نمناک اخبارحوادث سردخانه اجساد حادثه منا در عربستان + تصاویر
حادثه منا ، حادثه منا
یک دانشجوی مغربی توانست وارد سردخانه محل نگهداری قربانیان حادثه منا در عربستان شود و تصاویری از محل نگهداری کشته شدگان حادثه منا منتشر کند.
تاریخ انتشار : 10 مهر 1394

کشته شدگان حادثه منا در سردخانه عربستان

منابع مغربی ضمن اشاره به افزایش قربانیان این کشور در فاجعه منا، از وضعیت نامطلوب نگهداری اجساد در سردخانه های عربستان خبردادند.

یک دانشجوی مغربی که توانست وارد سردخانه محل نگهداری اجساد درمکه شود، با صحنه ای تاسف بار مواجه شد به طوری که مدیریت سردخانه اجساد را در پنج سالن پذیرش سردخانه با سیستم تهویه نامطلوب روی زمین قرار داده بود تا از آنها تصویر برداری شده و این تصاویر برای شناسایی هویت اجساد به مراجع ذیربط ارسال شود.

محمدرضا فرحات از اتباع مغربی مقیم مکه به نقل از مشاهدات عینی دانشجوی هموطنش توضیح داد:این وضعیت باعث متورم شدن برخی اجساد و در معرض تعفن قرار گرفتن برخی دیگر شده است و همچنین مدیریت سردخانه از بیش از 20 کامیون یخچال دار برای نگهداری تعداد زیادی از اجساد استفاده کرده است. این امردرسایه سراسیمگی و سردرگمی آشکار مدیریت سردخانه در برخورد با این وضعیت و حضور مراجعین برای کسب اطلاع از بستگان و نزدیکانشان می باشد.

فرحات که مدیراجرایی شرکت عربی حج و عمره اسکاب است، همچنین گفت که این دانشجوی مغربی توانست روز دوشنبه وارد سردخانه محله المعیصم شود که سردخانه اصلی این شهر به شمار می رود. این دانشجو در آنجا اجساد چهار حاجی مغربی از جمله یک زن را مشاهده کرد.

تصاویر منتشر شده از سردخانه کشته شدگان حادثه منا

سردخانه حادثه منا

 کشته شدگان حادثه منا

کشته شدگان حادثه منا

سردخانه کشته شدگان حادثه منا

وی افزود:تاریخ وفات این حجاج براساس گزارش خلاصه فوت آنها روز یازدهم ذیحجه یعنی روز جمعه مصادف با روز دوم عید قربان بود و این بدان معناست که آنها جزء آسیب دیدگانی بوده اند که بعد از گذشت یک روز از حادثه منا فوت کرده اند.

این منبع یادآورشد:برخی جوانان مغربی که طلاب علوم دینی در شهر مکه هستند به طور داوطلبانه به جست وجوی حجاج مغربی مفقود شده از زمان حادثه منا پرداختند اما تلاش های آنها به جز برخی موارد استثنا، با موفقیت همراه نبوده است.

به گفته فرحات علاوه بر فهرست اعلام شده از سوی وزارت خارجه مغرب، حجاج مغربی دیگری نیز در بین قربانیان فاجعه منا هستند.

براساس فهرست و گزارش خلاصه فوت های سردخانه محله المعیصم شهر مکه، روشن شد تعدادی از اسامی که وزارت امور خارجه مغرب آنها را در جرگه مفقودان اعلام کرده است، جزء قربانیانی هستند که در سردخانه این محله نگهداری می شوند.

سردخانه اجساد حادثه منا در عربستان + تصاویر

سردخانه اجساد حادثه منا در عربستان + تصاویر
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 56
برگرفته از العالم /ن
این مطلب مفید بود ؟ 51 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف