نمناک سرگرمیدیدنی ها نجات پاندو بزرگترین جنگل جهان! + عکس
جنگل پاندو ، جنگل
پاندو یکی از قدیمی ترین موجودات زنده زمین به شمار می رود و قدمت آن از 2000 سال تا یک میلیون سال پیش تخمین زده شده است که گروهی اقدام به نجات آن از نابودی کردند.
بازدید : 1,411 نفر

حصارکشی جنگل پاندو

براساس وسعت زیادی که این جنگل دارد به عنوان بزرگترین موجود زنده از آن یاد می شود اما به دلایلی مشهود در حال از بین رفتن است که در این میان گروهی سعی بر نجات این جنگل از خطرات ذکر شده داشته و اقدام به حصارکشی آن کرده اند.

پاندو از لحاظ تراکم بزرگترین موجود زنده جهان به شمار می رود، اگرچه پاندو یک جنگل است، اما از آنجایی که تمامی 47 هزار درخت درون آن به یک سیستم ریشه واحد متصل هستند که در محوطه ای به بزرگی 43 هکتار در ایالت یوتای آمریکا پراکنده شده است، می توان آن را یک موجود زنده درنظر گرفت.

براساس گزارش نیوساینتیست، پاندو درحال نابود شدن است، زیرا حیوانات گرسنه ای مانند آهوها و دام ها ساقه های جوان آن را می خورند و بسیاری از درختان کهنسال این جنگل نیز به پایان عمر طبیعی خود رسیده اند و درحال نابودی هستند.

به گفته پال راجرز محقق دانشگاه یوتا درختان پیر درحال مردنند و درختان جوان درحال خورده شدن. پاندو با جرمی برابر 6000 تن تقریبا 35 برابر سنگین تر از سنگین ترین حیوان زمین، یعنی وال آبی است. بزرگترین موجود زنده زمین از لحاظ وسعت زیستگاه یک قارچ در اورگان و بزرگترین موجود زنده زمین از نظر ارتفاع درخت سکویایی در کالیفرنیا است.

 
جنگل پاندو

پاندو همچنین یکی از قدیمی ترین موجودات زنده زمین به شمار می رود و قدمت آن از 2000 سال تا یک میلیون سال پیش تخمین زده شده است. با این همه درحال نابودی است، اگرچه نجات آن از این نابودی راه حلی بسیار ساده دارد:حصارکشی به دور آن.

راجرز و همکارانش برای بررسی این طرح درحدود هفت هکتار از این جنگل را حصار کشی کردند و تلاش کردند به واسطه از بین بردن گیاهان هرز و حرص کردن درختان کهنسال رشد درختان را افزایش دهند. پس از گذشت سه سال، محققان مشاهده کردند میزان ریشه در هرهکتار در بخش محصور پاندو هشت برابر از مناطق غیرمحصور شد.

نجات پاندو بزرگترین جنگل جهان! + عکس

نجات پاندو بزرگترین جنگل جهان! + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از برترینها - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف