نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت تشکیل جنین ترکیبی خوک و انسان
جنین ترکیبی ، خوک و انسان
پژوهشگران برای اولین بار در تاریخ موفق به تولید جنینی در محیط آزمایشگاهی شدند که ترکیبی از انسان و خوک است.
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1395
بازدید : 2,695 نفر

جنین ترکیبی خوک و انسان برای اولین بار تشکیل شد

برای اولین بار در تاریخ دانشمندان موفق به تولید آزمایشگاهی جنین زنده حاصل از لقاح مصنوعی انسان و خوک شدند. این دست آورد با تزریق سلول های بنیادی انسان به یک جنین تازه تشکیل یافته خوک به انجام رسیده است.

محققان برای اولین بار اقدام به تشکیل جنین ترکیبی خوک و انسان کردند تا با استفاده از نتایج آن بتوانند در راستای رسیدن به پیشرفتهایی در جهت کمک به پیوند اعضا به انسان قدم بردارند.

در این آزمایش دانشمندان، جنینی ترکیبی متشکل از انسان و خوک را درست کرده اند تا بتواننددر آینده ای نزدیک از اندام های حیوانی برای پیوند به اندام انسان کمک بگیرند .

این جنین تشکیل شده که قرار نیست متولد شود بخشی ازآن بافت انسانی و بخشی خوک است و برای اولین بار توسط دانمشندان ایجاد شده است تا درصورت موفقیت در این آزمایش، بتوان از آن به مقابله با کمبود اندام برای پیوند به انسان رفت.

جنین ترکیبی انسان و خوک

جنین ترکیبی خوک و انسان

تشکیل جنین ترکیبی از خوک و انسان

تزریق سلول های بنیادی مورد بحث، منجر به آغاز تقسیم سلولی جهت تشکیل برخی اندام های اصلی انسانی چون قلب، کبد و اعصاب درون جنین خوک شده است. متخصصین معتقدند که می توان با این روش اندام های حیاتی انسان ها را در درون بدن حیوانات تولید و در مواقع لزوم برای انجام پیوندها مورد استفاده قرار داد.

گروهی دیگر از دانشمندان نیز به تازگی توانسته اند با بهره گیری از روشی مشابه اقدام به رشد برخی اندام های موش خانگی درون بدن موش فاضلابی کنند. در نتیجه تزریق سلول های بنیادی، پانکراس طبیعی یک موش خانگی درون جنین موش فاضلابی تشکیل و رشد یافت. سپس این پانکراس از بدن موش میزبان خارج و با موفقیت به بدن موش خانگی مبتلا به دیابت پیوند زده شد.

جنین ، تشکیل جنین ترکیبی خوک و انسان برای اولین بار+ عکس

تشکیل جنین ترکیبی خوک و انسان
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 5
برگرفته از جام جم آنلاین / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف