نمناک ورزشگوناگون حداکثر سرعت انسان چقدر است؟
سرعت انسان ، حداکثر سرعت انسان
سریعترین انسان در دنیا چه کسی است و حداکثر میزان سرعت دویدن او تا کنون چه اندازه بوده است؟

سریعترین سرعت انسان

همه موجودات اطراف ما هر یک با سرعت معینی حرکت می کنند. بعضی از موجودات که جثه کوچکتر نسبت به ما انسانها دارند با سرعت بیشتری نسبت به ما حرکت می کنند و برخی هم کمتر. مقایسه این سرعتها می تواند جالب و گاهی عجیب باشد.

انسان به هیچ عنوان موجود سریعی نیست. سرعت متوسط دویدن یک انسان تنها 18 کیلومتر بر ساعت است. سریع ترین سرعت ثبت شده از انسان متعلق است به «یوسین بولت» دونده معروف جامائیکایی و قهرمان المپیک که رکورددار دو 100 متر با رکورد 9.58 ثانیه است. سرعت متوسط بولت در 100 متر 37.58 کیلومتر بر ساعت است. اما بالاترین سرعت ثبت شده از بولت مربوط به سرعت او در متر 60 تا 80 پیست است. بولت در این مسافت سرعتی بالغ بر 44.72 کیلومتر بر ساعت بر خود می گیرد.

سرعت سریعترین انسان

 

با توجه به اینکه بولت به صورت معمول استارت آهسته تری نسبت به رقبای خود دارد، و در 40 متر ابتدایی پیست جزو نفرات آخر است، باید بگوییم که بالاترین سرعت ثبت شده از انسان همین سرعت است. همانطور که مشخص است سرعت تقریبی 45 کیلومتر بر ساعت همچنان بسیار آرام بوده و از بسیاری از حیوانات کند تر است. سریع ترین انسان سرعتی مشابه فیل و کفتار دارد.

 این رقم برای بن جانسون، دیگر دوندهٔ کانادایی در المپیک 1988 42 کیلومتر بر ساعت بود.  

در مورد سرعت شنای انسان هم که بهتر است ادعایی نکنیم. انسان با حداکثر سرعت شنای ثبت شده حدود 13 کیلومتر بر ساعت در میان آبزیان اصلاً حرفی برای گفتن ندارد. 

حداکثر سرعت انسان چقدر است؟

حداکثر سرعت انسان چقدر است؟
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 33
برگرفته از ویکی پدیا-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 28 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف