جوش صورت
“جوش صورت” همیشه نشان از بلوغ و یا خوردن غذاهای چرب نیست گاهی همین دانه های قرمز رنگ هشداری جدی و نشانه ای از بیماری خطرناک است.

جوش صورت خطرناک

گاهی دانه های قرمز و خارش دار یک باره روی پوست ظاهر می شود و ما سر در گم می شویم که آیا باید به پزشک مراجعه کنیم یا می توان با پمادهای «OTC» آن را برطرف کرد.

خیلی از این دانه ها به خوبی با پمادهای «OTC» برطرف می شود اما برخی نیز نشانه یک مشکل جدی است. نکته ای که باید به خاطر سپرد این است که در صورت وجود علایم بیماری باید به پزشک مراجعه کرد.


جوش صورت

علائم جوش صورت خطرناک 

به گزارش سایت «MSN»،یک جوش یا دانه پوستی می تواند علایم یک بیماری خود ایمنی یا عفونت بیماری «لایم» باشد. گاهی نیز گزیدگی حشرات یا تماس پوست با نوعی گیاه باعث حساسیت می شود که باید توسط پزشک بررسی شود.

علائم جوش صورت خطرناک عبارت است از:

تب یا درد همراه با دانه های پوستی می تواند علامت عفونت یا واکنش حساسیت باشد.

پخش ناگهانی کبودی مانند زخم می تواند از علایم التهاب رگ ها باشد و احتمال دارد که عملکرد پلاکت های خونی مختل شود.

در صورتی که دانه های پوستی تداوم پیدا کند احتمال عفونت وجود دارد. برخی دانه های پوستی، در مراحل اولیه مشکلی ایجاد نمی کند اما پس از بروز عفونت مجدد، مشکل ساز می شود.

علایم عفونت شامل گرم شدن بدن، احساس درد، ترشح بدبوی زرد یا سبز رنگ

هر نوع عفونت پخش شده می تواند از علایم یک واکنش حساسیت زا باشد. به عنوان مثال اگر در عرض 2 هفته شروع داروی جدید، این اتفاق رخ دهد، این احتمال وجود دارد که به دارو حساسیت دارید.

دانه های پوستی که به تاول تبدیل شود می تواند نشانه تماس پیدا کردن پوست با گیاه سمی باشد بنابراین باید به پزشک مراجعه کنید.

لکه های بنفش رنگ که روی دست ها و پا ظاهر می شود، می تواند از علایم عفونت باشد.

دانه های پوستی دایره شکل به ویژه در قسمت هایی که بیماری لایم اپیدمی شده است باید توسط پزشک کنترل شود.

به گفته پزشکان اگر از زمان ایجاد دانه ها تا زمان مراجعه به پزشک مرتب از آن عکس تهیه کنید، می تواند به شناسایی علت کمک بزرگی کند.

اگر بدون تجویز پزشک از پماد استفاده کردید که باعث خارش یا تاول شده، بهتر است پماد را کنار بگذارید.

جوش صورت این شکلی یعنی بیماری خطرناک!

3.182
این مطلب مفید بود ؟5131
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از خراسان /ن
وبگردی