نمناک دنیای مدگوناگون جواهرات قرضی ترانه علیدوستی برای جشنواره کن! + تصاویر
ترانه علیدوستی ، ترانه علیدوستی در کن
در گفتگو با طراح لباس ترانه علیدوستی برای حضور در جشنواره کن 2016 در بخشی به جواهراتی می رسیم که ترانه از آنها برای حضور روی فرش قرمز جشنواره استفاده کرده بود.

ترانه علیدوستی و رازهای طراحی لباس هایش برای جشنواره کن

حضور ترانه علیدوستی و عوامل دیگر فیلم منتخب اصغر فرهادی در جشنواره کن 2016 یکی از رخدادهای دیدنی هنر ایران در سطح بین المللی بود که در کنار این نکات بررسی لباس و پوشش بازیگران هم مورد توجه قرار گرفت.

لباس های ترانه علیدوستی روی فرش قرمز جشنواره کن را یک طراح جوان ایرانی طراحی کرده است.

نگار نعمتی که برای نخستین بار لباس یک بازیگر را برای حضور روی فرش قرمز جشنواره ای بین المللی طراحی کرده است، اظهار کرد:لباس ها و جواهرات خانم علیدوستی در مراسم «فتوکال» جشنواره کن به صورت آماده تهیه و با نظر من با هم سِت شدند.

او ادامه داد:جواهرات مورد نیاز و متناسب با این لباس را یک برند معتبر سوییسی به اعتبار خانم علیدوستی به صورت امانی در اختیار ما قرار داد. این برند یکی از معروف ترین برندهای جواهر است که هنرمندان بسیاری در جشنواره کن از آن استفاده می کنند.

ترانه علیدوستی

جواهرات ترانه علیدوستی در کن 2016

این طراح لباس درباره لباس ترانه علیدوستی در مراسم افتتاحیه جشنواره کن نیز توضیح داد:همکاری با ترانه علیدوستی را در فیلم «پذیرایی ساده» که طراحی لباس آن را برعهده داشتم، تجربه کرده بودم. خانم علیدوستی برای طراحی لباس هایش در جشنواره کن با من تماس گرفت و برای همکاری، از من دعوت کرد. او نظرات خود را درباره این که چه لباسی می خواهد بپوشد، مطرح و به من اعتماد کرد. بنابراین من بنا به شرایط، با حرفه ای ترین افراد فنی کار را شروع کردم.

نعمتی افزود:برای انجام این کار، طرح هایم را طی جلساتی که با خانم علیدوستی داشتیم، نهایی کردیم و با همکاری مزونی به سرپرستی «شهین صفوی» در نهایت به لباس هایی رسیدیم که روی فرش قرمز جشنواره کن دیدید.

او ادامه داد:با توجه به محدودیت هایی که برای حضور یک بانوی ایرانی از کشوری اسلامی در جشنواره های خارجی وجود دارد، یک پیراهن و شِنل حریر را طراحی کردم؛ این شِنل روی لباس دوخته شد تا در حال حرکت تکان نخورد. پیشنهاد رنگ کِرم برای این لباس نیز از سوی خانم علیدوستی مطرح شد.

وی افزود:نکته ای که در مدت فعالیتم در زمینه طراحی صحنه و لباس در تئاتر و سینما تجربه کردم، این بود که حرکت، نقش مهمی را در لباس ایفا می کند. بنابراین فکر کردم اگر دنباله ی لباس بلند باشد، هنگام حرکت به جلو و بالا رفتن از پله ها وقار بیشتری به کسی می دهد که آن را به تن کرده است.

ترانه علیدوستی

طراحی لباس ترانه علیدوستی در جشنواره کن

طراح لباس فیلم «اژدها وارد می شود» درباره طراحی کلاه ها نیز بیان کرد:با توجه به این که چشم تماشاگران ایرانی به خانم علیدوستی بعد از سریال «شهرزاد» به کلاه عادت کرده بود، تصمیم گرفتیم برای لباس ها از کلاه به عنوان پوشش سر استفاده کنیم. به عقیده من، این که مردم چه شناختی از یک بازیگر دارند اهمیت زیادی دارد. تماشاگران ایرانی با توجه به بازی هایی که خانم علیدوستی در مجموعه کارهایش داشته، او را به عنوان یک زن مستقل، باهوش، با وقار، با سواد و با معصومیتی که در چهره اش وجود دارد، می شناسند. بنابراین من بدون نگرانی سراغ کلاه به عنوان پوشش سر رفتم و ژاله زکی زاده (طراح لباس سریال شهرزاد) در ساخت سربند این لباس به من کمک کرد. این کلاه را با گلی با پولک سیاه ساخته ی الهام غلامی تزیین کردیم.

نعمتی گفت:کیفی که با لباس های شب سِت شده بود، به دلیل خطوط اسلیمی قلمکاری شده روی آن، از مجموعه کارهای «سورمه سرفراز» انتخاب شد.

او درباره این که تا چه اندازه از المان های ایرانی در لباس های ترانه علیدوستی استفاده شده است، اظهار کرد:هر کاری که ما انجام دهیم، در نهایت ایرانی هستیم. نوع نگاه، حرکت، ایستایی ما، ایرانی بودن را با خودش به همراه دارد. این که بخواهیم یک طرح را به زور ایرانی جلوه دهیم، عجیب است.

این طراح لباس همچنین درباره طراحی لباس شب این بازیگر در مراسم اختتامیه جشنواره کن نیز بیان کرد:سیاه و سفید بودن لباس را از پیش تعیین کرده بودم.

ترانه علیدوستی در جشنواره کن

عکس ترانه علیدوستی در اختتامیه جشنواره کن

او درباره جواهرات استفاده شده در شب اختتامیه جشنواره کن نیز گفت:گُلِ مروارید در پشت کلاه و گوشواره ها در شب اختتامیه را کلکسیون جواهرات «محمد شهرابی» در اختیار ما قرار داد. در نهایت، از مجموعه ی بهترین ها برای پوشش خانم علیدوستی در جشنواره فیلم کن استفاده کردیم.

طراح لباس فیلم «قاعده تصادف» درباره این که تا چه اندازه سعی کرده طرح هایش را با طرح های اروپایی و آمریکایی هماهنگ کند؟ توضیح داد:اصولا من برای هر کاری تحقیق می کنم، در این زمینه هم لباس هایی را که هنرمندان ایرانی و خارجی پیش از این روی فرش قرمز پوشیده بودند، بررسی و به نقاط ضعف و قوت آن ها توجه کردم. از طرفی طراحان لباس در چنین جشنواره هایی باید با توجه به استانداردها و قوانین خاص آن مراسم، لباس بازیگران را طراحی کنند. برای مثال بازیگران شرکت کننده در جشنواره کن می توانند در مراسم فتوکال از لباس های راحت تری در مقایسه با لباس های رسمی مراسم افتتاحیه و اختتامیه استفاده کنند.

نگار نعمتی اولین کار طراحی لباسش را در تئاتر با «مهمانسرای دو دنیا» به کارگردانی سهراب سلیمی در سالن اصلی تئاترشهر در سال 86 شروع کرد و اولین طراحی لباس در سینما را با «پذیرایی ساده» مانی حقیقی تجربه کرد. او بعد از 10 سال فعالیت در طراحی صحنه و لباس در سینما، برای نخستین بار لباس یک بازیگر را در جشنواره بین المللی کن 2016 طراحی کرد.

جواهرات قرضی ترانه علیدوستی برای جشنواره کن! + تصاویر

جواهرات قرضی ترانه علیدوستی برای جشنواره کن! + تصاویر
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 722
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 549 173
نظر کاربران
vahid

vahid

این تیپ برای یک مسلمان صحیح نیست...اسلام و پوشش آن یک افتخار است...هر کسی شایسته ی آن نیست

1084 836
ناشناس

ناشناس

اینکه ما برای پوشش دیگران اظهار نظر کنیم درست نیست عیسی به دین خود و موسی به دین خود هر کسی رو تو قبر خودش میگذارند پس خودش مسول پوشش هست نه هیچ کس دیگه اگه کسی حجابش کامل باشه برای خودشه و اگر بی حجاب باشه بازم برای خودشه

309 361
آشنا

آشنا

پس بفرماین امر به معروف و نهی از منکر هم کشکه دیگه نه؟؟؟

161 88
دیان

دیان

تو که از اسلام چیزی نمی فهمی نظر نده . ما چیزی به نام عیسی و موسی که تو میگوئی در احکام اسلام نداریم . و اما مطلب اصلی خطاب به آقا وحید ، اینکه این جماعت هنرمند فقط شناسنامه ای مسلمان هستند . و اگر اقتضاء کند از خیلی کارها روگردان نیستند .

108 64
مخالف

مخالف

نظر دادن دیگران به شما ربطی ندارد ، دلیل نمیشود چون شما اعتقاداتتان این است دیگران را طرد یا مسخره کنید!

32 52
بنده خدا

بنده خدا

سلام..در صورتی حضرت موسی به دین خودش است که دین حضرت عیسی نیامده باشد و هچنین حضرت عیسی..و وقتی دین اسلام اومد هر دو بزرگوار دین اسلام رو قبول میکنن..دوما قرآن گفته کسی رو اجبار نمیکنن دین خاصی رو انتخاب کنه اما در صورتی که دینی رو انتخاب کرد باید به قانون و بایدها و نبایدهاش عمل کنه..پوشش هم دو نوع هست..پوشش اجتماعی به همه مربوطه..پوشش توی خونه به کسی مربوط نیست..خلاصه یه کم مطالعه کنید متوجه حرفای بنده میشوید..در پناه امام زمان باشید.

88 42
یه ایرونی

یه ایرونی

بله جناب ناشناس! هرکسی رو توی قبر خودش میزارن اما نمیدونم چرا گاهی اوقات که بعضی از اون هر کسی ها از قشر هنرمندان بنا به اعتقاداتشون چادر به سر میزارن و یا احیانا از انقلاب و نظام و رهبرشون دفاع میکنن این قاعده ی عیسی به دین خود و موسی به دین خود و خوابیدن هرکسی توی قبر خودش کاملا رنگ میبزاره و قاعده های دیگه جایگزینش میشه!!!!!!

45 23
ناشناس

ناشناس

ی کمی انسان خوب فکر کنه بعد حرف بزنه خیلی خوب میشه. عیسی(ع ) به دین خودش موسی(ع ) به دین خودش چه معنی میده؟؟؟ اصلا از دین حضرت موسی (ع ) حضرت عیسی (ع ) رو می دونی که این ضرب الالمثل جعلی رو استفاده می کنی. این بدون تمام پیامبران برای ترویج ی دین اومدن اونم تسلیم شدن در برار پروردگار. پس عزیزتر از جان انحراف ادیان دیگه رو پای پیامبران نذار. یکمی تفکر خیلی خوبه. با این تفکر شما نعوذبالله خدای حضرت عیسی (ع ) با خدای حضرت موسی(ع ) یکی نیست. خداوند ئ

29 25
بلوط

بلوط

سلام درخصوص عیسی به دین خود وموسی به دین خود به نظرم مثال اشتباهی است چون هرج و مرج به وجود می اید ویعنی اینکه هیچ کس به دیگری کاری نداشته باشد و فرهنگ امربه معروف ازبین می رود

27 27
مهدی

مهدی

بله عزیز هیچکس نباید کار داشته باشه. هرکسی خودشو درست کنه اول نه دیگران رو.امر به معروف ماله کسیه که خودش آدم درستی باشه

22 19
ناشناس

ناشناس

عیسی به دین خودموسی به دین خودبرای مسلمانان نیست،برای کسی هست که دین دیگری داردنمیشودبه زوراورامسلمان کردیاعقایدخودرابه اوتحمیل کردنه درموردکسی که مسلمان است اودین اسلام راپذیرفته پس بایدمواردی هم که دردین گفته شده باجان دل بپذیردنه اینکه گلچین کندهرچه رادوست داردوخوششش میایدبپذیردوچیزی که خوشش نمیایدکناربزندوبرای کنارزدنش هم دلیل بیاورد.

15 13
محمد

محمد

این که کی چی میپوشه به ما مربوط نیست وحید جان

84 53
talabeh.banoo

talabeh.banoo

حضرت عیسی و موسی هر دو دین واحد ؛یعنی یکتا پرستی رو تبلیغ ومعرفی میکردن!!! پس هر دو یکی هستن ! امر به معروف ونهی از منکر واجب..... این بازیگر؛در حال رواج منکر است...متاسفم براشون.

54 61
نغمه

نغمه

با نظر موافق نيستم عيسي و موسي و همه پيامبران الهي يك حرف رو زدن و اونم اطاعت بي چون و چرا از فرمان خداست حجاب هم نص صريح قرآن كريمه اگر در ميان مسلمونا يا پيروان يهود و نصاري آدم بيحجاب ميبينيد نتيجه خودسري و تحريف هست

43 30
محمد

محمد

این توجیه غلطی است. وقتی به نام مسلمان و ایران میروند روی صحنه باید به عقاید و دین مردم احترام گذاشته شود. ضمن اینکه حجاب جنبه عمومی هم داره این بنده خدا در خونه خودش هر چه میخاد بپوشه کسی کاری نداره ولی اگه میخواد در منظر عموم قرار بگیره تفاوت میکنه. خودمون رو با این توجیهات فریب ندهیم لطفا

54 38
مشکین نقاب

مشکین نقاب

چرا هر کس هرچی دوست داره رو میتونه بپوشه؟ مگه توی غار زندگی میکنه؟ مگه زندگی ما اجتماعی نیست؟ مگه شما قرآن نخوندین؟

27 29
بانو نفس

بانو نفس

ببینین حالا نمیدونم پسر هستین یا دختر؟؟؟حالا هرچی... ولی ینی چی هرکی با حجاب باشه واس خودشه و اگه هم بی حجابه واس خودشه؟؟؟این درسته باشه ولی بعضی وقتام درست نیست همین بی حجابا اگه زیاد بشن بقیه رو هم بیحجاب میکنن ولی اگه باحجابا زیاد شن بقیرو هم به طرف خودشون میکشن پس اگه این اخلاقا واسه خودشونه تو رفتار مردم و دیگران هم تاثیر داره همینگونه که تو ایران همچین چیزایی عادی شده و مردم عوض اینکه بیان با حجاب باشن..میان بیحجاب میشن....

55 39
مهديار نجاتي

مهديار نجاتي

ببخشيد پس أمر به معروف و نهي از منكر كجا رفته درضمن چرا شما نسبت به دزدي هايي كه صورت ميگيرد يا فقر و بيچارگي مردم بي تفاوت هستيد كجاي اين پوشش اسلام را بخطر مي اندازد حجاب حتي جزو فروع دين هم نيست پس چرا الكي آب و تاب مي كنيد

28 29
محمدمهدی

محمدمهدی

زنده باشید دوست عزیز اما هرکسی حق نداره دین خودشو رواج بده کشورما ملزم به پایبندی به فرهنگ اشلامی است وهمه باید تبعیت کنند اینجوری که شما میفرمایید که سنگ رو سنگ وای نمیسته

16 23
رز

رز

عزیزجان عیسی و موسی برای تبلیغ یک چیز امده بود -این اصطلاح که مرسوم شده (عیسی بخ دین خود و موسی به دین خود ، اثطلاح غلطی است)اشتباه می باشد

16 7
علی

علی

اقای محترم تفکرات شما مثل دوران جاهلیت بلکه قبل از اونه مگه مبشه موسی به دین خودش و عیسی هم بدین خودش ماتوجامعه ای زندگی می کنیم که باید نوع پوشش،رفتار،حجاب،گفتار و... بهم ربط دارن.

12 7
...

...

سلام. نمیدونم چرا این کامنت اینقدر منفی خورده . میدونید این منفی ها نشانه ی چیه؟ نشونه ی اینه که مردم ایران به حجاب اهمیت نمیدن. ببخشید که این ها را گفتم. حتما کامنت منم کلی منفی میگیره. به هر حال

236 192
ناهید

ناهید

به نظر من هم حضور یک زن ایرانی در جشنواره معرفی کننده دین و شخصیت یک زن مسلمان که باید مطابق معیار های دینی باشه.مسیله سلیقه ای و انتخاب شخصی نیست. لباس با وجود زیباییش مطابق معیارهای پوششی در دین ما نبود

30 35
زهرا

زهرا

چرا اهمیت میدیم ولی اظهار نظر به پوشش بقیه نمیدیم به ما چه اخه کی چی میپوشه اخه میگید بی حجاب ها بقیرو هم به طرف خودشون میکشند اگه ادم انسان درستی باشه به طرف بی حجابی نمیره

30 24
علی

علی

پس بنظر شما چه لباسی خوب بود ..برازنده تر وپوشیده تر از این چه وجوددارد .گونی سرش میکشید خوب بود؟یا مث گلشیفته لخت میشد ؟چقدر مرض غرض دارید برای هرچی باید ایراد بنی اسراییل بگیرید خاک اسلام ومسلمانی توی سرتان...ابروی اسلام بردید نا مسلمانها

51 24
محسن

محسن

تو که مسمانی خودت رعایت میکنی که به این پوشش کامل گیر دادی.چهار تا مثل تو دین اسلام رو به گند کشوندن

45 24
الی

الی

خدارو شکر شما خدا نیستید که حد و مرز تعیین کنید

43 10
مهسان

مهسان

هرکسی اختیار داره در انتخاب لباس خودش .تو مسلمان هستی دلیل نمیشه همه مسلمان باشن.

44 20
سعید

سعید

با عکس های زنان رژیم گذشته چه تفاوتی دارد ....... دقیقا کجاییم؟خدایا؟؟؟؟؟؟؟؟

24 43
گمنام

گمنام

موافقم.متاسفانه این پوشش که ماهواره ازآن دفاع می کند تفکر غرب است.و فیلم شهرزاد که بازی شده است متاسفانه هیچ نتیجه مثبتی در رفتار جوانان که القاء نمی کند هیچ بلکه باعث بالا رفتن حس تخیل شده و حس تفکر را را ازجوان ایرانی می گیرد.

16 34
حالا هر کی

حالا هر کی

شما چرا به خودت این اجازه را میدی که دیگران را قضاوت کنی؟ چرا گمان می کنی که هرچه شما می گی درسته؟ باشه این خانوم کافر... شما مگه خدایی که قضاوت می کنی؟؟؟؟ اون دنیا دیدن داره ... چه بسیارند جانمازآبکشایی که جاشون قعره جهنمه و چه بسیارند به ظاهر نامسلمونایی که جاشون ور دل خداست. آخه خدا می گه بهترین عبادت نزد من خدمت به خلقه نه چیزه دیگه... در خانه اگر کس است یک حرف بس است.

35 19
ناشناس

ناشناس

ولی خود خدا هم گفته بهترین شما نزد من با تقواترین شماست. مسلما یکی از نشانه های تقوا ظاهر آدماست! که محدوده ی حجاب هم توی قرآن مشخص شده.

20 19
امیرعباس

امیرعباس

حیف زیبایی یک خانم هست که با نگاه نامحرم خدشه دار بشه

33 35
iran

iran

پوشش خیلی هم خوب بود عالی و قابل ستایش

57 25
نسیم

نسیم

اتفاقا عالی و با حجاب کامل باعت افتخار ایرانیان بودن

56 31
رامین

رامین

نگارخانووم خسته نباشین واقعا خوش سلیقه بودین و لباسی با وقاروشیک طراحی کردین دست مریزاد

248 123
محمد

محمد

کاملا با نظر آقا وحید موافقم. پوشش زن از نظر اسلام تمام اعضای بدن او به جز چند قسمت مشخص را شامل میشود. حتی موی سر را هم شامل میشود تا چه برسد به گردن و ... بهر حال کاش مراعات ارزشهای خودمون رو در مسائل شرعی هم بکنیم. و صرف حضور و شاخص شدن با هر تیپ و قیافه ای رو ترجیح ندهیم بر ارزشها.

61 53
سمان

سمان

ببخشید این تیپ چشه؟ کاملا" پوشیده و در عین حال شیک. تازه ... کی از شما نظر خواست؟؟؟؟

46 25
محمد

محمد

چشمها را باید شست. اگه نگاه کنی میفهمی که چشه؟ کاملا پوشیده است؟ نه واقعا پوشیده است؟؟؟

18 28
رضا

رضا

واقعا لباس جالب وقشنگی بود.امیدکه خانم علیدوستی همیشه چون گذشته موفق باشند

39 23
لیندا

لیندا

این لباس واسه یه مجلس خودمونیه نه واسه هرجایی یکم حیا و وقار واسه هر ادمی لازمه همه وسیله هاش هم که عاریه هست

18 35
سولی

سولی

خوبه ولی شبیه خارجی ها پوشیده کاش یکم بیشتر رعایت میکردن شبیه ملیت خودمون میپوشیدن

268 162
یک ایرانی

یک ایرانی

با سلام.. بزودی ایشان با افتخار از ایران خواهند رفت و کشف حجاب خواهند کرد و به ریش من و شما خواهند خندید...این خط و اینهم نشون...ببینید کی گفتم...

27 22
sh

sh

بیخیال بابا اینجا که ایرانه کی شبیه ایرانیا لباس میپوشه که اون بنده خدا اون ور دنیا بپوشه

57 26
مهسا

مهسا

حجاب به لباس نیست مسلمان فارسی زبان لطف کن اول قران رابه فارسی بخون بعدبیا نطق کن.

28 15
سلاله

سلاله

باز هم نسبت به خانومای ایرانی و بخصوص تهرانی که تو بازار و خیابون میبینیم ایشون خیلی خوب و مناسب پوشیدن

30 6
میترا

میترا

خیلی از کمپانی های بزرگ برای تبلیغات خودشون کلی پول میدن تا یه شخص مشهور بیاد فقط واسه چند لحظه با محصولات اونا جلوی دوربین ظاهر بشه. به نظر من باید تیترتونو عوض کنید چون شخصیت این خانم رو پایین اوردین.

27 7
یه کسی

یه کسی

ببخشیدا ولی خوب به شما چه ربطی داره که ترانه علیدوستی جواهراتش را قرض کرده بود.اصن دوس داشته خوب به شما چه

37 6
ziba

ziba

ایشون مثل همیشه عالی بودن.طراحشون هم کارش فوق العاده ست.

29 15
محمدرضا

محمدرضا

بااسم يک جشنواره نبايدجوگيرشد.فکرميکنم ايشون باپوشيدن مانتو وروسري که نماد يک دختر ايراني است بسيار زيباتر ميشدند تا اين لباس عجيب وغريب وجواهرات قرضي،ايراني بايد به فرهنگ وپوشش ايراني افتخار کنه نه اينکه خودشوداخل مدلهاي اروپايي گم کنه.

21 29
مانا

مانا

اگر پوشیده تر بود خیلی خیلی بهتر بود تن نمایی و عرضه گری ک کاری نداره اگ پوشیده و درعین حال زیبا ظاهر شدی هنر کردی

25 20
بانو

بانو

تیر خبری ناپسندی رو انتخاب کردین قرضی یا غیر قرضی...چ فرقی دارد ...بیاین یکم به همدیگر احترام بزاریم

22 6
ولی

ولی

سرکار خانم علیدوستی یادمان باشد که قبر و قیامتی هست و تمامی ما شبی در تاریکی آن خواهیم رفت ولی ... . با این سر و وضع ظاهر شدن در جشنواره کن شایسته بچه مسلمون نیست . امیدوارم به خود بیایین و از جوانیتون در راه حضرت حق استفاده کنید . واقعا از ته دل ناراحت شدم...

21 32
ولی

ولی

عذر خواهی میکنم که فراموش کردم اول موفقیت شما را تبریک و تهنیت عرض کنم . امید وارم در تمام مراحل زندگی و بندگی موفق و موید باشید .

12 8
نسترن

نسترن

لباس خانوم علیدوستی پوشیده بود،هم پوشش سر هم پوشش لباس خیلی خوب،حتی لباس ایشون جذب یا بدن نما نبود،لا بد چادر سر میکردن یا یک لباس خیلی خیلی ساده میپوشیدن بهترین بودند،ایشون عالی بودن

28 9
یک طلبه ازقزوین

یک طلبه ازقزوین

وقتی عکسهای خانم علیدوستی رو دیدم خیلی ناراحت شدم برای اولین باراز اینه ایرانیم شرم کردم خدا وکیلی خانم علبدوستی این جایزه اینقدر ارزشش وداشت که دل امام زمانمونو به درد بیار ی بی انصاف

23 31
همون طلبه

همون طلبه

خانم یا آقایی که از موسی وعیس حرف میزنی موسی وعیس کجابود ؟اسلامو دریاب اونا 1400سال پیش مسلمان شدند شما تو 1400سال پیش گیرکردی

18 15
م1234

م1234

مثل اینه نظرات موافق اسلام تاییدنمیشه اینم معظلی برای خودش من شرمندم که ازاسلام حرف زدم

9 17
مهدی

مهدی

خانم علیدوستی وسایر هنرمندان با توجه به اینکه در معرض دید عموم جامعه هستند به نحوی برای جوانان الگو به شمار میروند و باید در نحوه پوشش خود دقت کنند.به خصوص وقتی در جوامع دیگر حضور پیدا میکنند باید هویت و تفکر ایرانی اسلامی ما رو خدشه دار نکنند.

21 19
سسسس

سسسس

بااینکه لباسها قشنگ هستن ولی واقعا نه ایرانی هستن نه اسلامی.. نمیدونم چرا هنرمندا همیشه جوری لباس میپوشن که انگار به اجبار خودشون رو پوشوندن و اگر می تونستن بی حجاب می رفتن ....

14 21
ناشناس

ناشناس

درسته عیسی به دینش موسی به دینش، مسلمون چی؟ یا حجاب جزو اسلام نیست؟ یا خانم علیدوستی محجبه محسوب میشه؟ مهمه که آدم مرزهاش مشخص باشه، کیه و کجاست؟

3 13
نجمه

نجمه

من واقعا برای این بازیگر احترام قائلم ولی در خصوص نظر ها ما که کشورمون فقط ایرانی نیست اسلامی هم هست درسته که عیسی به دین خود و موسی به دین خود ولی دیگه یه وقتی بعضی اشخاص میشن یه نماینده و تریبونی برای کشورشون دیگه فقط تنها و تنها خودشون مطرح نمیشن شاید اینطوری نشون دادن یه خانوم ایرانی خیلی خوب بنظر نرسه. اگه توی شناسناممون مسلمونیم هم ظاهر و هم رفتارمون هم باید اسلامی باشه. خوبه یه فردی که الگو هست حواسش به اینا باشه. براش آرزوی موفقیت دارم.

9 11
ناشناس

ناشناس

قرار نیست هر کسی رو که توی قبر خودش بذارن هر کاری دلش میخواد انجام بده که ....اینها آدمهایی هستن که فقط فکر خودشون هستن وخودشونو زدن به اون در وبه هیچ چیزه دیگه ایی فکر نمیکنن خدا آخر عاقبت رو بخیر کنه

8 15
زری

زری

متاسفانه اکثرهنرمندای ایرانی وقتی اونور میرن ،اصالتشون یادشون میره. حقیقتا ما نسل کوروشیم. نسلی که ۲۵۰۰سال پیش پوششی به دور ازبرهنگی داشتند.

10 14
مریم

مریم

این لباس زن محجبه ایرانی نیست در ضمن این خانم به عنوان یک ایرانی پا به جشنواره گذاشتند و باید نمایان گر فرهنگ کشور خود وزنان کشور خود باشند کسی که وارد رسانه می شود رفتار پوشش و.. دیگر مربوط به خودش نیست بلکه نماینده مردم است واز این جهت کار سنگین و پر مشقتی ست اما اگر کسی نمی تواند این وظیفه را قبول کند نباید وارد این شغل شود در این لباس معیار حجاب اصلا رعایت نشده بلکه لباس ماریون کوتیار از لباس ایشون با حجاب تر است

16 11
مریم

مریم

خوب نیست که این طراح مد این طوری تمام جزئیات را گفته یعنی بهتر بگم خیلی زشت بود اصلا به ما هیچ ربطی نداره که خانم علیدوستی چطور لباس هایش را و جواهراتش را تهیه کرده است فقط این مهم است که خانم علیدوستی دو جشنواره کن بسیار می درخشید و باعث افتخار ما بود .

15 5
محسا

محسا

به نظر من تیپ هر کسی یه مسیله شخصی ولو اینکه تو مملکت ما مثل کارای دیگه باید مطابق با سلیقه دیگه خودتون میدونید....|خانم علیدوستی هم بسیار با وقار و متین پوشیدن پس بعضی دوستان املانه و با عقل عصر هجر خواهشمندیم برخورد نکنن.کاش کل دغدغه ما فقط حجاب بود....

17 5
عبدالله

عبدالله

یا کلمه اسلامی وتشیع را از این ملت و کشور بردارید یا جلوی این بی بند وباری های این عاملان ونشر فساد وبی حجابی را بگیرید اینها دارند رسما با کمک دولت اسلامی اشاعه فساد می کنند

7 15
پیمان

پیمان

در عین سادگی هم پوشیده هست و هم با وقار.یعنی چایی واسه گیر دادن نمیزاره

12 9
معصومه

معصومه

بسیار غم انگیز است که طراحان لباس ما با این ادعای پژوهش و تحقیق ، درنهایت بازیگران و نمایندگان ایران را در سطح بین الملل کپی برابر اصل زنها یا دیپلماتهای آفریقایی با پوششی کاملا شبیه افریقاییها از آب در میاورند. باعث تاسف.

9 10
مريم

مريم

سلام دوستان اين واقعيت رو قبول كنيد اگر وجود خدا رو احساس ميكني بي حجاب رو رد خواهي كرد اصلابرام لايك منفي حقارت نيست بلكه برام پيشكشي است براي امام زمانم

41 37
فاطیما

فاطیما

لباساش ک از نظز پوشش هیییچ مشکلی نداشت...فقط اون کرمیه خییلی قشششنگ نبود...بقیه عالی بودن...خصوصا او ن کت و شلوار ش...نمیدونم شماهایی ک میگین ب اسلام و ملیتمون نزدیک نبوده،بدبخت دیگه چی باید میپوشید؟؟؟میخاستین با مقنعه و چادر بره تو جشنواره یا مانتو و شلوار و اینا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

36 38
زهرا

زهرا

آدم میتونه با مقنعه و چادر هم شکیل باشه و اصلا تبلیغ اسلام و حجاب بشه...برای تمام افرادی که اینطور فکر میکنند متاسفم...مشخصه شما چیزی از اسلام نمیدونی که به نظرت این تیپ به اسلام نزدیک بوده...

18 18
Aida

Aida

اونا حق انتخاب دارن به ما مربوط نيست

11 10
مرد

مرد

یخ کنه این ترانه علیدذوستی که اینقدر بینمکه. شماها هم وقت خودتونو با این بنده خدا تلف نکنید.

17 35
مهرداد

مهرداد

اگر کسی در یک کشور پیشرفته از ارزش های اعتقادی و فرهنگی خودش حمایت کنه برای ما جذاب هستش و تشویقش میکنیم ولی در مقابل، وقتی پای حفظ ارزشهای ما به میان میاد نمی دونم چرا بعضی از دوستان احساس منفی دارند نسبت به این مسئله. به نظر من باید در اساسی ترین اعتقادات و دیدگاه هایمان گاهی تجدید نظر کنیم و موضع صریح خودمون رو معرفی کنیم. اونهایی که با حجاب کامل مشکل دارن لطفا بیشتر مطالعه و فکر کنند و کتابهای orientalism از ادوارد سعید و آرای میشل فوکو و ... رو بخونند تا با آگاهی از اینکه چه اتفاقی و چه تغییراتی در گذر زمان در جوامع افتاده وارد بحث و اظهار نظر بشن. شاد باشید

4 5
محبوبه

محبوبه

در پاسخ به بزرگوارانی که معتقدند پوشش هر فرد فقط به خود او مربوط است عرض کنم تا وقتی فرد در چارچوب خانه شخصی اش است پوشش جنبه فردی دارد و کسی حق اظهار نظر ندارد ولی وقتی فرد وارد جامعه می شود رفتار و پوشش وی دگیر فردی نیست و جنبه اجتماعی دارد زیرا بر رفتار، پوشش و احساسات افراد دیگر جامعه تأثیر می گذارد. با اندکی ژرف نگری متوجه تفاوت بعد رفتاری ئ اجتماعی رفتار و پوشش و گفتارمان خواهیم شد.

14 6
زهرا

زهرا

وقتی کسی قراره به دنیا یک زن مسلمان رو نشون بده باید استانداردهای اسلامی رو رعایت کنه ،هر جور دوس داره میتونه بپوشه ولی نه با مارک اسلام ،این تحریفه،اون با یک زن تو خیابون فرق داره ،دنیا میبینه ،میشد خیلی شیک تر مسلمونیشو نشون بده ،عیسی و موسی هم دینشون یکیه،اگه بحث قبر رو پیش میکشید ،ضربالمثل بیشترین هست مثلا تر و خشک با هم میسوزن،مردم دلیل تراشی نکنن،ول انگاری با این مردم چه کرد ،این شده که هیشکی امنیت عاطفی نداره تو این وضعیت

10 10
فاطمه

فاطمه

متاسفانه بازیگرای ما یادشون رفته خیلیا ازشون تقلید میکنن و در مقابل این رفتار مسئولن.با این کاراشون بیشتر جامعه رو به آسیب میکشن.واقعا جای تاسف داره.

9 13
Aida

Aida

مردم ما اگه بخوان تقليد كنن از لباس افراد مشهور خارجيم ميتونن تقليد كنن..مردم كشور ما خودشون بايد آگاه باشن

12 5
صبا

صبا

بچه هاواقعاعالی بودتیپش شماهم آقاوهیدخیال داری ب قوله بچه هاباچادرمیرفت جشواره کن هاها؟

16 13
Aida

Aida

بد كه نمى شد يا چادر مى رفت و دينمونو نشوان بقيه ى مردم ميداد ولى طرز لباس پوشيدن ديگران كه يك حق فرديه،به ماها مربوط نيست...

2 17
امید

امید

هر انسان دارای حقوق فردی میباشد و پوشیدن لباس جز حقوق فردی هر فرد میباشد و بنابراین نمیتوان به خانم علیدوستی ایرادی گرفت.

17 11
ب

ب

در حدی حقوق فردیه که خودشو بپوشونه مثلا اگه نداره و بد بخته که لباس خوب بخره یه گونی میکنه تنش که فقط پوشیده بشه... اما در حد بالاتر که میای ، لباس جز فرهنگه جامعه اس و همه چیز جامعه به فرهنگشه که متاسفانه داره گرفته میشه از ما .... فرهنگ ایرانی و اسلامی که میگه اگه حجاب برای تک تک اعضای جامعه واجب است چون امنیت روانی تک تک افراد در گرو رعایت حجاب است.

4 8
زینب

زینب

سلام بر همه در مورد لباس ایشون باید بگم ایشون نسبت به بازیگرهای فوق العاده بد حجاب ما که تو همین ایران نه روسری دارن نه لباس مناسب ایشون خوب بودن درسته حجابشون خیلی خوب نبود و به عنوان یه مسلمون ایرانی باید به دنیا نشون میداد خانومم های ایرانی این شکلی لباس نمیپوشن و درمقابل اون خانوم که گفت چادر میپوشید مگه چادر مشکلش چیه که باعث ننگ ایرانی ها بشه درست نیست این طوری صحبت کردن

11 12
فاطمه

فاطمه

حجاب یه موضوع اجتماعی هست نه شخصی. در امور اجتماعی هم همه افراد جامعه شریک هستند نه یک نفر برای همین کسی حق ندارد به دیگران بگوید در خانه خود چه بپوشند ولی برای حضور در اجتماع باید از حدودی پیروی شود.

