نمناک فرهنگ و هنربیوگرافی هنرمندان بیوگرافی و عکسهای حبیب الله کاسه ساز
حبیب الله کاسه ساز ، حبیب الله کاسه ساز تهیه کننده
حبیب الله کاسه ساز تهیه کننده نام آشنای سینما و تلویزیون صبح امروز دار فانی را وداع گفت به همین مناسبت مطلبی را تحت عنوان گزیده ای از زندگی حبیب الله کاسه ساز را برایتان گردآوری کرده ایم.

حبیب الله کاسه ساز تهیه کننده سینما را بیشتر بشناسید

حبیب الله کاسه ساز را بسیاری از اهالی سینما با تهیه کنندگی آثار ارزشمند سینما میشناسند و مردم بیشتر او را با عنوان تهیه کننده فیلم سینمایی به یاد ماندنی اخراجی ها به یاد می آورند. امروز 28 تیرماه 96 یکی از مردان بزرگ تاریخ سینمای ایران از میان سینماگران رفت و جامعه هنری را در اندوه نبود خود فرو برد.

درست چند روز پیش بود که محسن کاسه ساز، فرزند حبیب الله کاسه ساز، تهیه کننده سینما در خصوص آخرین خبرها از وضعیت حال پدرش گفت:پدر در حال حاضر در آی سی یو هستند و حدود پنج، شش روز است که حال مساعدی ندارند و معلوم هم نیست که چه زمانی از آی سی یو خارج می شوند. دوره شیمی درمانی پدر شروع شده است. ولی در همان روز اول، پدر دو سکته مغزی و قلبی داشت که به علت این سکته ها، فشار بسیاری به او وارد شد که باعث شد در آی سی یو بستری شود و متأسفانه بیماری سرطان، به نقاط دیگر بدن او هم سرایت کرده است و در حال حاضر امکان عمل جراحی و شیمی درمانی وجود ندارد. تنها از مردم می خواهیم که برای بهبود حال پدر، دعا کنند.

اما بدن این تهیه کننده بزرگ سینما تاب بیماری را نداشت و او برای همیشه از میان ما رفت.

به مناسبت درگذشت حبیب الله کاسه ساز گزارشی از زندگی این مرد سینما برایتان گردآوری کرده ایم که در ادامه خواهید خواند.

حبیب الله کاسه ساز که بود

حبیب الله کاسه ساز

حبیب الله کاسه ساز تهیه کننده سینما 

حبیب الله کاسه ساز امروز در سن 55 سالگی بعد از تحمل دوره سخت بیماری دار فانی را وداع گفت. اسفندماه سال گذشته بود که خبر بستری شدن حبیب الله کاسه ساز به مدت یک هفته در بیمارستان شنیده شد . بستری شدنی که طی آن معده این سینماگر تخلیه شد و مراحل شیمی درمانی آغاز شد . مراحل بعدی شیمی درمانی یکی از پس دیگری انجام میشد و آخرین خبرها از وضعیت سلامتی این تهیه کننده سینما از طریق پسرش محسن کاسه ساز پیگیری میشد . قرار بود 8 دوره شیمی درمانی روی حبیب الله کاسه ساز صورت بگیرد اما بدن نحیف او تاب تحمل این بیماری را نیاورد و صبح امروز برای همیشه از میان ما رفت.

حبیب الله کاسه ساز

حبیب الله کاسه ساز در روزهای آخر عمر در بیمارستان

حبیب الله کاسه ساز در سال 1341 در شهر تهران بدنیا آمد و در رشته‎ی فیلمنامه نویسی از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر فارغ التحصیل شد.

حبیب الله کاسه ساز سالهای زیادی از عمرش را در راه هنر صرف کرد و آثار ارزشمندی از او به یادگار مانده است.

حبیب الله کاسه ساز

عیادت ابراهیم حاتمی کیا از حبیب الله کاسه ساز

کارناوال مرگ، ریسمان باز، ارابه مرگ، اخراجی ها، پروانه ای در مه، کنار رودخانه و مزرعه پدری از جمله آثاری هستند که حبیب الله کاسه ساز تهیه کنندگی آنها را بر عهده داشته است.

حبیب الله کاسه ساز

حبیب الله کاسه ساز تهیه کننده اخراجی ها 

حبیب الله کاسه ساز در فیلم های آخرین مرحله در سال 1374 ، هور در آتش در سال 1370 و پرواز در نهایت در سال 1366 نقشی را ایفا کرده است.

حبیب الله کاسه ساز مدیر تولید آثاری همچون زندانی 707 ، آخرین مرحله، راننده سفیر و حماسه مجنون بوده است.

حبیب الله کاسه ساز

حبیب الله کاسه ساز تهیه کننده مشهور سینما 

از جمله سوابق اجرایی کاسه ساز، می توان به مدیریت تولید و پشتیبانی امور سینمایی وزارت ارشاد، مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، عضویت در هیأت مدیره‎ انجمن سینمای جوان ایران، عضویت در شورای عالی جوانان و عضویت در هیأت مدیره‎ شهرک سینمایی دفاع مقدس اشاره کرد.

حبیب الله کاسه ساز

حبیب الله کاسه ساز در بیمارستان

حبیب الله کاسه ساز

عیادت آقای ضرغامی از حبیب الله کاسه ساز 

حبیب الله کاسه ساز

عیادت هنرمندان از حبیب الله کاسه ساز

حبیب الله کاسه ساز

حبیب الله کاسه ساز در آرامگاه ابدی اش آرام گرفت

 

زندگینامه کامل حبیب الله کاسه ساز تهیه کننده

بیوگرافی و عکسهای حبیب الله کاسه ساز
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 6
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف