جمیله

جمیله دستگیر شد

تاریخ انتشار : 28 آبان 1393کد مطلب : 9690زمان مطالعه : 3 دقیقه
پس از تلاش نیروهای پلیس باند جمیله که در ایران و دیگر کشورها سرقتهای زیادی انجام می دادند دستگیر شدند،در ادامه جزئیات بیشتری از این باند حرفه ای را مشاهده می کنید.

اعضای باند جمیله به سرپرستی زنی 65 ساله که در ایران و کشورهای عربی به کف زنی و کش روی دست می زدند، با پیگیری و تجسس های اطلاعاتی پلیس دستگیر شدند.

رئیس باند از 14 سالگی بارها روانه زندان شده است و با دو هم پاتوق افیونی اش به تبهکاری هایش ادامه می داد.وقتی پلیس پایتخت با کف زنی و کش روی های زنجیره ای در مراکز تجاری پایتخت بویژه از صرافی ها، طلافروشی ها و بانک ها روبه رو شد، در قالب تیم ویژه ای در اداره 17 پلیس آگاهی به اقدامات اطلاعاتی ویژه ای دست زد.
 
تصاویر دوربین های مداربسته نشان می داد زن 65 ساله ای به صرافی ها و طلافروشی ها مراجعه و اقدام به کش روی طلا و جواهرات از آنان می کند و همزمان با وی، زن 30 ساله شیک پوشی که همراهش است، با به حرف کشاندن فروشندگان حواس آنان را پرت می کند.
 
دستگیری باند جمیله
 
بررسی ها در شاخه دیگری نشان داد این دو زن در صرافی ها و بانک ها به بهانه های مختلف اقدام به گرفتن بسته های پول - دلار یا پول ایران - از طعمه ها کرده و زن 65 ساله به شیوه ای کاملاً حرفه ای اقدام به کف زنی و سرقت قسمتی از پول های داخل بسته های اسکناس می کند.
با توجه به شیوه و شگرد دزدان، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که وی حتماً یکی از مجرمان قدیمی در زمینه جیب بری، کف زنی و کش روی است. بدین ترتیب چهره نگاری و بررسی آلبوم مجرمان حرفه ای کافی بود تا کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از قدیمی ترین مجرمان زن طایفه فیوج به نام جمیله شدند که نخستین سابقه دستگیری وی به سن 14 سالگی اش بر می گردد.
بررسی کارنامه جرم جمیله نشان داد که وی یکی از مجرمان بین المللی بوده و در داخل و خارج از ایران به اقدامات تبهکارانه خود دست می زند و بارها در ایران، عراق و لبنان زندانی شده است.
جمیله تحت تعقیب گرفته شد و آخرین مخفیگاه وی در خانه ای ویلایی واقع در گوهردشت شناسایی شد و کارآگاهان روز 25 آبان ماه این زن تبهکار را به دام انداختند. جمیله که نه تنها شیشه بلکه هروئین و تریاک هم می کشد، با خونسردی کف زنی و کش روی ها را به گردن گرفت و گفت:در یک سال گذشته کش روی ها و کف زنی ها را همراه زن جوانی به نام غزال انجام داده ام و در همه سرقت ها مرد دیگری به نام مهدی نیز حضور داشته که اگر به دردسر می افتادیم، ما را فراری می داد.
خیلی زود مخفیگاه غزال 33 ساله و مهدی 35 ساله در دو آپارتمان واقع در منطقه خرمدشت شناسایی شد و این دو نیز روز 26 آبان ماه دستگیر شدند.
در بررسی نحوه آشنایی این دزدان مشخص شد که جمیله و غزال فامیل بودند و هر دوی آنها به خاطر اعتیاد شدید به افیون با مهدی هم پاتوق شده و به تشکیل این باند دست زده اند.
بنابر این گزارش، با توجه به مسافرت های تبهکارانه اعضای این باند به شهرهای مختلف و کف زنی ها و کش روی های مشابه در نقاط مختلف تهران، بازپرس شعبه 5 دادسرای ناحیه 34 تهران خواستار انتشار عکس آنان شد و از کسانی که در دام های زیرکانه آنان افتاده اند، خواست به اداره 17 پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.

جمیله دستگیر شد

3.36
این مطلب مفید بود ؟42
برگرفته از روزگارنو-/ف
وبگردی