور بزنید و بعد بنشینید، روی نخستین صندلی که می بینید، بنشینید. این به شما کمک می کند که زودتر موقعیت ‎تان را تثبیت کنید. این ثبات مرحله اول برای تسلط به اطراف است.

 

جمع غریب

نحوه رفتار در یک جمع غریب و نا آشنا


صحبت نکنید
هیچ اجباری نیست که شما آغازکننده حرف باشید. این به اضطراب شما اضافه می کند. سعی کنید ابتدا موقعیت تان را بسنجید و بعد به تدریج وارد صحبت با دیگران شوید. در این صحبت هم حتما درباره مسائل عمومی صحبت کنید.


کمک کنید
کمی بعد از اینکه نشستید، سراغ میزبانی که شما را دعوت کرده بروید. سعی کنید در کارهای باقی مانده به او کمک کنید. این کار باز هم به شما کمک می کند تا از فضای غریبه دور شده و با بودن در کنار فردی آشنا، آرامش پیدا کنید.


لبخند بزنید
خوش صحبتی و همراه کردن طنز و شوخی مناسب به کلام و رفتار، یکی از راهکارهای برقراری ارتباط با دیگران است، اما شاید در هر مراسمی جای شوخی، طنز و لطیفه گفتن نباشد. بنابراین سعی کنید خوشرو بوده و با لبخند از حرف و تعارف دیگران استقبال کنید. این کار به شما آرامش داده و زمینه ارتباط شما را با دیگران فراهم می کند.


سرگرم شوید
اگر حس کردید جو مهمانی برای شما سنگین است، سعی کنید با بچه های فامیل سرگرم شوید. این کار هم به شما کمک می کند در ضمن حضور در جمع، از ارتباط مستقیم با افراد کمی فاصله بگیرید تا به تدریج با جمع احساس راحتی بیشتری بکنید.


همراه شوید
اگر در جمع تصمیم می گیرند فعالیتی انجام دهند، مانند بازی های خانوادگی، قدم زدن و بیرون رفتن از خانه، تماشای فیلم و... حتما با گروه همراه شوید. این کار راه ارتباطی خوبی بین شما و افراد غریبه خواهد بود.

در جمع غریب چگونه رفتار کنیم؟

در جمع غریب چگونه رفتار کنیم؟
: امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از وب‌سایت همشهری شش و هفت/ی
این مطلب مفید بود ؟
3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف