نمناک سرگرمیدیدنی ها جوجه تیغی بدون تیغ دیدین؟! + تصاویر
جوجه تیغی ، عکس جوجه تیغی
جوجه تیغی ها یا همان خارپشت ها حتی در هنگام تولد بر روی پشت خود خار دارند اما این جوجه تیغی بدشانس که نلسون نام دارد به دلیل عارضه ای نادر هیچ تیغی بر پشتش ندارد.

بدشانس ترین جوجه تیغی دنیا

جوجه تیغی ها بخاطر داشتن خارهای تیغی در پشتشان معروف هستند و اغلب در هنگام احساس خطر خود را به صورت گلوله در می آورند به طوری که تمام تیغ های آن ها رو به سمت بیرون قرار می گیرد اما این جوجه تیغی که در این مطلب با آن آشنا می شوید بخاطر یک جهش ژنتیکی از وجود این تیغ ها بی نصیب مانده است.

هر جوجه تیغی در هنگام تولد حداقل 500 خوشه خار بر روی پشت خود دارد. اما یک جوجه تیغی به نام نلسون به یک عارضه بسیار نادر در میان جوجه تیغی ها متولد شده است، او بدون هیچ خاری متولد شده است و که یک جهش ژنتیکی بسیار نادر است. 

این جوجه تیغی بدشانس حالا با شرایط ویژه ای زندگی می کند. این جانور کوچک باید مدام تحت نظر باشد و هر روز پشتش ماساژ داده شود تا بلکه خارهایش رشد کنند. عدم رشد خارهای پشت او ممکن است به مرگ زودهنگامش منجر شود.

 این جوجه تیغی تا زمانی که خارهایش رشد نکند قادر به زندگی در حیات وحش نیست. احتمال کمی هم وجود دارد که خارهای این جانور بدشانس رشد کند. 

جهش ژنتیکی گاهی اوقات باعث می شود برخی از جوجه تیغی ها بدون خار متولد شوند که پدیده بسیار نادری است.

جوجه تیغی

جوجه تیغی بدشانس

 

جوجه تیغی بدون تیغ دیدین؟! + تصاویر

جوجه تیغی بدون تیغ دیدین؟! + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از جام نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف