نمناک اخباراقتصاد چهار صفر از پول ملی کشور حذف شد
حذف صفر از پول ، حذف صفر از پول
هیئت دولت در جلسه امروز خود حذف 4 صفر از پول ملی کشور را تصویب کرد.
تاریخ انتشار : 9 مرداد 1398

حذف صفر از پول ملی

ایسنا؛ هیات دولت در جلسه امروز صبح (چهارشنبه) به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، لایحه پیشنهادی بانک مرکزی مبنی بر تغییر واحد پول ملی از ریال به تومان و حذف چهار صفر را به تصویب رساند. 

این تصمیم با هدف حفظ کارایی پول ملی، تسهیل و بازیابی نقش ابزارهای پرداخت نقد در تبادلات پولی داخلی، هماهنگی با آنچه در فرهنگ و عرف جامعه درباره واحد پول ملی رواج یافته است، اتخاذ شد.

کاهش هزینه چاپ و نشر اسکناس و سکوک و نیز رفع مشکلاتی از قبیل استفاده از ارقام بزرگ در مبادلات ساده روزمره، معضلات شمارش و حمل حجم بالای اسکناس و سکه و خارج شدن مسکوکات از چرخه مبادلات اقتصادی کشور، از دیگر اهداف لایحه یاد شده است. 

1000 تومانی یک تومان می شود 

با مصوبه هیات دولت در رابطه با حذف چهار صفر از پول ملی واحد تومان، 10 هزار ریالی یک تومان جدید خواهد بود؛ یعنی حذف چهار صفر از ریال و سه صفر از تومان. 

سرانجام بعد از مدت ها اما و اگر در رابطه با حذف صفر از پول ملی، امروز هیات دولت لایحه حذف چهار صفر را به تصویب رساند که در این صورت، هر 10 هزار ریالی یک تومان جدید خواهد بود. 

در این حالت 500 هزار ریال 50 تومان، 200 هزار ریال 20 تومان، 10 هزار ریال یک تومان و 50 هزار ریال پنج تومان جدید در واحد پول ملی ایران می شود. 

البته این لایحه در دولت مصوب شده و باید برای نهایی شدن در مجلس نیز به تصویب برسد و پس از آن در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/م

حذف 4 صفر از پول ملی ایران حذف شد

چهار صفر از پول ملی کشور حذف شد
:
امتیاز : 1.7 تعداد رای : 18
این مطلب مفید بود ؟ 6 12
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف