نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها آموزش حالت خوابیدن با بالشت اضافه برای رفع دردهای بدن
حالت خوابیدن ، خوابیدن گردن درد
متخصصان برای رفع دردهای مزمن رعایت حالت خوابیدن مناسب را توصیه می کنند ، با یک بالشت موقعیت مناسب خواب برای رفع کمردرد ، دردشانه ، گردن درد و بخش های پایینی بدن را ایجاد کنید.

بهترین حالت خواب را برای از بین بردن دردهای مزمن انتخاب کنید

محققان یک حالت خواب برای از بین بردن دردهای مزمن معرفی کردند  قصد داریم تا شما را با آن آشنا سازیم . برای اطلاع بیشتر، به ادامه این مطلب توجه فرمایید.
طی بیانات محققان مرکز بازیابی لاس وگاس گفته شد که :موقعیت خوابیدن همانند کودکان را فراموش کنید چرا که این موقعیت خواب می تواند باعث دردهای مزمن شود و با نحوه صحیح خوابیدن ، دردهای شما پایان خواهند یافت .
این نوع دردها برای درمان نیاز به استراحت دارند تا بهبود یابند . در مورد نداشتن دردهای مزمن ما به شما شیوه ایی را معرفی خواهیم کرد که بسیار مطلوب و مناسب است.
Dr. Rich Bakirیکی از متخصصین جراحی در لاس وگاس می باشد که طی بیانیه ایی گفت :خواب زمانی است که شما استراحت می کنید و به گونه ایی در حال گرفتن انرژی هستید و میخواهید که از این طریق خستگی تان رفع شود .بنابراین در هنگام خوابیدن توصیه می شود که زمان مناسبی و مطلوبی را به آن اختصاص دهید تا بدن شما استراحت کند و این هم باید شکل مناسبی داشته باشد تا بتوانید انتظارات خود را برآورده سازید.
با در نظر داشتن این موضوع لازم است که ما در مورد بعضی از بهترین موقعیت ها و شکل های مناسب خوابیدن را به شما معرفی خواهیم کرد.
حالت خوابیدن

توصیه متخصصان در مورد حالت خوابیدن مناسب و غیرمناسب 

بهترین حالت خوابیدن برای رفع دردهای بدن

قبل از اینکه ما شکل های مناسب خواب را معرفی کنیم توصیه می شود ادامه این مطلب نمناک را بخوانید.
خوابیدن روی شکم:
با عرض پوزش برای کسانی که روی شکم هایشان میخوابند. لازم است که ما به شما بگوییم خوابیدن روی شکم یک موقعیت بد خوابیدن می باشد آن هم به دو دلیل و خوشبختانه افرادی که روی شکمشان می خوابند کمتر از 7 درصد جمعیت کلی را تشکیل داده اند.
1-خوابیدن روی شکم نه تنها باعث فشار آمدن روی شکم می شود بلکه فشار زیادی را نیز به ستون فقرات وکمر منتقل می کند . این پوزیشن نه تنها آسیب رسان است بلکه باعث تحریک درد می شود و زمان زیادی را باید برای درمان آن اختصاص دهید.
2-در هنگام خوابیدن روی شکم و قرار دادن سر در زاویه 90 درجه میتواند دردهای زیادی را به سر و گردن شما و قسمت های فوقانی وارد سازد.
یکی از بهترین راه ها برای ترک این مورد این است که می توانید یک توپ تنیس را به جلوی پیراهنتان وصل کنید تا در این پوزیشن قرار نگیرید به نحوی که باعث اذیت شما شود و در پوزیشن دیگری بخوابید و به مرور زمان پوزیشن شما تغییر می کند و دیگر دچار مشکلی نخواهید شد.
 

5 پوزیشن و حالت مطلوب خوابیدن

طبیعتاً بهترین پوزیشن برای خواب ، پوزیشنی می باشد که شما در آن حالت احساس راحتی داشته باشید و مهمتر از همه به شما آسیب نرساند.در ادامه ما قصد داریم 5پوزیشن مطلوب خواب که هم در آن احساس راحتی خواهید کرد و هم هیچ دردی شما را تهدید نخواهد کرد.

1- حالت خواب برای رفع گردن درد :

کمر درد یا درد در پهلو ها و قرار دادن بالشت در بین پاهایتان
دو پوزیشن مناسب برای درمان درد کمر وجود دارد که اولین آن این است که می توانید به پشت خود بخواید و دومین آن هم این است که می توانید روی پهلوی خود بخوابید ( در هر پوزیشن که راحتید می توانید بخوابید و هیچ اجباری برای این دو نیست)
دانشکده بهداشت عمومی هاروارد طی بیانه ایی بیان کرد که که برای بهبودی هر دو پوزیشن را می توانید استفاده نمایید و هردو توصیه می شود . برای افرادی که پشت می خوابند این لازم است که برای حفظ سلامتی گردن از بالشت های گرد استفاده کنید و زیر سرتان بگذارید به نحوی که گردن شما را پوشش دهد و بعد از خواب دیگر هیچ دردی را احساس ننمایید.
انواع مختلفی بالشت برای راحتی در حین خواب وجود دارد و ما پیشنهاد میکنیم که در انتخاب آن ها از بهترین نوع را خریداری نمایید .
توجه برای افرادی که بر پهلو می خوابند :توصیه می شود که بالشت خود را به گونه ایی زیر سرتان قرار دهید که گردن ، بالاتر از سر باشد و این حالت در تنظیم ستون فقراتتان کمک می کند .
 

2-حالت خوابیدن برای رفع شانه درد :

پشت و پهلوی شانه ها
راه حل درمان درد در شانه هایتان بسیار ساده می باشد و آن هم این است که روی شانه ای که درد می کند ، نخوابید . خوابیدن روی پشت می تواند بسیار ایده آل باشد و بلکه در این حالت هم هیچ دردی شما را تهدید نمی کند و هیچ دردی را احساس نخواهید کرد .
 

3-رفع کمر درد در قسمت پایینی کمر با حالت خوابیدن مناسب :

کمر درد و قرار دادن بالشت در بین پاها
حالت خوابیدن

حالت خوابیدن برای رفع درد کمر ، شانه و گردن 

در حین استفاده از بالشت برای محافظت از خود و عدم ایجاد درد این دستورالعمل می تواند بسیار مفید باشد . دکتر باکیر طی بیانیه ایی گفت :روی زمین به پشت خود بخوابید و بالشت را زیر زانوهایتان قرار دهید . این پوزیشن برای خواب بسیار مفید می باشد و هیچ آسیبی به شما نمیرساند و برای تنظیم ستون فقرات بسیار مناسب می باشد. و همچنین دکتر بکیر بیان کرد که اگر کلا با خوابیدن روی پشتتان مشکل دارید ، به پهلو بخوابید و بالشت را در بین زانوهایتان قراردهید و بخوابید.
 

4-حالت خوابیدن برای رفع درد در قسمت مفصل های ران پا :

پهلو و قرار دادن یک بالشت نرم میان پاهایتان
برای کسانی که در قسمت مفصل های ران پا دچار مشکل هستند ، توصیه می شود به پهلو بخوابند که این پوزیشن بهترین پوزیشن می باشد .
خوابیدن بر روی پهلو و قرار دادن بالشت در میان پاهایتان بسیار موثر است و می تواند در ایجاد تعادل در بدنتان مفید واقع شود که در نهایت باعث سلامتی شما می شود .
اکثرا درد حاد می تواند ناشی از التهاب باشد که در این موقعیت توصیه می شود از ایبوپروفن ها استفاده کنید .
 

5-سر درد یا درد در قسمت فک را با حالت خوابیدن رفع کنید :

به پشت بخوابید و دست هایتان را کنار پهلوهایتان قرار دهید .
اغلب ، سردرد و درد در قسمت فک می تواند بسیار بد باشد در صورتیکه شما در تلاش خوابیدن هستید . خوابیدن به پشت و قرار دادن دست هایتان کنار پهلو می تواند به طور طبیعی در ایجاد هماهنگی بدن کمک کند و دیگر از احساس درد در این نقاط جلوگیری می کند و هیچ دردی را احساس نخواهید کرد.

آموزش حالت خوابیدن با بالشت اضافه برای رفع دردهای بدن

آموزش حالت خوابیدن با بالشت اضافه برای رفع دردهای بدن
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ ف.ن
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف