نمناک سرگرمیگوناگون جنجال منال رضوان نماینده بدون حجاب عرب در سازمان ملل + تصاویر
منال رضوان ، سازمان ملل
ماجرای حضور بدون حجاب منال رضوان نماینده عربستان در جلسه سازمان ملل در محافل مختلف بخصوص در میان مقامات این کشور جنجال به پا کرد.

حضور یک زن بدون حجاب عربستانی در جلسه سازمان ملل و در میان مقامات و محافل مختلف این کشور واکنش زیادی را در شبکه های اجتماعی مجازی به وجود آورد.

پایگاه اجتماعی توئیتر اعلام کرد هشتک منال رضوان اولین زن سعودی که در شورای امنیت بدون حجاب ظاهر شد و به نمایندگی از طرف عربستان سعودی سخن گفت، محبوبیت زیادی در ساعات گذشته کسب کرده و محبوبیت هشتک وی ظرف چند ساعت 511 درصد افزایش یافت.

 
سازمان ملل
 
منال رضوان به دو علت جنجال گسترده ای بین سعودی ها، اعراب و خارجی ها به پا کرده است. یکی به علت اینکه زن است و دیگری که جنجال برانگیز تر است حضور بدون حجاب وی در شورای امنیت است.
برخی از سعودی ها به رضوان افتخار می کنند و برخی دیگر معتقدند وی نماینده عربستان نیست. این در حالیست که برخی دیگر معتقدند حضور وی بیانگر دوگانگی حکومت است زیرا زنان عربستان نمی توانند کاری را انجام دهند که رضوان انجام داد.
منال رضوان دبیر اول هیئت عربستان سعودی در سازمان ملل سی ام ژوئیه گذشته نمایندگی هیئت سعودی در شورای امنیت را در جلسه سازمان ملل درباره حقوق غیرنظامیان بر عهده داشت.
 
حجاب زنان عربستان
 
به نظر می رسد منال رضوان علاوه بر تجربه سیاسی، جرأت قابل توجهی هم دارد زیرا در انتقاد و حمله شدید به اسرائیل و سیاست های خشونت بار این رژیم تردیدی به خود راه نداد و در جلسه اعلام کرد اسرائیل به عنوان یک اشغالگر حق ندارد درباره حمایت از حقوق بشر و غیرنظامیان بخصوص زنان سخن بگوید.
 
زن عربستانی
 
منال رضوان تاکید کرد اسرائیل از انواع آزارهای جسمی و روحی و جنسی علیه زنان فلسطینی و عرب استفاده می کند که همه آن ها جزء جنایات جنگی به شمار می رود و اوج این خشونت و وحشی گری زمانی است که زنان فلسطینی ناچار می شوند در پست های ایست و بازرسی نظامی وضع حمل کنند که این کار زنان و فرزندان آن ها را با خطر مرگ روبرو می کند.

جنجال منال رضوان نماینده بدون حجاب عرب در سازمان ملل + تصاویر

جنجال منال رضوان نماینده بدون حجاب عرب در سازمان ملل + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 16
برگرفته از ابنا-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 16 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف