نمناک اخباراقتصاد یارانه نقدی چه کسانی در سال 98 حذف خواهد شد؟
حذف یارانه نقدی ، سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه
سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص حذف یارانه خانوارهای پردرآمد در سال آینده توضیحاتی ارائه کرد.
تاریخ انتشار : 27 دی 1397

تکلیف حذف یارانه نقدی چه خواهد شد؟

خبرآنلاین: سازمان برنامه و بودجه کشور با تأکید بر دقت افزون تر در تحلیل های ارایه شده عنوان کرد:دولت در لوایح بودجه 97 و 98 حذف یارانه خانوارهای پردرآمد را پیش بینی کرد اما اجرای آن منوط به تصویب مجلس است. 

مرکز اطلاع رسانی، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، پیرو انتشار مطلبی با عنوان «تخلف دولت در پرداخت یارانه نقدی به ثروتمندان+جزییات» توضیحات زیر را منتشر شد. 

در تبصره 14 لایحه بودجه سال 1397، دولت پیشنهاد اعطای یارانه صرفاً به خانوارهای نیازمند جامعه را ارائه نموده بود که البته این پیشنهاد دولت با موافقت و تأیید مجلس محترم شورای اسلامی همراه نشد و کماکان پرداخت یارانه نقدی در سال 1397 به صورت یکسان به تمامی افراد جامعه تصویب شد.

حذف یارانه نقدی

جزئیات دریافت و حذف یارانه نقدی در سال 98

در لایحه بودجه سال 1398 نیز دولت در تبصره 14لایحه بودجه پیشنهادی مجدداً اجرای تکلیف قانونی مندرج در برنامه ششم توسعه کشور را از طریق تفویض اختیار به استانداران برای حذف سه دهک بالای درآمدی دراستان ها و تعیین مصادیق مصارف و با توزیع مجدد آن در همان استان پیشنهاد نموده است، لذا در هر دو سال اجرای برنامه ششم توسعه، دولت به وظیفه خود عمل نموده است اما اجازه قانونی برای اجرا را نداشته است. 

در صورت تصویب این ماده قانونی در مراحل تصویب لایحه بودجه سال 1398، زمینه اجرای حکم قانون برنامه ششم توسعه برای دولت در سال 1398 فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/م

چه کسانی در سال 98 یارانه نقدی می گیرند؟ + حذف یارانه نقدی

این مطلب مفید بود ؟ 0 2
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .