نمناک سرگرمیگوناگون جواهرات ساخته شده از خاکستر انسان! + تصاویر
جواهرات ، جواهرات ارزشمند
جواهراتی جذاب و زیبا با استفاده از خاکستر باقی مانده از مردگان که به دست یک هنرمند آمریکایی با انگیزه زنده نگاه داشتن یاد آنها انجام میدهد.

هر انسانی پس از زندگی خود، با توجه به عوامل طبیعی و حوادث مختلف جان خود را از دست خواهد داد، در این میان بازماندگان فرد تمام سعی خود را می کنند تا یاد عزیز از دست رفته را همواره زنده نگه دارند.سوزاندن جسد در کنار به خاک سپردن آن یکی از کارهای رایج در بسیاری از کشورهای جهان است، به عنوان مثال رسم است که در کشور هند پس از سوزاندن جنازه مردگان آن را در رود گنگ می ریزند و یا در ظرفی، خاکستر باقی مانده را نگهداری می کنند.

به همین منظور یک هنرمند آمریکایی راه متفاوتی را در پیش گرفته است و خاکستر باقی مانده از مردگان را تبدیل به جواهرات ارزشمندی برای بازماندگان می کند و با ساخت گردنبندهای مهره ای تلاش می کند یاد عزیزان از دست رفته را زنده نگه دارد.که در ادامۀ این مطلب تصاویری شگفت انگیز از این جواهرات را مشاهده می کنید.

"ری کور" که از آغاز به کارش از سال 2000 تا کنون تعداد بی شماری مهره های شیشه ای ساخته، این بار دست به خلق اثری جدید زده است.

پس از درخواست یک زوج سوگوار از این هنرمند برای به کار بردن خاکستر دوست مرحومشان در یکی از جواهرات باقیمانده از وی، "کور" تصمیم گرفت هنر و صنعت خود را در زمینه ای جدید بیازماید.

به گفته وی در ساخت هر یک از این مهره ها از میله های شیشه ای نقره ای رنگ استفاده شده که پس از حرارت دادن و آب کردن آنها، یک کره به دست می آید، "کور" سپس خاکستر فرد متوفی را به صورت مارپیچی بر روی کره فوق پاشیده و در انتها نیز دوباره با لایه ای از شیشه آن را می پوشاند.

در حال حاضر "کور" توانسته است با ساخت این مهره ها که می توان از آنها به عنوان گردنبند استفاده کرد، کسب و کار جدیدی برای خود به راه اندازد.

جواهر با خاکستر انسان

جواهر با خاکستر انسان

جواهر با خاکستر انسان

جواهر با خاکستر انسان

جواهرات ساخته شده از خاکستر انسان! + تصاویر

جواهرات ساخته شده از خاکستر انسان! + تصاویر
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 24
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 16 8
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف