نمناک فرهنگ و هنرچهره ها نیکی کریمی جایزه اش را حراج کرد + عکس
نیکی کریمی ، عکس نیکی کریمی
نیکی کریمی بازیگر مشهور سینما در اقدامی خیرخواهانه و با پیوستن به حامیان سین هشتم،همکاری و حضور خود را از ایجاد سرپناه برای بی خانمان های تهران رسمآ اعلام کرد و جایزه جشنواره مانهایم هایدلبرگ آلمان را که به وی تعلق داشت به حراج گذاشت.
بازدید : 12,769 نفر

در آستانه نوروز 94 رخشان بنی اعتماد و رضا کیانیان در حرکتی بشر دوستانه جریانی آغاز کردند که نام آن سین هشتم سرپناه است و طی آن هنرمندان و دیگر کسانی که در کار خیر دست دارند جوایز خود را برای زنان و مردان بی سرپناه به حراج گذاشتند نیکی کریمی هم نیز یکی از بازیگرانی است که در اقدامی خیر خواهانه جایزۀ ارزشمند خود را به این برنامه اهدا کرد و اعلام کرد در گام های بعدی آثار عکاسی خود را نیز به حراج میگذارد.

عکس نیکی کریمی

پیرو فعالیت گروهی از هنرمندان برای حمایت از بی خانمان های تهران که در برنامه ای با نام«سین هشتم سرپناه» برگزار می شود، نیکی کریمی هم حمایت خود را از این حرکت اعلام کرد. این بازیگر و کارگردان سینما درباره حضورش در این برنامه به خبرآنلاین گفت:همیشه فکر می کنم مهمترین موضوع آگاهی دادن است که از طریق رسانه های عمومی انجام می شود بنابراین هر امری که بتوانیم از طریق آن به این آگاهی بخشی کمک کنیم، قطعا مثبت خواهد بود.

کارگردان «شیفت شب» ادامه داد:من خود همیشه دنبال این بودم که بانی چنین اقداماتی باشم زیرا این گونه فعالیت ها در تمام دنیا دنبال می شود و هنرمندان خود بانی امور خیریه می شوند نه اینکه صرفا مشارکت کننده باشند. نیکی کریمی با ابراز خرسندی از شکل گیری جریان «سین هشتم؛ سرپناه» افزود:بسیار خوشحالم که هنرمندان خود آغازگر این حرکت شده اند. البته در آغاز نگران بودم که این حرکت سطحی شود ولی خوشبختانه با پیگیری هایی که در این مدت دیده ام، معلوم شد حرکتی ریشه ای است و قرارهم نیست یک جرقه زودگذر باشد بلکه جریانی است که می توانیم به بعد ملی و حتی جهانی آن امیدوار باشیم. این هنرمند سینما که تجربه سفرهای بین المللی زیادی را دارد، خاطرنشان کرد:

مشکل بی خانمان ها در تمام دنیا وجود دارد و به کشوری خاص منحصر نمی شود و این چنین است که حتی در شهرهایی که کسی فکرش را هم نمی کند، عده ای بی سرپناه هستند. کریمی با ابراز خوشحالی از شروع این اتفاق در آستانه سال نو اضافه کرد:چه خوب است که این برنامه همزمان با نوروز اطلاع رسانی می شود و «سین هشتم» یا همان سرپناه، بسیاری را به تامل وا می دارد. بازیگر فیلم های «پری»، «بوی پیراهن یوسف» و «دو زن» که تمام جوایزش را به موزه سینما اهدا کرده است و فقط یکی از جوایزش را پیش خود دارد، احتمال داد جایزه جشنواره «مانهایم هایدلبرگ» آلمان را که به دلیل سوژه انسانی فیلم «سوت پایان» به این فیلم تعلق گرفته است، به برنامه اهدا کند یا اینکه دست نوشته فیلمنامه تازه اش «شیفت شب» را ببخشد.

جوایز جشنواره فیلم

نیکی کریمی که در کنار فعالیت هایش در سینما، عکاسی هم می کند، گفت:به هر حال این حرکت دنباله دار است و می توان در گام های بعدی فکرهای دیگری کرد مثلا می توانم یکی از عکس هایم را به نفع این حرکت به فروش بگذارم. «سین هشتم؛ سرپناه» حرکتی است که توسط تعدادی از هنرمندان ساماندهی شده که به موجب آن قرار است هنرمندان حاضر در این برنامه، بخشی از جوایز یا آثار هنری خود را در یک حراجی که بهار آینده برگزار می شود، به فروش بگذارند و تمام عواید این حراجی صرف ساخت سرپناه برای بی خانمان های تهران خواهد شد. رخشان بنی اعتماد، بهمن فرمان آرا ، رضا کیانیان، پرویز پرستویی، فاطمه معتمدآریا، داوود کیانیان، حسین پاکدل، عاطفه رضوی، بهرام رادان، مهناز افشار و ... از هنرمندان حاضر در این حرکت هستند.

نیکی کریمی جایزه اش را حراج کرد + عکس

نیکی کریمی جایزه اش را حراج کرد + عکس
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 39
برگرفته از افکار نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 31 8
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف