حالت پرواز تلفن همراه
زمانی که وارد هواپیما می شوید، از شما خواسته می شود که تلفن های خود را به حالت Flight mode یا پرواز در آورید و شاید فکر کرده اید که اگر کسانی این کار انجام ندهند چه اتفاقی خواهد افتاد؟

حالت پرواز تلفن همراه را چرا در هواپیما فعال می کنیم؟

هواپیماها یکی از وسایل حمل و نقل انسان ها از نقطه ای به نقاط دیگر می باشند که روزانه صدها هواپیما در سطح جهان برای حمل و نقل انسان ها بصورت هوایی در حال فعالیت هستند و قیمت بلیت آنها نیز نسبت به سایر وسایل حمل و نقل اعم از اتوبوس ها و قطارها بسیار بیشتر می باشد.

اما جمله ای که هر یک از ما پس از سوار شدن در هواپیما ممکن است به شدت شنیده باشیم، " لطفا گوشی های خود را به حالت هواپیما بگذارید " است که پس از شنیدن این جمله باید فورا حالت تلفن را به هواپیما تغییر دهیم. با این وجود حتما برای هر یک از ما ممکن است جای سوال باشد که چرا و به چه علت باید اسمارت فون خود و تبلت را حین پرئاز باید بر روی حالت هواپیما قرار دهیم؟

به همین دلیل ما در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم علت اینکه چرا و به چه علت باید گوشی خود را حین پرواز در حالت هواپیما بگذارید را آشنا خواهیم کرد. همراه ما باشید.

علت حالت پرواز در هواپیما 

علت قرار دادن گوشی در حالت پرواز در هواپیما 

 بطور کلی حالت هواپیما یا " airplane mode " به حالتی گفته می شود که فعال کردن آن گوشی شما روشن خواهد ماند، اما راه های ارتباطی آن همانند تماس، پیامک و داده های سیم کارت کاملا قطع خواهند شد و بجزء این 3 ویژگی می توانید از قابلیت های دیگر اسمارت فون خود استفاده کنید.

اما دلیل آنکه گفته می شود حین پرواز گوشی خود را در حالت " airplane mode " قرار دهید بسیار ساده ولی در عین حال بسیار ضروری است چرا که اگر شما اسمارت فون خود یا هر دستگاهی که به آن سیم کارت متصل است را روشن بکذارید، باعث ایجاد صدای گوش خراش در هدفون خلبان و کمک خلبان در اثر تشعشعات ایجاد شده شود که می تواند باعث اختلالاتی در تمرکز خلبان شود.

در هیمن راستا خانم خلبانی به نام " Nikita Schmidt " این گونه گفت :" زمانیکه شما تلفن همراه خود را در حالت هواپیما قرار نمی دهید، گاها می تواند باعث اختلال در هدفون چندین خلبان شوید. از طرفی آنها نیز نمی توانند به شما هشدار بدهند و تنها یکبار در ابتدای سفر به تمام شما اعلام می شود. گاها این تشعشعات ممکن است به میزان 8 وات نیز برسند که برای هر حلبانی می توان بسیار آزار دهنده باشد و می تواند آلودگی رادیویی را منجر شود".

چرا در پرواز باید تلفن را روی حالت پرواز قرار داد ؟

4.938
این مطلب مفید بود ؟371
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : تلفن همراه
وبگردی