نمناک سبک زندگیموفقیت این جمله های منفی را هرگز به خودتان نگویید
جمله های منفی ، کارآفرینی
بعضی از ماها اصولا عادت داریم با برخی جمله های منفی خودمان را سرزنش کنیم, در ادامه به چند جمله اشاره میکنیم که هرگز نباید به خودمان بگوییم.

جمله های منفی را از ذهنتان پاک کنید

ما در این مقاله سعی داریم چند جمله سرزنش کننده را مطرح کنیم که به خودمان می گوییم. سپس راهکارهایی را برای مقابله با این خودگویی های منفی به شما پیشنهاد می کنیم.

جمله های منفی که باعث می شوند ذهنیتی منفی پیدا کنید و این ذهنیت روی کارتان هم اثر منفی می گذارد را از خودتان دور کنید.

جمله های منفی

این جمله های منفی را به خودمان نگوییم


امروز جملاتی را با هم مرور می کنیم که باید از ذهن تان پاک کنید و به زبان نیاورید:


سخت است:

هر کاری سختی خودش را دارد و کارآفرینی و ایجاد کسب و کار هم از این قاعده مستثنی نیست. اما شما براساس توانایی هایی که داشتید این کار را انتخاب کردید و باید با تکیه بر همان توانایی ها کار را انجام دهید. اگر کارها برایتان همیشه سخت جلوه می کند بهتر است کارآفرین نشوید!

کمک نمی خواهم:
شما هیچ وقت نمی توانید همه کارها را خودتان انجام دهید. برای بهتر انجام شدن کارها و بهتر نتیجه گرفتن به مشاوران و کارمندان خوب نیاز دارید. پس از آنها کمک بخواهید و به آنها اعتماد کنید.

خودم همه چیز را به دست آوردم:
این جمله خلاف روحیه کار گروهی است. در صورتی که کارآفرینی کاملاً گروهی است و به تنهایی کسی نمی تواند آن را انجام دهد. یادتان باشد موفقیت ها و آنچه به دست می آورید متعلق به همه است و نه فقط خودتان.

الان زمان مناسبی نیست:
برای کاری که باید انجام دهید همیشه زمان مناسب وجود دارد. پس به بهانه اینکه زود یا دیر است کارها را به تعویق نیندازید که باعث می شود عقب بمانید. باید زمان بندی و برنامه ریزی داشته باشید.

شاید...:
سعی کنید با اطمینان جلو بروید. استفاده از کلماتی مانند شاید یا اگر نشان می دهد شما مطمئن نیستید. اگر می دانید راهی درست است، امکاناتش را دارید و زمان مناسبی است، جلو بروید.

نمی دانم:
ممکن است در کار مسائلی پیش بیاید که جواب مناسب یا راهکار مناسبش را بلد نباشید اما سعی کنید به دنبال پاسخ مناسب
بگردید.

می ترسم:
شما باید شجاع باشید. شجاع بودن یکی از مشخصه های کارآفرینی است. نباید از چالش ها و موقعیت های جدید بترسید چون ترس برایتان محدودیت ایجاد می کند و اجازه نمی دهد پیش بروید.

وقت استراحت ندارم:
اگر زمانی برای استراحت ندارید احتمالاً برنامه ریزی تان اشتباه است. دوباره برنامه ریزی کنید و زمانی برای استراحت خودتان و خوش گذراندن کنار خانواده پیدا کنید. این کار نیروی مضاعفیبه شما می دهد.

این جمله های منفی را هرگز به خودتان نگویید

این جمله های منفی را هرگز به خودتان نگویید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از ایران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف