نمناک اخبارسیاست مانور جنگنده های ایرانی در آسمان تهران + تصاویر
جنگنده ، جنگنده ارتش
چندین فروند جنگنده نیروی هوایی ارتش صبح امروز همزمان با برگزاری مراسم روز ارتش، بر فراز حرم امام خمینی (ره) رژه هوایی رفتند.
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1394
بازدید : 18,336 نفر

صبح امروز در مراسم رژه ارتش سامانه های ارتباطی و فرماندهی کنترل هوشمند رسول و فکور به مناسبت 29 فرودین با حضور حسن روحانی رئیس جمهور و جمعی از فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح در جوار حرم بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در تهران از مقابل جایگاه عبور کردند.

جنگنده ارتش

در این مراسم، انواع جنگنده های شکاری و بمب افکن نهاجا نیز به اجرای رژه هوایی بر فراز آسمان تهران پرداختند.
جنگنده های اف14، اف4، اف5، صاعقه، میگ 29 و سوخو24 ازجمله هواپیماهایی بودند که در دسته های متخلف در این مراسم رژه رفتند و نیز سوختیگیری هوایی سوخو از سوخو نیز به نمایش در آمد.
 
رژه روز ارتش
 
همچنین 3 فروند جنگنده سوخو 24 با هواپیمای سوخت رسان رژه هوایی رفتند، این جنگنده ها از پایگاه های مختلف کشور پرواز و در رژه ارتش شرکت کردند. 
خودروی پی آر تی سی، برج مقاومت پرواز صیاد، موشک کروز قادر، عصر 67، قائم، سجیل، زوبین و هاگ از دستاوردهای نهاجا است که از مقابل جایگاه، رژه رفتند.
 
رژه ارتش
سامانه فرماندهی و کنترل هوشمند فکور قابلیت جمع آوری اطلاعات از کلیه منابع اطلاعاتی مرتبط با دفاع هوایی اعم از رادارهای پسیو و اکتیو نظامی و کشوری، شنود سیگنالی، سامانه های موشکی و مراکز فرماندهی و کنترل را داراست و به صورت کاملاً تاکتیکی و متحرک و مستقل، هدایت و کنترل سامانه های دفاع هوایی زمین پایه و هوا پایه را بر عهده دارد.
 
رژه جنگنده های ارتش
 
بر اساس این گزارش رادار پیشرفته و پسیو 10 شهریور نیز در این رژه حضور یافتند.
این سامانه قابلیت ردیابی بیش از 100 هدف و شناسایی اهداف ریزپرنده و بدون ارسال امواج مغناطیسی را داراست که امکان شناسایی شدن این رادار را برای دشمن غیرممکن می کند.
فناوری طراحی و تولید این رادار فقط در اختیار چند کشور محدود قرار دارد.

مانور جنگنده های ایرانی در آسمان تهران + تصاویر

مانور جنگنده های ایرانی در آسمان تهران + تصاویر
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 68
برگرفته از ایسنا-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 58 10
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف