نمناک ورزشفوتبال “جیانی اینفانتینو” رئیس فدراسیون فوتبال جهان فیفا شد + جزئیات
جیانی اینفانتینو ، جیانی اینفانتینو کیست
“جیانی اینفانتینو” در دور دوم انتخابات ریاست فدراسیون جهانی فوتبال فیفا با 115 رای بر شیخ سلمان غلبه کرد و به عنوان رئیس فیفا انتخاب شد.
تاریخ انتشار : 7 اسفند 1394
بازدید : 3,196 نفر

جیانی اینفانتینو رئیس فیفا شد

در دور دوم مراسم قرعه کشی انتخابات ریاست فیفا، اینفانتینو با 115 رای رئیس فیفا شد تا پس از عبور از بلا تر، فدراسیون بین المللی فوتبال دوباره یک مدیر سوئیسی را بر میز ریاست خود ببیند. 

در مرحله دوم شیخ سلمان 88 رای آورد و حسین بن علی هم 4 رای آورد. 

*در زمان ورود شیخ سلمان، طرفداران او با بر دست داشتن بلاکارت هایی به حمایت از پرداختند. بن حسین اولین کاندیدا ریاست فیفا بود که به مقر فیفا در زوریخ وارد شد. 

*شیخ سلمان در بدو ورود به سالن انتخابات با سیکس وال و چامپاین عکس یادگاری گرفت. در مقابل بن حسین با اینفانتینو و سیکس وال احوال پرسی کرد. 

فیفا در ورودی سالن زوریخ به شش زبان مختلف دنیا به حاضرین در سالن خوش آمد گفته و از ان ها پذیرایی می کند. 

*قبل از شروع کنگره فوق العاده فیفا، البته از سوی دبیر کل فیفا حضور و غیاب صورت گرفت که هر 209 عضو حضور دارند و فقط فدراسیون های اندونزی و کویت به دلیل تعلیق فدراسیون هایشان نمی توانند در رای گیری ریاست فیفا شرکت کنند. 

طبق آخرین تصمیم اتخاذه شده فدراسیون های این دو کشور می توانند تا روز دوازدهم و سیزدهم می می 2016 (بیست سوم و بیست چهارم سال 95) از برنامه های آتی خود دفاع کردند و در جلسه ای که در مکزیک برگزار خواهد شد، با ارئه توضیحات رفع تعلیق شوند. 

*رئیس فدراسیون فوتبال انگلیس در حال سخنرانی یکی از نامزدهای انتخاباتی ریاست فیفا برای لحظاتی چرت زد که همین اتفاق سوژه برخی حاضرین در سالن شد.

انتخابات فیفا


*مارکوس کانتر، دبیر کل فیفا اعلام کرد که تا سال 2018 درآمدهای فیفا به 550 میلیون دلار سالالانه می رسید.
*اینفانتینو، یکی از نامزدهای ریاست فیفا برای اینکه رئیس شود گفت که به 5 زبان زنده دنیا صحبت می کند تا حمایت بیشتری از او شود.

*برخی رسانه ها با شروع انتخابات پیش بینی کردند که شیخ سلمان؛ 80 رای اینفاتینو؛ 60 رای بن حسینن؛30 درصد آراء را به خود اختصاص خواهند داد.

انتخابات فیفا

* اینفانتینو یکی از نامزدهای حاضر در انتخابات فیفا گفت:اگر شیخ سلمان در دور اول بیش از 100 رای بیاورد کنار می کشم و آراء خودم را به بن حسین می دهم.

انتخابات فیفا

*رسانه های فرانسوی خبر دادند که احتمال دارد چامپاین، نامزد فرانسوی انتخابات ریاست فیفا از ادامه انتخابات انصراف دهد.

*شمارش آراء در حضور تمامی حاضرین در سالن برگزاری انتخابات ریاست آغاز شد.

* شیخ سلمان 85رای ، اینفانتینو 88 و بن حسین 27 رای و چامپاین 7 رای را به دست آوردند تا انتخابات فیفا به دور دوم کشیده شود و چامپاین با آراء کم تر حذف شد تا شیخ سلمان، اینفانتینو و بن حسین راهی مرحله دوم شوند.

*شیخ سلمان بعد از اعلام آراء مرحله اول که 85 رای آورد، مات و مبهوت شد و به مسئولان شمارش آراء اعتراض کرد.

*پس از برگزاری مرحله اول در سالن برگزاری انتخابات شایعه شد که علی بن حسین از ادامه حضور در انتخابات کناره گیری کرده است، اما با شروع مرحله دوم مشخص شد که شاهزاده اردنی از ادامه کار انصراف نداده است.

 

انتخابات فیفا

انتخابات فیفا

انتخابات فیفا

انتخابات 7 اسفند فیفا با برگزاری کنگره فوق العاده و با انتخاب اینفانتینو به عنوان رئیس جدید فیفا به پایان رسید.

جیانی اینفانتین در 30 مارس سال 1970 در بریگ به دنیا آمد. این مقام سوئیسی فوتبال، ایتالیایی الاصل است.

جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون فوتبال جهان فیفا شد + جزئیات

“جیانی اینفانتینو” رئیس فدراسیون فوتبال جهان فیفا شد + جزئیات
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از فارس - /م
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف