جنگل

ساخت جنگل وسط استادیوم فوتبال! + تصاویر

کد مطلب : 17728تعداد نظرات : 3 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از بزرگترین و مهم ترین دغدغه های امروزی انسان ها، طبیعت است که فعالان محیط زیست اتریشی دست به اقدام جالب و تامل برانگیزی زدند.

ساخت جنگل وسط استادیوم اتریش!

این روزها شاهد سوختن بیش از حد جنگل ها در سرتاسر جهان هستیم که می تواند هشدار تلخ و وحشتناکی برای طبیعت و فعالان این زمینه باشد چرا که می تواند زندگی آیندگان را به خطر بیندازد و اکسیژن کافی وجود نداشته باشد. با این حال هشدارهای متفاوتی در این زمینه در رسانه های مختلف انجام می شود و باز هم برخی افراد به هیچ وجه به آنها اهمیت نمی دهند.

برای مثال نکته ای که بارها و بارها آنرا شنیده ایم، عدم روشن کردن آتش در کنار درخت ها می باشد که باز هم به آن اهمیتی داده نمی شود و در نهایت این گونه درخت های زیادی تنها با یک آتش کوچک ممکن است جان خود را از دست دهند و دیگر طبیعتی در آن منطقه به وجود نیاید! با این حال این یک دغدغه جهانی است که در صورت عدم رعایت این نکات، مشاهده درختان زنده بر روی کره زمین، غیر ممکن خواهد بود!

طبیعت

به همین دلیل یک سری از فعالان محیط زیست اتریشی اعلام کردند که در آینده درختان به قدری نایاب خواهند بود که مردم برای دیدن آنها به استادیوم ها خواهند رفتن و بجای مشاهده فوتبال و بازی های مورد علاقه شان، به تماشای درختان خواهند نشست. آنها در طی یک پروژه بیش از 300 درخت را در استادیوم Woerthersee کاشتند که وزن کلی این درخت ها بیش از 6 تن بود و علاقمندان می توانند از 8 سپتامبر از این استادیوم دیدن نمایند.

ازبین رفتن طبیعت

جالب است بدانید که ایده این طرح متعلق به  " کلائوس لیتمن " در سال 1970 میلادی می باشد که یک نقاشی دستی را از تماشای درختان توسط مردم در استادیوم را کشیده بود که در آن سال ها یک نوع دغدغه را در آینده به تصویر کشید. با این حال این طرح پیاده سازی شد و در استادیوم Woerthersee با بیش از 30 هزار صندلی ثبت شد.

جنگل وسط استادیوم

این پروژه هشداری مبنی بر در خطر بودن طبیعت و جنگل هایی می باشد که ممکن است در آینده ای نه چندان دور برای مشاهده فضاهای سبز باید در اماکن عمومی همانند استادیوم ها، همانند دید و بازدید حیوانات نایاب در باغ وحش ها حضور پیدا کنیم. پس طبیعت اطراف خود را هر چه بهتر دوست بداریم و برای آن ارزش قائل باشیم...!

ساخت جنگل زیبا وسط زمین فوتبال در اتریش! + عکس

4.416
این مطلب مفید بود ؟142
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن
3 نظر به ثبت رسیده است
حمیده1394-04-25
من اینکه میگن اعتیاد جرم نیست یک بیماری هست رو قبول ندارم چون آدم بیمار به کسی آسیب ن میرسونه ولی معتاد آسیب میرسونه و باعث آزار و اذیت مردم جامعه میشه که باید با افراد معتاد به شدت بر خورد کرد نه اینکه لی لی به لالای اونها گذاشت که پر رو تر از قبل بشن
93
سیاوش بندری 1396-06-26
چه بگم حرفی برای گفتن نیست اعتیادبه شدت توکشورداره رواج ميشه وخلق خدارابرای تباهی میکشه
20
محمد1397-08-23
باید یه حکم جدی درباره مصرف بعضی مواد باشه . مثلا شیشه ای جماعت اعدام کنن که یه ملت راحت شن
11
وبگردی