نمناک اخباراقتصاد حذف یارانه نقدی بازنشستگان با حقوق و مزایای عادی
یارانه ، یارانه نقدی
دلایل حذف یارانه برخی از بازنشستگانی که حقوق و مزایای عادی دریافت میکردند از سوی معاون وزیر کار اعلام شد.
تاریخ انتشار : 18 مرداد 1394
بازدید : 10,728 نفر

احمد می دری معاون وزیر کار از قطعی شدن حذف یارانه 2میلیون نفر تا پایان مردادماه سال جاری خبر داد و درباره دلایل قطع یارانه نقدی برخی گروه های کم درآمد مانند بازنشستگان تامین اجتماعی گفت:ما بازنشستگانی داریم که هم اکنون ماهیانه 10میلیون تومان حقوق دریافت می کنند.

یارانه بازنشستگان

 

معاون وزیر کار درباره حذف بازنشستگانی که حقوق و مزایای عادی دریافت می کنند، اظهار داشت:ممکن است برخی افراد بازنشسته باشند که دارایی های دیگران به نام آنها باشد. به عنوان نمونه، ممکن است بازنشسته ای باشد که خودروی فرد دیگری به نام وی باشد و این جزو دارایی بازنشسته محسوب می شود.

می دری خاطرنشان کرد:در حال حاضر افرادی که این گونهحذف شده اند و اعتراض دارند، زیاد داریم. می گویند دارایی به نام ما است ولی مالک آن فرد دیگری است؛ بنابراین این فرد باید برود و دارایی را قانونا به نام صاحب اصلی آن کند تا یارانه وی برگردد.

این مقام مسئول در وزارت کار بارد حذف یارانه نقدی برخی افراد بازنشسته با حقوق و مزایای ماهیانه 600 تا 700هزار تومان با فرض اینکه فرد مالک منزل مسکونی نیز باشد، بیان کرد:بر اساس شاخص هایی که وزارت کار در حذف یارانه بگیران دارد، مطمئناً فرد با شرایط موصوف چیزی داشته که یارانه وی قطع شده است.

این در حالی است که در ماه های اخیر یارانه نقدی برخی بازنشستگان قانون کار که دریافتی آن زیر یک میلیون تومان است، قطع شده است.

معاون رفاه وزیر کار درباره روند بررسی اعتراضات افرادی که فعلاً یارانه آنها قطع شده است، گفت:این کار در حال انجام است و تاکنون نیز یارانه حدود 17هزارنفری که به حذف یارانه های خود معترض بودند، دوباره برقرارشده است.

می دری درباره حذف یارانه 6میلیون نفر اظهار داشت:قانون گفته بود یارانه 6میلیون نفر حذف شود اما ما در حال کار و بررسی یارانه بگیران هستیم تا ببینیم آمار نهایی به چند میلیون خواهد رسید.

وی درباره احتمال حذف یارانه 6میلیون نفر تا پایان سال جاری گفت:نمی دانم ولی در دوران فعالیت دولت، تلاش می کنیم به آمارها برسیم.
 

حذف یارانه نقدی بازنشستگان با حقوق و مزایای عادی

حذف یارانه نقدی بازنشستگان با حقوق و مزایای عادی
:
امتیاز : 3.1 تعداد رای : 49
برگرفته از مهر - /م
این مطلب مفید بود ؟ 30 19
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف