حضور قطعی جیپسی کینگز در تهران

تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1394کد مطلب : 14788زمان مطالعه : 2 دقیقه
گروه موسیقی جیپسی کینگز در اواخر اردیبهشت برای هواداران خود در تهران کنسرت برگزار میکنند.

حضور گرو موسیقی جیپسی کینگز فامیلی در تهران قطعی شد.

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر حضور گروه موسیقی جیپسی کینگز فامیلی در تهران را تأیید کرد.

پیروز ارجمند اظهار کرد:شرکت هایی که متقاضی برگزاری کنسرت گروه های خارجی در تهران هستند ، تقریبا زیادند. ما هم این تقاضاهای زیاد را بررسی می کنیم و به تعدادی از آن ها که با ساختار فرهنگی کشور ما جور درمی آیند، مجوز می دهیم.
 
او در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که چرا این گروه چندی پیش در گفت وگو با یکی از رسانه ها خبر حضورش را در ایران تکذیب کرد؟ گفت:دو گروه موسیقی وجود دارد که نام یکی از آن ها جیپسی کینگز و نام دیگری جیپسی کینگز فامیلی است. بعد از فوت تعدادی از اعضای گروه جیپسی کینگز این گروه تجزیه شد و یک گروه دیگر هم به نام جیپسی کینگز فامیلی ایجاد شد که در واقع فرزندان آن ها همراه سه نفر از اعضای قدیمی گروه، آن را اداره می کنند. رسانه ای که خبر تکذیب این کنسرت را منتشر کرد، با گروه جیپسی کینگز گفت وگو کرده بود. در صورتی که قرار است گروه جیپسی کینگز فامیلی به ایران بیاید که قطعات شان برای مردم ایران آشنا و مورد علاقه ی آن ها است.
 
 جیپسی کینگز
 
وی افزود:این یک موضوع طبیعی است که شاکله ی گروه های موسیقی در طول زمان تغییر کند. مثلا در کشور ما تنها گروهی که تا به حال به هم نریخته، گروه کامکارها است که دلیل آن هم پیوند خانوادگی اعضایش است.
 
مدیرکل دفتر موسیقی درباره ی جزییات این کنسرت توضیح داد:این کنسرت با عودنوازی سعید نایب محمدی همراه است و حتی سخنرانی هم در این مراسم داریم که به ریشه های موسیقی فلامنکو اشاره می کند. در بخش هایی، گروه جیپسی کینگز فامیلی و عودنوازی به صورت جداگانه اجرا می کنند و در بخشی این هنرمندان در کنار یکدیگر می نشینند و ساز می زنند.
 
او اضافه کرد:ما هماهنگی لازم را انجام دادیم و فقط منتظر مجوز اداره اماکن هستیم. ویزای اعضای گروه آماده شده و مبلغ مورد نظر نیز به حساب آن ها واریز شده است. زمان پیش بینی شده ی ما برای حضور اعضای این گروه 26 تا 30 اردیبهشت ماه است. 

حضور قطعی جیپسی کینگز در تهران

حضور قطعی جیپسی کینگز در تهران : امتیاز : 3.5 تعداد رای : 13
این مطلب مفید بود ؟94
برگرفته از ایسنا - / ک
نظرات
وبگردی