نمناک اخبارسیاست احتمال جنگ بین ایران و آمریکا
جنگ ایران و آمریکا ، احتمال جنگ ایران و آمریکا
خبرگزاری رویترز در گزارشی خبری مبنی بر احتمال جنگ ایران و آمریکا منتشر کرد و جزئیات و شرایط حمله هوایی امریکا به تاسیسات هسته ای ایران را مطرح کرد.
تاریخ انتشار : 5 آبان 1394
بازدید : 6,825 نفر

احتمال جنگ ایران و آمریکا

خبرگزاری رویترز در گزارشی به گزینه های احتمالی در صورت عدم اجرای توافق هسته ای با ایران از سوی آمریکا و کشورهای غربی اشاره می کند.

در حالی که ایران و قدرت های جهانی در حال اجرای برجام و لغو تحریم های اقتصادی هستند خبرگزاری رویترز در تحلیلی به احتمال جنگ بین ایران و آمریکا پرداخته است و اعتقاد دارد این احتمال با وجود توافق نیز وجود دارد.

رویترز می نویسد تمام گزینه ها روی میز است و در صورت نقض توافق هسته ای، احتمالا اولین واکنش آمریکا حملات هوای علیه تاسیسات هسته ای باشد.

رویترز در تحلیل خود از مقام یا منبع خاصی حرف نمی زند و یک سری احتمالات و گزینه های موجود در رابطه بین آمریکا و ایران بعد از نقض توافق هسته ای از سوی ایران ارائه می کند. به اعتقاد رویترز آمریکا در حمله هوایی باید تمام احتمالات را در نظر بگیرد.

استفاده از ترور مانند آنچه در ترور دانشمندان ایرانی توسط رژیم صهیونیستی دیده شد، نمونه اول ذکر شده در این گزارش است. گزینه دوم تخریب تاسیسات هسته ای و گزینه سوم حملات هوایی علیه این تاسیسات است.

طبق این ادعا مانند آنچه که رژیم صهیونیستی در حمله هوایی به عراق در سال 1981 انجام داد حمله هوایی آمریکا علیه تاسیسات هسته ای ایران می تواند تا حدودی مانع پیشرفت برنامه های هسته ای این کشور شود.

گزینه دیگری که ذکر شده تهدید به جنگ زمینی است که به نظر نمی رسد چندان کارآیی داشته باشد.

به نوشته رویترز به هر حال ایران در صورتی که بخواهد به سلاح هسته ای دست پیدا کند کسی نمی تواند جلوی این کشور را بگیرد و حملات هوایی تنها این روند را کند می کند.

احتمال جنگ بین ایران و آمریکا

احتمال جنگ بین ایران و آمریکا
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 32
برگرفته از مهر /ن
این مطلب مفید بود ؟ 28 4
نظر کاربران
ایرانی

ایرانی

این جماعت هیچ غلطی نمی تونن بکنن
ما هم که نشستیم آمریکا به ما حمله کنه ؟ :D
آمریکایی ها اگه می تونستن به ایران حمله کنن تو این 36 سال صد بار حمله کرده بودند
اینها همه جنگ روانیه
مثل اینکه گزینه های زیر میز ما یادشون رفته ؟؟؟؟ (آمریکا به همین زودی شهرهای موشکی یادت رفت)
برای ما گزینه رو نکن.

پاسخ دادن 9 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف