نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون حداد عادل در برنامه خندوانه + فیلم
حداد عادل ، خندوانه
حداد عادل شب گذشته مهمان برنامه خندوانه رامبد جوان بود ، در ادامه جزییات این برنامه را به همره ویدیوی حضور حداد عادل در خندوانه را ببینید.
بازدید : 4,498 نفر

غلامعلی حداد عادل در برنامه خندوانه 

شب گذشته دوشنبه 23 شهریورماه برنامه خندوانه میزبان غلامعلی حداد عادل بود، در این برنامه آقای عادل با اشاره به رابطه خانوادگی خود با رهبر انقلاب گفت پدربزرگ نوه های مقام معظم رهبری هستم.

50 زوج جوان از شهر قم به مناسبت روز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه (س) شب گذشته به بهانه ازدواج آسان میهمان «خندوانه» بودند و جوان نیز در همین راستا شادی برنامه را به همه آدم هایی که در یکسری از هزینه ها بلدند صرفه جویی کنند و زندگی را جوری می گذرانند که دلچسب خود و بقیه نیز می ‎شود، تقدیم کرد.

*تقدیر حداد عادل از خندوانه
با این مقدمه حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی وارد شد؛ وی ابتدا پیش از نشستنش، به خواسته رامبد مسابقه پرتاب حلقه را انجام داد و برنده شد؛ همچنین او حاضران را با چشمان بسته به بارگاه ملکوتی امام (ع) در نجف برد.

وی در ادامه از جوان و «خندوانه» بابت این برنامه تشکر کرد و گفت که برخلاف خیلی از شوخی ها که ادب و گاهی، مذهب و شرع را زیرپا می گذارند، این برنامه نیز با حفظ تمام مرزهای لازم، مردم را می خنداند و شادی را در جامعه گسترش می دهد.

حدادعادل همینطور از شباهت گریه و خنده تعریف کرد، و اینکه نتیجه هر دو برای مدتی حس سبکی و راحتی روان را ایجاد می کنند.
 
حداد عادل و رامبد جوان

حداد عادل در برنامه خندوانه


*نسبت فامیلی حداد عادل با رهبر انقلاب
او همچنین با اشاره به نسبت فامیلی که با رهبر انقلاب دارد، خاطره ای از دوران معلمی خود و تقدیم کتاب سال دوم ابتدایی بابت بررسی یکی از اشعار آن به مقام معظم رهبری، گفت و نکته جالب جوابی بوده که وی به منتقدان این اتفاق داده بود و آن این است:کتاب سال اول را پارسال به ایشان دادم و امسال دوم را آورده ام!

وی در بخش دیگر این گفتگو جُکی فلسفی تعریف کرد و به تحلیل آن و ارتباطش با جهان هستی پرداخت!
جناب خان هم این بار با تیپی نو و یک کت جذاب حاضر شد و باز لفظ قلم با دکتر حرف زد و ضمن سلام و احوال پرسی،اظهار داشت که میخواسته درازآویز زینتی (کراوات) نیز بزند، که گفته شاید مسئله ای داشته باشد!

*معادل پیشنهادی جناب خان برای غلامعلی حداد عادل؛ نوکر شیرخدا آهنگر دادگر
این مسئول در خصوص واژگان فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت:لغات و عناوین فرهنگستان مثل کفش نویی است که اول پایت را می زند، ولی کم کم به آن عادت می کنی، در همین بین جناب خان افزود:ولی آقای دکتر بعضی از کفش ها از اول پای آدم را می زنند و هیچ وقت خوب نمی شوند!

جناب خان همچنین معادل اسم حداد را اینگونه بیان کرد:نوکر شیر خدا، آهنگر دادگر و بعد هم باز معادل بوفه که چینی جا است را مطرح کرد و گفت که اگر آرکوپال یا ملامین بود،چه می گفتید؟ مثلا می شد ملامین جا و .... .

بعد هم از دکتر درباره کش لقمه، دراز لقمه و گرد لقمه پرسید و حداد پاسخ داد که این ها برای فرهنگستان ادب نیستند، ولی ما هم خوشحال می شویم که میبینم مردم خوش ذوق ما در این راستا و با این کارها شاد می ‍شوند. ولی باید توجه داشته باشند که این کلمات را ما نگفته ایم و نمی دانیم کدام حرام لقمه ای، دراز لقمه،گرد لقمه و ... را کشف کرده است.

حداد عادل و رامبد جوان

حداد عادل و رامبد جوان در خندوانه

 
*عاشقانه ای برای احلام
در قسمتی از این گفتگو حداد عادل شعری عاشقانه برای همسرش خواند و بعد هم که جناب خان آمد و در آن فضای معنوی قرار گرفت، او نیز بر آن شد تا برای احلام شعر بخواند؛ پس از انجام این کار این نماینده برای شاد کردن دل مردم در بیرون از استودیو اعلام کرد که همزمان با اول مهر یک دبیرستان را در ایرانشهر، برای هموطنان بلوچ و برادران اهل سنتمان بازگشایی می کند.

در ادامه، حداد که بیان کرده بود سنش از 70 گذشته، درباره حدود 16 ساعت کارش و کنار آمدن با آن با خنده و شوخی اشاره کرد و گفت که از بس شوخی می کنم باید خودم را مدام نگه دارم تا چیزی نگویم زیرا خیلی خرابکاری می کنم!

*هدیه جناب خان به رئیس فرهنگستان
جناب خان پس از این صحبت ها هدیه ای را به رامبد داد تا به جناب دکتر بدهد،و پس از باز شدن آن تنها یک ماسک در آن بود،که جناب خان درباره آن گفت:این ماسکو دادم تا اگه خواستید به جنوب بری، بتونی نفس بکشی، هرچند که مدتی دیگر حتی با ماسک هم نمی ‎شود نفس کشید؛ و حدادعادل با شنیدن این حرف به جناب خان حق داد و از طرف دولت و بقیه مسئولین قول داد که به فکر این شهر نیز باشند.

در پایان این گفتگو جناب از دکتر خواست تا لایحه ازدواج او و احلام را بدن هیچ هزینه ای تصویب کند، و بعد از آن حداد با دیدن کاریکاتورش خاطرنشان کرد که به نظرتون همسرم من رو با این قیافه راه می ده؟!
پس از رفتن او رضا شفیعی جم آمد و داستان آموزش نقاشی به فردین که سرما خورده بود،و آب بینیش همیشه تا بالای لبش می آمد را از مسابقه قبل که باقی مانده بود،تعریف کرد.

و مثل همیشه برنامه دیگری از «خندوانه» با دعاها و آرزوهای خیر جوان برای همه و ایستادن حاضران به احترام مردم ایران به پایان رسید.
 
 در ادامه ویدیوی حضور حداد عادل در خندوانه را مشاهده نمایید.
 
بخش اول

بخش دوم

حداد عادل در برنامه خندوانه + فیلم

حداد عادل در برنامه خندوانه + فیلم
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 13
برگرفته از باشگاه خبرنگاران و آپارات - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 9 4
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف