نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون فروشنده دست خالی از مراسم اعطای جوایز بفتا بازگشت!
جوایز بفتا ، هفتادو یکمین دوره جوایز بفتا
فیلم سینمایی فروشنده به عنوان تنها نماینده ایران در هفتادویکمین دوره جوایز سینمایی بفتا نتوانست جایزه را از آن خود کند و از این مراسم دست خالی بازگشت.
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1396

اعلام اسامی برندگان هفتادو یکمین دوره جوایز بفتا

مراسم اعطای هفتادو یکمین دوره جوایز سینمایی بفتا برگزار شد و فروشنده تنها نماینده کشورمان و ساخته اصغر فرهادی دست خالی از این مراسم بازگشت.

در این سوی آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی بریتانیا و در سالن رویال آبرت هال لندن برگزار شد و فیلم «سه بیلبورد خارج از میزوری ابینگ» به کارگردانی «مارتین مک دونا» با کسب پنج جایزه از جمله بهترین فیلم و بهترین فیلم بریتانیایی برنده بزرگ این جوایز نام گرفت و «شکل آب» ساخته «گیلرمو دل تورو» که با نامزدی در 12 شاخه پیشتاز نامزددهای این رویداد سینمایی بود موفق به کسب جایزه بهترین کارگردانی شد.

در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان جوایز بفتا که فیلم برنده اسکار «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی با فیلم های «او» ساخته «پل فرهوفن»، «اول پدرم را کشتند» ساخته آنجلینا جولی»، «کنیز» از «پارک چان-ووک» و «بی عشق» ساخته «آندری زویاگینتسف» برای کسب جایزه رقابت داشتند در نهایت جایزه بهترین فیلم به «کنیز» نماینده سینمای کره جنوبی رسید.

فهرست کامل نامزدها و برندگان هفتادویکمین دوره جوایز بفتا از این قرار است:

* بهترین فیلم

«مرا با نامت صدا کن»

«تاریک ترین ساعت»

«دانکرک»

«شکل آب»

«سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» — برنده

 جوایز بفتا

هفتادو یکمین دوره جوایز سینمایی بفتا

*بهترین کارگردان

«بلید رانر 2049» ساخته دنیس ویلنو

«مرا با نامت صدا کن» ساخته لوکا گوادانینو

«دانکرک» ساخته کریستوفر نولان

«شکل آب» ساخته گیلرمو دل تورو — برنده

«سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» ساخته مارتین مک دونا

*بهترین فیلم بریتانیایی

«تاریک ترین ساعت»

«مرگ استالین»، «کشور خود خدا»

»لیدی مکبث»

«پدینگتون 2»

«سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» — برنده

*بهترین فیلم غیر از انگلیسی

«او» ساخته پل ورهوفن

«اول پدرم را کشتند» ساخته آنجلینا جولی

«کنیز» ساخته پارک چان-ووک — برنده

«بی عشق» ساخته آندری زویاگینتسف

«فروشنده» ساخته اصغر فرهادی

*بهترین مستند

«شهر ارواح» ساخته متیو هاینمن

«من سیاه تو نیستم» ساخته رائول پک — برنده

«ایکاروس» ساخته برایان فوگل

«یک دنباله ناراحت کننده» ساخته بانی کوه

«جِین» ساخته برت مورگان

*بهترین انیمیشن

«کوکو» — برنده

«وینسنت دوست داشتنی»

«زندگی من به عنوان یک کدو سبز»

*بهترین فیلمنامه اصلی

«برو بیرون» نوشته جوردن پیل

«من، تونیا» نوشته استیون راجرز

«لیدی برد» نوشته گرتا گرویگ

«شکل آب» نوشته گیلرمو دل تورو

«سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» نوشته مارتین مک دونا — برنده

*بهترین فیلمنامه اقتباسی

«من را با نامت صدا کن» نوشته جیمز آیووری — برنده

»مرگ استالین» نوشته آرماندو ایانوچی

»ستاره های فیلم در لیورپول نمی میرند» نوشته مت گرینهال

»بازی مالی» نوشته ارون سورکین

»پدینگتون 2» نوشته سایمون فارنبی و پل کینگ

*بهترین بازیگر زن نقش اول

«آنت بنینگ» در «ستاره های فیلم در لیورپول نمی میرند»

«فرانسس مک دورماند» در «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» — برنده

«مارگت رابی» در «من، تونیا»

«سالی هاوکینز» در «شکل آب»

«سیرشا رونان» در «لیدی برد»

*بهترین بازیگر مرد نقش اول

دنیل دی -لوئیس درماجرای فانتوم»

دنیل کالویا در «برو بیرون»

«گری اولدمن» در «تاریک ترین ساعت» — برنده

«جیمی بل» در «ستاره های فیلم در لیورپول نمی میرند»

«تیموثی شالمی» در «من را با نامت صدا کن»

*بهترین بازیگر زن نقش مکمل

الیسون جینی در «من، تونیا» — برنده

«کریستین اسکات توماس در «تاریک ترین ساعت»

لاری متکف در «لیدی برد»

لزلی منویل در «ماجرای فانتوم»

اکتیویا اسپنسر در «شکل آب»

*بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

«کریستوفر پلامر» در «کل پول دنیا»

«هیو گرنت» در «پدینگتون 2»

«سم راکول» در «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» — برنده

«ویلم دفو» در «پروژه فلوریدا»

«وودی هرلسون» در «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری»

*بهترین موسیقی متن

بلید رانر 2049 ساخته «بنجامین والفیش» و «هانس زیمر»

تاریک ترین ساعت ساخته «داریو ماریانلی»

دانکرک ساخته «هانس زیمر»

ماجرای فانتوم ساخته «جانی گرین وود»

شکل آب ساخته «الکساندر دسپلات» — برنده

*بهترین فیلمبرداری

بلید رانر 2049 — برنده

تاریک ترین ساعت

دانکرک

شکل آب

سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

*بهترین تدوین

بچه راننده — برنده

بلید رانر 2049

دانکرک

شکل آب

سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

*بهترین طراحی لباس

دیو و دلبر

تاریک ترین ساعت

من، تونیا

ماجرای فانتوم — برنده

شکل آب

*بهترین چهره پردازی

بلد رانر 2049

تاریک ترین ساعت– برنده

من، تونیا

ویکتوریا و عبدل

شگفتی

*بهترین صدا

بچه راننده

بلید رانر 2049

دانکرک — برنده

شکل آب

جنگ ستارگان:آخرین جدای

*بهترین جلوه های بصری ویژه

بلید رانر 2049 — برنده

دانکرک

شکل آب

جنگ ستارگان:آخرین جدای

جنگ سیاره میمون ها

*بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی

جرات داشته باش

مامون

جدا از هم – برنده

*بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی

امیر

دیو کابوی — برنده

غرق شدن

کار

ورن بویز

*نامزدهای جایزه ستاره نوظهور

دنیل کالویا — برنده

فلارنس پو

جاش اوکانر

تسا تامپسون

تیموثی شالمی

فروشنده

فروشنده تنها نماینده ایران در هفتادو یکمین دوره جوایز سینمایی بفتا

از سینمای ایران تنها فیلم جدایی نادر از سیمین در 2011 و فیلم فروشنده در 2017 توانسته اند نامزد جایزه بفتای بهترین فیلم غیر انگلیسی شوند.

جوایز آکادمی فیلم بریتانیا به اختصار بَفتا جوایز سینمایی و فیلم است که هر ساله به میزبانی بفتا برگزار می شود.

مراسم جشن سالانه اهدا جوایز جشنواره معمولاً در ماه های آوریل و می هر سال برگزار می شود، اما از سال 2002 به بعد به دلیل آنکه قبل از اسکار برگزار شود، زمان برگزاری این مراسم به ماه فوریه تغییر یافت.

فروشنده دست خالی از مراسم اعطای جوایز بفتا بازگشت!

فروشنده دست خالی از مراسم اعطای جوایز بفتا بازگشت!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ایسنا _ ویکی پدیا/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف