تکان دهنده ترین حوادث و جنایات های سال 96 + تصاویر

تاریخ انتشار : 25 اسفند 1396کد مطلب : 62393زمان مطالعه : 9 دقیقه
سال 96 با حوادث تلخی برای کوکان همراه بود. بنیتا، اهورا، کیمیا، ابوالفضل و آتنا کودکان هشت ماهه تا 11 ساله ای بودند که زندگی شان قصه تلخی داشت. کودکانی که قربانی جنایت های سیاه شدند.

تلخ ترین و دلخراش ترین حوادث و جنایت های سال 96 در ایران

سال 96 آبستن حوادث تلخی برای کودکان بود. حوادثی که شاید تا سال ها در خاطره تاریخ بماند و زنگ خطری برای والدینی باشد که بیشتر از قبل مراقب فرشته های کوچک زندگی شان باشند.

بنیتا، اهورا، کیمیا، ابوالفضل و آتنا کودکان هشت ماهه تا 11 ساله ای بودند که زندگی شان قصه تلخی داشت. کودکانی که قربانی جنایت های سیاه شدند.

گرچه با پایان سال پرونده زندگی برخی از عاملان این جنایت ها برای همیشه بسته شد و یا برخی از آنها قرار است در حالی سال جدید را آغاز کنند که دیگر روزنه امیدی برای بازگشت به زندگی شان باقی نمانده ولی به هر حال مجازات عاملان این جنایت های سیاه بی شک چیزی از کوله بار غصه آنها که با شنیدن خبر ناپدید شدن هر یک از این کودکان به تکاپو افتادند و با شنیدن خبر پیدا شدن جنازه شان گریستند کم نخواهد کرد.

سرنوشت غم انگیز آتنا

آتنا دختر 7 ساله پارس آبادی بود که به طرز فجیعی کشته و جنازه او در بشکه ای در پارکینگ خانه قاتل پیدا شد، آغاز اخبار سریالی کودکانی بود که امسال خبرساز شدند.

آتنا هر روز بعد از مدرسه کنار بساط دستفروشی پدرش می نشست و به او کمک می کرد اما بیست و هشتم خرداد ماه به طرز مرموزی ناپدید شد.

 

آتنا اصلانی

 

مرد رنگرز 40 ساله که گاهی اوقات آتنا برای خوردن آب به کارگاهش می رفت به عنوان مظنون بازداشت شد و پس از روزها سکوت وقتی جسد دختر بچه در خانه اش پیدا شد سکوت خود را شکست. در بررسی ها روشن شد آتنا مورد آزار قرار گرفته و سپس خفه شده است. افشای راز این جنایت عکس العمل های زیادی را در فضای مجازی به دنبال داشت. سرانجام قاتل آتنا اصلانی بیست و نهم شهریور ماه در برابر چشمان صدها نفردر ملاعام به دار مجازات آویخته شد.

مرگ تلخ ابوالفضل یک ماه بعد از تولد 11سالگی

ابوالفضل قربانی دیگری از جنایت های شوم سال 96 بود. او که پس از جدایی پدر و مادرش با پدرش در جنوب تهران زندگی می کرد، هجدهم شهریور و کمتر از یک ماه بعد از جشن تولد 11 سالگی اش از سوی پسر 22ساله همسایه قربانی شد. پسر بی کار همسایه، ابوالفضل را به بهانه نشان دادن کبوتر به پشت بام خانه شان برد و سپس او را با 50 ضربه چاقو کشت. پسر بی رحم سپس جنازه را داخل نایلون پیچید و آن را در یک چمدان جاساز کرد و با همدستی برادرش به جاده قم برد.

او در بازجویی ها گفت:چون در کودکی از سوی یک مرد جوان مورد آزار قرار گرفته بودم ابوالفضل را کشتم تا سرنوشت شومی مانند من نداشته باشد.

سرنوشت تلخ بنیتا زنگ خطری برای والدین بی احتیاط

بیست و نهم تیرماه خبر گم شدن کودک هشت ماه ای به نام بنیتا در فضای مجازی منتشر شد. خودروی پدر بنیتا وقتی که او خودرو را با درهای باز رها کرده و قصد داشت در پارکینگ خانه را ببندد در حالی دزدیده شد که کودک هشت ماهه روی صندلی عقب خودرو بود.

تلاش پلیس و انتشار اخبار مربوط به ربوده شدن این کودک در فضای مجازی نیز نتوانست کمکی کند و شش روز بعد جنازه دختر کوچولو در حالی که از شدت گرما، گرسنگی و تشنگی روی صندلی خودرو جان سپرده بود در یکی از خیابان های پاکدشت پیدا شد. بازداشت دزد خودرو و دو دوست معتادش و اعتراف آنها مبنی بر این که برای تهیه شیشه اقدام به سرقت ماشین کرده بودند تا زودتر خود را به مواد برسانند موجب جریحه دار شدن احساسات عمومی شد.

بنیتا

 

همین موضوع باعث شد تا قاتل بنیتا و دو همدستش در وقت فوق العاده محاکمه شوند. قضات دادگاه پس از برگزاری دو جلسه محاکمه که ساعت ها به طول انجامید دزد خودرو را به اعدام، 51 سال زندان، 111 ضربه شلاق و 2 سال تبعید محکوم کردند. این حکم در دیوان عالی کشور تائید شده و به شعبه اجرای احکام فرستاده شد.

اهورا قربانی جدایی والدین

اهورا پسر دو سال و هشت ماهه ای بود که قربانی جدایی پدر و مادرش شد. او بیست و دوم مهرماه در یکی از شهرک های رشت از سوی ناپدری اش مورد آزار قرار گرفت و سپس کشته شد تا نامش به فهرست قربانیان جنایت های سیاه اضافه شود.

اهورا وقتی به بیمارستان منتقل شد که آثار کبودی و ضرب و شتم روی بدنش نمایان بود. پزشکان علت فوت او را ضربه مغزی اعلام کردند. اما ناپدری 27 ساله اش که خود یک دختر خردسال دارد ادعا کرد وی را در غیاب مادر اهورا آزار نداده است.

اهورا

 

نظریه پزشکی قانونی و انتشار تصاویر اهورا و ناپدری اش در فضای مجازی که نشان دهنده خصومت ناپدری معتاد بود احساسات عمومی جامعه را بشدت جریحه دار و عکس العمل های زیادی را در پی داشت. ناپدری معتاد در وقت فوق العاده محاکمه و به اعدام، شلاق و تبعید محکوم شد. این حکم یک ماه قبل در دیوان عالی کشور مهر تائید خورد و قطعی شد تا پرونده سیاه ناپدری اهورا برای همیشه بسته شود.

بازگشت یوسف پس از 5 روز دلهره آور

یوسف سه ساله گرچه از سوی زن شیشه ای ربوده و پنج روز را در خانه او سپری کرد اما سرنوشتی متفاوت داشت. یوسف کودک خوش شانسی بود که به آغوش خانواده اش بازگشت.

خبر ناپدید شدن پسر 3 ساله بیست و هفتم تیرماه در فضای مجازی منتشر شد. خانواده اش برای یافتن یوسف از رسانه ها و مردم کمک خواستند. پنج روز دلهره آور برای پدر و مادر یوسف طی شده بود که یک زن میانسال یوسف را به کلانتری 128 تهران نو تحویل داد و گفت:یوسف را در خیابان پیدا کردم اما تحت تاثیر شیشه فکر کردم او خواهرزاده ام است. او را به خانه ام آوردم. در این چند روز او را با خودم به خرید می بردم و از او پرستاری می کردم. تا این که یکی از دوستانم با من تماس گرفت و گفت از طریق رسانه ها متوجه شده که خانواده یوسف در جست وجوی او هستند.

پایان روزهای سیاه برای کیمیا

کیمیا دختر 7ساله کرجی که بارها از سوی ناپدری اش مورد آزار و اذیت قرار گرفت گرچه زنده ماند و حالا در بهزیستی نگهداری می شود اما بی شک هرگز آثار روحی شکنجه هایی را که هر روز و شب تحمل می کرد از خاطره اش پاک نخواهد شد.

کیمیا وقتی که مادرش با قرص های خواب آوری که همسر صیغه ای اش به او می خوراند به خوابی عمیق می رفت از سوی ناپدری معتادش مورد آزار قرار می گرفت. ناپدری شیشه ای که یکسال بعد از جدایی مادر کیمیا از پدر معتادش با وی ازدواج کرده بود به گواه پزشکی قانونی دختر بچه را بیش از70 بار آزار داد. این پرونده از تیرماه امسال و به دنبال انتقال پیکر نحیف و نیمه جان دختربچه به یک بیمارستان در دستور کار دادستانی قرار گرفت و اخبار مربوط به آن رسانه ای شد.

سال 96 هم جنایات هولناکی اتفاق افتاد که انتشار جزئیات هر یک، انعکاس گسترده ای در جامعه داشت از میان پرونده های این محکومان اعدامی، شرح جنایات یک شیطان صفت حیله گر را به یاد داریم که به عنوان پستچی وارد ساختمان های مسکونی می شد و زنان و دختران را در آسانسور عمومی غافلگیر می کرد و به آنها تعرض می کرد. ویا یا مرد جوانی که در آستانه اعدام قرار گرفته که در یک حمام خون 5 کودک، دو زن و یک مرد را به رگبار گلوله بسته است.

* قتل عام در اراک
 
تعداد قربانیان:6 نفر
زمان وقوع:22 دی سال 95
زمان اجرای حکم اعدام قاتل:26 فروردین 96)
صبح 22 دی، متهم جوانی که 10 روز قبل با وثیقه از زندان آزاد شده بود، ابتدا به خانه یکی از مأموران پلیس حمله کرد و او و سه عضو خانواده اش را با رگبار کلاشینکف به قتل رساند. سپس به خانه اولیای دم یک پرونده نزاع منجر به قتل رفت و پدر و مادر مقتول را نیز به رگبار بست تا انتقام جویی او، 6 کشته و 3 مجروح برجای بگذارد. این قاتل پس از ارتکاب جنایاتش متواری شد، اما خیلی زود توسط پلیس دستگیر شد و در دادگاه به اتهام 6 قتل پای میز محاکمه ایستاد که با صدور حکم قصاص، این مرد جوان 26 فروردین ماه در ملأ عام به دار مجازات آویخته شد.
* قتل عام در سلماس
تعداد قربانیان:7 نفر
زمان وقوع:27 اردیبهشت 96
زمان اجرای حکم:23 دی 96
جنایت بامداد 27 اردیبهشت امسال اتفاق افتاد که طی آن تمام اعضای خانواده ای در سلماس توسط داماد خانواده به قتل رسیدند. قاتل پس از 20 ساعت جست وجو سرانجام با ردیابی های گسترده ای توسط پلیس دستگیر شد. عامل جنایت که جوانی معتاد به شیشه بود به خاطر اختلاف های مالی با یک کلت دست به قتل عام اعضای خانواده همسرش زده بود که زن و فرزند خردسالش هم جزو قربانیان بودند. او در دادگاه به 5 بار قصاص محکوم شد و سحرگاه 21 دی امسال در ملأ عام به دار مجازات آویخته شد.
* پستچی متجاوز
تعداد قربانیان تعرض:40 زن و دختر که شکار پستچی قلابی شدند
زمان وقوع جنایت های سیاه:از سال 91
پرونده برای تعیین زمان اجرای حکم اعدام در دادسرای جنایی تهران مطرح است.
از مرداد سال 91 شکایت هایی از سوی زنان و دختران جوان تهرانی به پلیس می رسید که نشان می داد مرد ناشناسی تحت عنوان پستچی وارد ساختمان های آپارتمانی شده و پس از به دام انداختن زنان و دختران، با تهدید چاقو به آنها تعرض می کرد و پس از سرقت طلاهایشان متواری می شد.
جست وجوهای پلیس برای دستگیری مرد شیطان صفت ادامه داشت تا این که سرانجام تصویر این پستچی قلابی در رسانه ها منتشر شد. با انتشار این تصویر، زن جوانی، پستچی قلابی را شناسایی کرد و مدعی شد که این مرد جوان قصد آزار و اذیتش را داشته اما از چنگش گریخته است.
با سرنخی که زن جوان در اختیار کارآگاهان قرار داده بود، آنها به بررسی دوربین های مداربسته محل حادثه پرداختند و تصویر متهم را به دست آوردند. با مشخص شدن هویت تبهکار فراری، او دستگیر شد و در دادگاه انقلاب به اتهام افساد فی الارض پای میز محاکمه ایستاد وسرانجام به عنوان مفسد فی الارض به اعدام محکوم شد. پرونده با اعتراض این مرد به حکم صادره به دیوان عالی کشور ارسال شد اما قضات عالی رتبه پس از بررسی، حکم صادره را نقض کردند و پرونده را برای محاکمه مجدد به شعبه دیگری از دادگاه انقلاب ارجاع کردند که در نهایت مجازات اعدام پستچی قلابی متجاوز بار دیگر تأیید شد. حکم اعدام پستچی متجاوز پس از تأیید در دیوان عالی کشور برای اجرا به دادسرا بازگردانده شد و دادسرا باید فرآیند اجرای حکم را پیگیری کند.
* قتل عام در ایرانشهر
تعداد قربانیان:8 نفر
زمان وقوع جنایت:20 دی سال گذشته
20 دی سال گذشته پلیس در جریان وقوع جنایتی خونین در روستای نصیرآباد ایرانشهر قرار گرفت و مأموران با حضور در محل با جسد خونین 5 کودک، دو زن و یک مرد روبه رو شدند و در بررسی های صورت گرفته مشخص شد که مرد جوانی به همراه دو همدستش عاملان این قتل عام بوده اند. متهم اصلی این پرونده پس از دستگیری در رابطه با انگیزه اش گفت:«شوهر خواهر صاحبخانه ام در قتل پدر و برادرم دست داشت و برای این که از او انتقام بگیرم همه اعضای خانواده اش را به رگبار بستم. ولی دو همدستم نقشی در جنایت نداشتند و فقط شاهد قتل بودند.» با تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه جنایت از سوی متهمان پرونده، کیفرخواست علیه عاملان این قتل صادر شد.
* قتل عام در ایرانشهر
تعداد قربانیان:3 نفر
زمان اجرای حکم اعدام:8 آذر 96
20 بهمن سال 93 صدای انفجار مهیب در یک ساختمان 9 واحدی در منطقه گلابدره تهران، به گوش رسید و به دنبال این حادثه آتش نشانان هنگام اطفای حریق با جسد دو زن و یک پسربچه مواجه شدند. با آن که اجساد سوخته بود اما آثار چاقو روی بدن آنها دیده می شد و بدین ترتیب تیم جنایی وارد عمل شدند و به رازگشایی این جنایت پرداختند. در ادامه تحقیقات یکی از آشنایان این خانواده دستگیر شد و به قتل اعتراف کرد. او در بازجویی گفت:من با شوهر مینا- یکی از مقتولان- دوست بودم و آن روز به خانه آنها رفتم و از او خواستم دیگر به من و همسرم زنگ نزند سر این موضوع با مینا دعوایم شد و ناخواسته او را به قتل رساندم. قصد خارج شدن از خانه را داشتم که مادرشوهر مینا سر رسید و به ناچار او را هم به قتل رساندم و هنگامی که قصد خروج از خانه را داشتم، پسر کوچک مینا وارد خانه شد و چون شاهد قتل بود او را هم کشتم و برای از بین بردن سرنخ ها، خانه را به آتش کشیدم. این مرد که به سه بار قصاص محکوم شده بود 8 آذرماه امسال در محوطه زندان رجایی شهر به دار آویخته شد.
* اعدام شرور کرمان
اتهام:قتل و آدم ربایی
زمان اجرای حکم اعدام قاتل:1 شهریور 96
یک شرور در کرمان معروف به سردار به اتهام محاربه از طریق سردستگی یک گروه مسلح، به خاطر برهم زدن امنیت عمومی، ایجاد رعب و وحشت، قتل عمد، سرقت مسلحانه، راهزنی، آدم ربایی مسلحانه بعد از مدت ها شرارت در دادگاه محاکمه و به اعدام محکوم شد. این حکم پس از تأیید در دیوان عالی کشور به مرحله اجرا درآمد و عامل جنایت به دار آویخته شد.
* قاتل تبر به دست
تعداد قربانیان:یک نفر
زمان وقوع جنایت:مرداد 96
زمان اجرای حکم:دوم بهمن 96
«حسین» عامل اصلی جنایت، مرداد سال 95 با همدستی دو پسر جوان دیگر برای قدرت نمایی، با تبر مرد بیگناهی را در نزاعی خیابانی به قتل رسانده و متواری شده بود.
پس از انتشار تصاویری از این جنایت در شبکه های مجازی، تحقیقات درباره این ماجرا آغاز شد و با دستگیری هر سه متهم، پرونده در شعبه اول دادگاه کیفری استان فارس مطرح شد و حسین پس از محکومیت در دادگاه دوم بهمن امسال در زندان عادل آباد شیراز به دار مجازات آویخته شد.

دلخراش ترین جنایت و قتل های ایران در سال 96

3.438
این مطلب مفید بود ؟2612
برگرفته از جام جم، ایران آنلاین - /م
نظرات
وبگردی