14 13
زهرا

زهرا

خدایا خواستی نعمتی رو عنایت کنی اول بهمون ظرفیت داشتنش رو بده قربونت برم تا به این روز نیفتیم .مگه هر کی معروف شد باید بره همه چی رو بذار کنار عایا؟؟؟؟!!!! نه میخام بدونم واقعن باید بذاره کنار؟ آخه این چه وضعشه..

11 16
هاجر کاظم

هاجر کاظم

وائ بر کسانی که بدانند ازلخته خونی افرئده شدند وبازگشتشان به سوی خداست وباز گناه کنند وبدانئد خداوند رحمان وبخشنده در توبه را به سوی همگان گشوده است پس تا جام اجل نوش نکردهائد بشتابئد.در پناه خداوند همئشه خوشبخت وسعادتمند باشئد انشاءالله

10 9
ققنوس

ققنوس

یعنی چقدر ملت ما کوتاه اندیش هستن که کلا هنر و بازی و حرفه و تحصیلات و صد استعداد دیگه ی این هنرپیشه رو کنار گذاشتن و همه نشستن راجع به حجاب حرف میزنن ..من نمیگم حجاب بده ولی فقط و فقط و فقط نباید تمام فکر مغزتون رو روی این مسله متمرکز کنین چون از چیزای دیگه ی این دنیا غافل میشید .اگه تمام مردم دنیا و نوابغ و مخترعین و کاشفین و دانشمندا میخاستن فقط به حجاب فکر کنن الان باید مثل انسان های اولیه زندگی میکردین ..خواهش ی خورده از خواب بیدار شید .

23 9
ب

ب

متمرکز هستیم روی حجاب چون حجاب همه چیز ماست... امنیت روانی من جوون که توی خیابون راه میرم بر پایه حجابه خانوماس امنیت روانی شوهر من که کار میکنه توی اداره بر پایه حجاب کارمندای خانومه و .... واقعا چقدر نفهم شدین که نمی فهمین حجاب همه چیز ماست ولی داریم از دستش میدیم به لطف ماهواره و تلگرام و متاسفانه بی موالاتی و نبود مدیریت فرهنگی مسئولین!

5 12
شیدشید

شیدشید

لباسش خوشگله ولی کاش گردنش کمتر معلوم بود

10 7
سمیرا

سمیرا

به خدا برای ملت رنج کشیده ی ایران که در جنگ تحمیلی شهید دادن این افتخار نیست که یه عده با این سر و وضع برن اونجا جلو مرد نا محرم این طوری بپوشن

11 15
باران

باران

خانم علیدوستی بهترین بازیگر زن هستن

12 5
كيميا

كيميا

افرين منم همين فكرو دارم

9 5
m.moradi @nioec.com

m.moradi @nioec.com

به نظر من پوشش هرکسی از درون و فکر و شخصیت طرف متجلی میشه ما کاری به اسلام و سایر ادیان نداریم .آنچه مهم است برای یک انسان طوری پوشش داشته باشد ، که اول از هرچیزی دربرخورد با سایر مردم جامعه و سایر فرهنگها و حتی جوامع غیر مسلمان نشان بدهیم یک انسان ارزشمند و با تفکر عالی و اندیشه برتر هستیم . یادمان باشد اول از هر چیزی ما انسان هستیم قبل از مسلمان بودن و یا نبودن و یا سایر مسائل دیگر ؟؟؟با سایر موجودات دیگر فرق می کنیم .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟م.مرادی

10 2
كيميا

كيميا

,واااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا چيكاربهمردم دارين خيليم ترانه شيكو نازه

13 8
ب

ب

منم متاسف شدم واقعا این لباس خیلی بده میتونست یه مانتو و شال مزین به شعر های حافظ میپوشید که هم نمادی از فرهنگمون باشه و هم پوشیده باشه............اینجوری با این لباس خودشو شبیه مترسکا کرده!

13 14
شاپرک

شاپرک

مهم نیست که کی کجا چطوری ظاهر شده مهم اینه که شما مردم عزیز خواسته یا ناخواسته بخاطر یه نفر دیگه که نظراتتون هم اصلا براش مهم نیست افتادین بجون هم و دارین بهم ناسزا می گید ترو خدا از خواب غفلت بیدار شید مردم ما بخاطر هزارتامشکل ریز و درشت دیگه توبدبختی دارن زندگی میکنن بعد شماها دارین راجع به مدلینگ شدن فلان بازیگر بحث میکنید

11 5
ليلا

ليلا

سلام به نظر من خانم عليدوستي در کامل زيبايي خيلي هم پوشش مناسبي داشتن و اين نشان از شخصيت کشور ايران است اما متاسفانه بعضي از افراد به ظاهر مؤمن که خودشون بدتر از همه هستند در مورد پوشش ايشون نظر ميدن

24 12
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .