دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها تاثیر حالت خوابیدن در بروز یا تسکین کمردرد
کمردرد ، جلوگیری از کمردرد
کمردرد از دردهای شایع است که حالت خوابیدن تاثیر مستقیمی بر بروز شدت یا تسکین آن نقش دارد بنابراین سعی کنید در وضعیتی بخوابید که قوسهای طبیعی ستون فقراتتان حفظ گردند.
بازدید : 1,240 نفر

برای جلوگیری از کمردرد شب ها در این حالت بخوابید

کمردرد یکی از دردهای شایعی است که علل مختلفی در ایجاد آن نقش دارند . نحوه خوابیدن تاثیر مستقیمی در بروز یا تسکین کمردرد دارد.

حالت معمول خوابیدن افراد می تواند باعث ایجاد کمردرد شود. همچنین نحوه خوابیدن تاثیر زیادی بر روی کمر درد فعلی بیمار دارد. خواب خوب می تواند آن را کاهش داده و خواب بد می تواند باعث درد و کلافگی شما در طول روز بعد شود. در بعضی موارد حادتر این احتمال وجود دارد که به خاطر الگوی اشتباه خوابیدن در طی شب کمردردهای شدید به سراغ شما بیاید و باعث شود تمام شب شما را بیدار نگه دارد.

تشدید کمردرد با نحوه خوابیدن

اگر دچار کمردرد هستید و معمولا به پشت می خوابید، قرار دادن یک بالش زیر زانوهای تان ستون فقرات را به حالت طبیعی نگه می دارد و از این طریق از ایجاد درد در طول زمان خواب جلوگیری می کند. اگر به پهلو می خوابید، سعی کنید یک بالش بین زانوهای تان بگذارید. یا اگر دمر می خوابید، یک بالش پایین شکم تان قرار دهید.
جلوگیری از کمردرد می تواند با خوابیدن شما ارتباط مستقیم داشته باشد. اگر شما نیز جزء 20 درصد آدم هایی باشید که از کمردرد مزمن رنج می برند، حتما می دانید این درد اصلا شوخی نیست.
به گفته ی متخصصان، آن چه می تواند به تسکین این درد و فشار کمک کند، خواب خوب شبانه است. ولی قضیه پیچیده تر از این حرف ها است. درد کمر، گردن یا شانه ها آرامش را به هم می ریزد و خواب را از آدم می گیرد.

 کمردرد

کمردرد با نحوه خوابیدن تشدید میشود

ولی خبر خوب این است که انجام برخی ترفندهای کوچک در طول زمان خواب می تواند به جلوگیری از کمردرد یا تسکین آن و رفع بسیاری از ناراحتی های رایج در زمینه ی خواب کمک کند.
پگی بریل، متخصص درمان های فیزیک استخوان در نیویورک، به نشریه ی وال استریت گفت:«استراحت برای بازیابی دستگاه استخوان و ماهیچه ها بسیار ضروری و مهم است. هنگام خواب پروتئین به ماهیچه ها باز می گردد، بدن فرآیندهای جوان سازی اش را از سر می گیرد، و بنابراین بدن تان از لحاظ کالبدشناختی در موقعیت خوب و سالمی قرار می گیرد.»
به گفته ی موسسه ی ملی خواب امریکا، اگر دچار کمردرد هستید و معمولا به پشت می خوابید، قرار دادن یک بالش زیر زانوهای تان ستون فقرات را به حالت طبیعی نگه می دارد، و از این طریق از ایجاد درد در طول زمان خواب جلوگیری می کند. اگر به پهلو می خوابید، سعی کنید یک بالش بین زانوهای تان بگذارید. یا اگر دمر می خوابید، یک بالش پایین شکم تان قرار دهید.

تاثیر حالت خوابیدن در بروز یا تسکین کمردرد

برگرفته از دکتر سلام / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف