نمناک بهداشت و سلامتورزش و سلامت حرکات ورزشی برای داشتن شکم تخت
حرکات ورزشی شکم ، حرکات ورزشی شکمی
حرکات ورزشی شکم برای داشتن شکمی تخت و صاف باید اصولی و درست انجام شوند. در این بخش از تناسب اندام اصلی ترین حرکات شکمی برای کوچک کردن شکم را به شما معرفی خواهیم کرد.
بازدید : 86,405 نفر

بهترین حرکات ورزشی برای داشتن شکمی تخت و مناسب را در ادامه ببینید

 

 حرکات ورزشی شکم برای آب کردن شکم و به اصطلاح تخت شدن شکم را می توان در خانه و با کمک لوازم ساده و یا حتی بدن هیچ دستگاهی انجام داد و به مراتب نتیجه ی بهتری گرفت.

اگر  می خواهید این چاقی موضعی را برطرف کنید باید ورزش های مخصوص انجام دهید که شامل حرکات پایین تنه، شکم و عضلات پایینی پشت است. پیلاتس یک تمرین ذهنی و بدنی است که عضلات شما را به خوبی درگیر می کند و می تواند تحرک و انعطاف پذیری تان را هم بیشتر کرده و از سوی دیگر استرس و تنش را از شما دور کند. 

 

نکات مهم و اصلی

 اگر نمی توانید حرکات را به تعداد مورد نظر انجام دهید خودتان را نگران نکنید و هرقدر می توانید این حرکات را انجام دهید تا شکل و فرم مورد نظرتان را به دست آورید. حرکت را کامل انجام دهید تا کشش را در بدن تان احساس کنید. زمان لازم را بین حرکات و تنفس های تان در نظر بگیرید. نکته مهم حفظ سرعت ثابت در انجام حرکات و بین آنهاست. برای داشتن ورزشی امن و موثر باید حسابی حواس تان به تنفس تان باشد. وقتی دارید حرکات را انجام می دهید شکم تان را سفت کنید. هر حرکت باید روان و کنترل شده باشد و از حرکات تنشی و سریع پرهیز کنید. 

 

 حرکت صندلی

 الف) به پشت دراز بکشید و پاهای تان را در وضعیت 90 درجه و نشسته روی صندلی قرار دهید. انگشتان پا باید کشیده باشد و دست ها کنار بدن و تشک قرار داشته باشند. 

 حرکات ورزشی شکم

 حرکات ورزشی برای داشتن شکم تخت 

  

ب) با یک دم سرتان را از تشک جدا کنید و بالا بیاورید و به سمت شکم تان بکشید. دست های تان را هم از روی تشک بردارید و با یک فشار کف دست به زمین پنج بار این حرکت را انجام دهید. حین انجام حرکت همچنان بدن تان را بالا نگهدارید. بعد از پنج حرکت، بازدم انجام دهید. این حرکت را 100 بار تکرار کنید. 

 حرکات ورزشی شکم

 حرکات ورشی مفید برای شکم

 

 حرکات ورزشی شکم

حرکات ورزشی مفید برای شکم استاندارد

حرکت رباتی

 الف) به پشت دراز بکشید و پاهای تان را کنار هم جفت کنید و بازوهای تان را صاف به سمت سقف نگهدارید طوری که به اندازه عرض شانه ها از هم فاصله داشته باشند. 

 ب) برای بلند شدن خیلی آرام اقدام کنید. اول سرتان را بلند کنید، سپس به آرامی مهره های کمرتان را یکی یکی از تشک جدا کنید. طوری بلند شوید که مهره ها کامل جدا شوند و بازوها نوک انگشتان پای تان را لمس کنند و موازی زمین قرار بگیرند. وقتی می خواهید دراز بکشید دم انجام دهید و بعد بازدم و کم کم مهره های کمر را در جهت عکس به تشک نزدیک کنید. این کار را آرام و مهره به مهره انجام دهید تا سر روی تشک قرار بگیرد. 8 تا 10 بار این حرکت را انجام دهید.

 حرکات ورزشی شکم 

حرکات ورزشی شکم

تاثیر این حرکات برداشتن شکم تخت

 

حرکت مورب

الف) به پشت بخوابید. دست های تان را پشت سرتان بگذارید و پاهای تان را به حالت 90 درجه خم کنید و انگشتان پا نیز کشیده باشد. وقتی قسمت بالایی بدن را از تشک جدا می کنید دم انجام دهید. 

 

  ب) بازدم کنید و قسمت بالایی بدن تان را به یک سمت متمایل کنید. به حالت اول برگردید و دم انجام دهید. این کار را با سمت مخالف هم انجام دهید. این یک حرکت محسوب می شود. 10 تا 20 بار آن را انجام دهید.

حرکات ورزشی شکم 

 

 چرخش یک پایی

 الف) به پشت بخوابید تا ستون مهره های تان زمین را لمس کند. یک پای تان را به صورت 90درجه خم کنید و دیگری را مستقیم به سمت سقف نگهدارید. وقتی شروع به چرخاندن پای صاف در جهت حرکت عقربه های ساعت کردید، دم انجام دهید و زمانی که چرخش کامل شد بازدم انجام دهید. 

 حرکات ورزشی شکم

حرکات ورزشی موثر بر داشتن شکم تخت

 

ب) حرکت خلاف جهت عقربه های ساعت را با پا انجام دهید. برای هر پا 10 بار این ورزش را انجام دهید. 

حرکات ورزشی شکم 

حرکات ورزشی برای داشتن شکم تخت

حرکات ورزشی برای داشتن شکم تخت
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 238
برگرفته از سیب سبز /ن
این مطلب مفید بود ؟ 226 12
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف