نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان برای جوان ماندن مغز چی بخوریم؟
جوان ماندن مغز ، راز جوان ماندن مغز
در میان خوردنی های و مواد غذایی مفید برای مغز و افزایش توانایی یادگیری در کنار جلوگیری از ابتلا به بیماری های مغز بخشی از دنیا رژیم غذایی دارد که بهترین روش جوان ماندن مغز است.
بازدید : 9,883 نفر

رژیم غذایی برای جوان ماندن مغز

مطالعات محققان نشان می دهد که رژیم غذایی حاوی ماهی، میوه و سبزیجات از پیری مغز جلوگیری می کند.
با گذشت سن، سلول های مغز به مرور از بین می روند و حجم مغز کاهش می یابد. مطالعات محققان دانشگاه کلمبیا در نیویورک نشان می دهد که عوامل زیادی در حفظ سلول های مغز با گذشت سن دخیل هستند که یکی از مهمترین عوامل، رژیم غذایی حاوی ماهی، سبزیجات، میوه، حبوبات، غلات، آجیل و روغن زیتون است. این رژیم غذایی، رژیم مدیترانه ای نامیده می شود که گوشت قرمز در آن جایی ندارد و در عوض مملو از چربی های غیر اشباع است.


رژیم غذایی مدیترانه ای

فواید رژیم غذایی مدیترانه ای برای جوان ماندن مغز و پیشگیری از ابتلا به بیماری های مغز

این مطالعه با بررسی و اسکن مغزی 674 داوطلب حدود 80 سال نشان می دهد، حجم مغز سالمندانی که رژیم غذایی مدیترانه ای مصرف می کنند، 13.11 میلی متر بزرگتر از هم سن و سالانی است که به این مواد بی توجه هستند.

در ادامه این مطالعه آمده است که رژیم غذایی مدیترانه ای با دو مولفه مصرف ماهی زیاد و گوشت قرمز کم، در مقابل پیری و بسیاری از بیماری های متابولیک اثر محافظتی دارد و قادر است مغز را سه تا چهار سال جوان تر نگه دارد.

این مطالعه همچنین نشان می دهد چربی های امگا 3 و ویتامین های B و D موجود در ماهی سبب رشد سلول های عصبی شده و از کاهش حجم مغز جلوگیری می کنند.

جوان ماندن مغز ، برای جوان ماندن مغز چی بخوریم؟

برای جوان ماندن مغز چی بخوریم؟
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 34
برگرفته از ایرنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 29 5
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .