برو به :
نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت حرکت عجیب پروفسور سمیعی با بیمار ایرانی
پروفسور سمیعی ، زندگینامه پروفسور سمیعی
همه ما ایرانیان پروفسور سمیعی را می شناسیم و به وجود چنین دانشمند بزرگی افتخار می کنیم. پروفسور سمعیی بسیار نوع دوست و خیرخواه هستند و هر سال چند روزی را برای کمک به هموطنانشان به ایران می آیند.
بازدید : 191,818 نفر

حرکت بسیار شگفت انگیز پرفسور سمیعی با بیمار ایرانی!!

 

پروفسور سمیعی پزشک و جراح مغز و اعصاب سرشناس ایرانی است. او در حال حاضر ریاست فدراسیون جهانی انجمن جراحان اعصاب و ریاست بیمارستان علوم عصبی هانوفر در آلمان را بر عهده دارد. وی در زمینهٔ تورم مغز و ترمیم و بازسازی جراحی دستگاه عصبی محیطی مطالعات زیادی انجام داده است. پروفسور سمیعی بیشترین اعمال جراحی را روی تومورهای موسوم به «نورینوم آکوستیک» انجام داده است .

حرکت خداپسندانه پروفسور سمیعی

پروفسور سمیعی

تاکنون این جمله را شنیده اید که همه چیز را با پول نمی توان خرید  اما این جمله برای برخی فقط در حد حرف است و شعار! این روزها در بین برخی افراد پول به اندازه ای مهم است که پولدار بودن افراد را نشانه ی شخصیت  می دانند. برخی افراد برای به دست آوردن پول کارهای ناشایست و خلاف زیادی انجام میدهند٬اما همه آنها این  را فراموش کرده اند که با پول  نمی توان  همه چیز را خرید. گاهی لازم است برای رسیدن به اوج انسانیت و  به آنچیزی که می خواهیم از پول بگذریم تا هم دنیای خود را آباد کنیم و هم آخرتمان را.

وینستون چرچیل جمله ی زیبایی دارد که  ما بر حسب آنچه بدست می آوریم زندگی میکنیم و بر حسب آنچه که میبخشیم زندگی بدست می آوریم.

گاهی لازم است برای کمک کردن به دیگران و دست به خیر داشتن از خیر پول گذشت.  برخی از ما به راحتی می توانیم  در طول زندگی و شرایط مختلف به دیگران کمک کرده و توانایی ها و ظرفیت مان را افزایش دهیم.این روزها برخی افراد در ازای هرکاری که می خواهند انجام دهند اول به دستمزد خود فکر می کنند. انگشت شمار پیدا می شوند افرادی که حاضرند  در صورت تنگ دستی کسی، از او پولی نگیرند .

از معلمان  جامعه گرفته تا پزشکانی که با جراحی های میلیونی ،اول پولشان را میگیرند و بعد کارشان را شروع می کنند اما در بین این افراد هم هستند کسانی که در بالاترین درجه ی علمی قرار دارند و با  گرفتن دست دیگران خود را در جایگاهی بالاتر از سطح علمی شان  قرار می دهند نظیر این افراد هستند کسانی مانند پرفسور سمیعی که  در ذهن افراد اهل دانش ایران یادآور انسانی وارسته و مردی پرتلاش در عرصه تخصصی جراحی مغز و اعصاب است . وی  با اقدام عجیب خود در مقابل جانباز نابینا نشان داد که می توان در بالا ترین سطح علمی بود و از علم خود برای کمک به دیگران استفاده کرد بدون اینکه به منافع خود فکر کرد.

پروفسور سمیعی بهترین جراح مغز جهان

ساختمانی که به افتخار ایشان ساخته شده است

پروفسور مجید سمیعی در ساختمانی بسیار زیبا که به افتخار حضور علمی و درمانی اش در آلمان و تلاش برای نجات جان بیماران ساخته شده فعالیت می کند که اخیرا برای عمل یکی از بیمارانش به ایران آمد اما جریان به ایران آمدن پرفسور سمیعی از این قرار است...پنج شیش سال پیش، خانم رضا دچار درد و مشکل عجیبی شد. وقتی به بیمارستان مراجعه کرد، جواب معاینات و آزمایش پزشکان خیلی بد بود..رضا  سال 67 در جبهه چشمانش مورد اصابت ترکش قرار گرفتند و نابینا شد.ده بیست سالیه که ازدواج کرده است .

پنج - شش سال پیش، خانمش دچار درد و مشکل عجیبی شد. وقتی به بیمارستان مراجعه کرد، جواب معاینات و آزمایش پزشکان خیلی بد بود. یک تومور بدخیم در سر همسر رضا جا خوش کرده بود.اون قدر وخیم بود که ظاهرا از دکترهای ایرانی کاری برنمی اومد.

به پیشنهاد یکی از دکترها، مدارک رو برای پروفسور سمیعی که خارج از ایران بود، ایمیل کردند. در کنار مدارک پزشکی، آقای دکتر توضیحی هم از وضعیت خانوادگی بیمار و این که شوهر وی جانباز نابیناست، نوشت.

پروفسور سمیعی که ظاهرا در طول سال فقط چند روزی به ایران می آید و به لطف خدا و همت والایش، کولاک می کند و بیماران بسیاری را درمان می کند، پذیرفت که همسر رضا را عمل کند.

مدتی بعد، پروفسور سمیعی به تهران آمد و همسر رضا را خدمت ایشان بردند. پس از معاینات اولیه، برای عمل و برداشتن تومور وقت تعیین کرد.آن طور که می گفتند، احتمال داشت عمل موفق نباشد و همسر آقا رضا ...

روز عمل، رضا که تحمل چنین مسئله ای نداشت، همراه خانمش به بیمارستان نرفت.کادر پزشکی و اتاق عمل آماده شدند.بیمار را که به اتاق عمل آوردند، پروفسور سمیعی مکثی کرد. از کادر پزشکی سراغ همسر بیمار یعنی آقا رضا را گرفت که به ایشان توضیح دادند به دلیل اینکه احتمال خطر برای همسرش هست، تحمل نداشته و نیامده است.

پروفسور سمیعی، در اقدامی عجیب گفت: "تا همسر ایشان نیاید، من عمل را شروع نمی کنم."

بالاجبار با رضا تماس گرفتند که با آژانس خودش را به بیمارستان رساند. وقتی رضا وارد بیمارستان شد، پروفسور سمیعی جلو رفت و پس از روبوسی با او گفت:

"من فقط خواستم تو را ببینم تا بهت بگم "کاری که تو و امثال تو برای کشور انجام دادید، از کارهای من خیلی باارزش تر و بزرگتره."

و همسر رضا را بدون اخذ ریالی، عمل کرد که به لطف خدا و معجزه علم و عمل پروفسور سمیعی، خوب شد و همچنان در کنار خانواده خوش می گذراند.

ای کاش روز به روز شاهد اقدامات عجیب و خیر خواهانه ی افرادی همچون پرفسور سمیعی ها باشیم  و این را بدانیم که درخواستهای مردم از شما، از نعمتهای الهی است و نباید از این نعمتها ملول و خسته شویم. 

حرکت عجیب پروفسور سمیعی با بیمار ایرانی

4.82000
منبع : پرشین وی -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 1921 79
نظر کاربران
سارا

سارا

جناب پروفسورسمیعی من به خودم میبالم که هموطن شما هستم.امیدوارم اگر توانستم پزشک شدم ازهیچ اقدامی برای کمک به بیماران کوتاهی نکنم.ازخداوندمنان خواستارم درکمک به بیماران شمارایاری رساند.

پاسخ دادن 226 18
هموطن

هموطن

بر خود می بالیم که سرزمین ایران چنین فرزندانی را در دامان خود پرورانده است . نکته ای که اینجا باقی می ماند این است که آیا اگر چنین آدم هایی در ایران بمانند باز هم شان و منزلت واقعی خود را خواهند داشت !؟

پاسخ دادن 128 20
fereshteh

fereshteh

سلام من بوجود همچین جراحی افتخار میکنم ولی خیلی ها هستن پول ندارن دس اونارم بگیرین منتظر شما ان تا کمکشون کنید لطفا ممنون میشم چون هزینه جراحی بسیار زیاده اقای دکتر سمیعی کارتون عالی بود بازم از این کارا بکنید

پاسخ دادن 89 7
داود

داود

گاهی تعداد اندکی انسانهای واقعی موجب عزت و سربلندی نه تنها قشری از جامعه بلکه یک جامعه به وسعت یک کشور میشوند. در حالیکه برخی کشورها حتی خلافکاران و گانگسترهای جامعه خود را تبدیل به اسطوره برای شهروندان خود میکنند جای تاسف دارد که ما برای اسطوره های حقیقیِ خود بسیار اندک وقت و توجه میگذاریم و تا زمانی که زنده هستند کمتر از آنها یاد میکنیم.

پاسخ دادن 59 7
میثاق ابادانی

میثاق ابادانی

من با وجود همچین پروفسور ایرانی خود به ایرانی بودنم افتخار میکنم ایول

پاسخ دادن 70 11
محمد

محمد

زنده باد پروفسور سمیعی ... ای کاش بعضی از پزشکان داخلی رو هم برایشان کلاس اخلاق بزارن و سوگندی رو که هنگام فراغت از تحصیل یاد کردند دوباره به یادشان بیارن البته نه همه

پاسخ دادن 64 8
پرهام

پرهام

استاد من به وجود شما افتخار میکنم بدانید که الان دارم راه شما رو ادامه میدم. اگه خدا بخواهد میخوام مثل شما جراح بشم.

پاسخ دادن 50 8
مهسا

مهسا

سلام دوست عزیز من هم به شما افتخار می کنم که همچین تصمیمی دارید و براتون آرزوی موفقیت و سربلندی می کنم .مطمنم شما هم یکی از بهترین جراحان می شوید

پاسخ دادن 36 5
fateme

fateme

پروفسور سمیعی الگوی منه امیدوارم یه روز بتونم مث ایشون موفق بشم براتون ارزوی خوشبختی دارم

پاسخ دادن 41 6
زینب

زینب

زنده باد پروفسور سمیعی ...استاد من بوجود شما افتخار میکنم وسخت کوشانه تلاش میکنم تاروزی بتوانم درمسیر شماقراربگیرم وراهتون را ادامه بدم من عاشق کمک ب بنده ی خدا هستم ومیدونم پزشکی منو ب این هدف والا خواهد رسوند ... ازتمام تلاشهایتان صمیمانه سپاس گزارم....

پاسخ دادن 27 8
امیرسمیعی

امیرسمیعی

من درالمان مشغول به تحصیلم بادکتر سمیعی که عمویم است واقعا وقتی انسانی را عمل می کند نهایت تلاش می کند من چون رشته پزشکی می خوانم اوبه من یاد میدهد وهمیشه می گویدکارت رادرست بکن تا بتوانی نفری رانجات دهی .وسلامی به همه هموطن هایم .هرکس از ایران دور باشدقدرآن رامی داند ارزوی خوشبختی میکنم برای شما

پاسخ دادن 48 8
فاطمه

فاطمه

سلام. همسرم 21 سالش هست و نزدیک یک سالی هست خونریزی مغزی داره ( مویرگ مغزش پاره شده و خون از بینیش خارج میشد) اوایل وقتی عصبی میشد خون ریزی داشت اما الان خودبخود خونریزی داره. چندباری بستری شد و مویرگ هاشو سوزوندن اما فایده ای نداشت. و بخاطر خونهایی ک بهش تزریق کردن چند تکه لخته کوچک تو مویرگهای مغزش هست ک حرکت میکنن. دکترا گفتن اگر اینجوری پیش بره یکی دوماه ماه بیشتر زتده نیس. من یک زنم و هیچ آشنایی ندارم. دکتر سمیعی کی میان ایران؟ و چجوری میتونم به ایشون دسترسی داشته باشم؟

پاسخ دادن 59 15
شیرین

شیرین

امیدوارم منم یه روزی مثل پروفسور سمیعی بتوانم مفید باشم پروفسور سمیعی ایشاالله همیشه سلامت باشین

پاسخ دادن 20 6
امین

امین

افتخار استان ما هستی همیشه سبز وسلامت باشید.

پاسخ دادن 21 4
معرفت مرادی

معرفت مرادی

باسلام به آقای دکتر سمیعی من افتخارمیکنم وطنم ایران شخصیت بزرگی همچون شما درخودش پرورانده من ماجرای اینکه از آلمان اومدین وخانم جانباز ایرانی رو عمل کردین رو خوندم باورکنید بی اختیار اشک از چشمام جاری شد که چرا انسانی بزرگ وباشخصیتی مثل شما درطول سال فقط چند روز بیاد ایران ارادتمند شما معرفت مرادی دشت سرسبز مغان

پاسخ دادن 15 4
سمیه

سمیه

جناب پروفسور سمیعی شما واقعا مایه افتخار همه ما ایرانی ها هستید و همچنین بزرگترین الگوی من امیدوارم اگر تونستم پزشک بشم مثل شما هدفم خدمت به مردم باشه .......ممنون که هستید

پاسخ دادن 17 3
غلامرضا عاشوری

غلامرضا عاشوری

سلام وعرض ادب واحترام استاد ارجمند جناب آقای پروفسور سمیعی ، من رزمنده ای هستم که امام خمینی (ره) بازوی مرا بوسید. من هم دست شمارا می بوسم وبه این بوسه افتخار می کنم خداوند متعال سعادت دنیا وآخرت را ارزانی شما گرداند. انشاالله دکتر غلامرضا عاشوری معلم ، جانباز شیمیایی دفاع مقدس

پاسخ دادن 19 2
نیلوفر

نیلوفر

با سلام خدمت شما ما نیز به وجود شما می بالیم و بر دستان شما بوسه میزنیم،،،

پاسخ دادن 1 1
zahra

zahra

من برای پروفسور سمیعی ارزوی سلامتی می کنم وامیدوارم من هم بتونم توی زندگیم انسان کاملا موفق و مفیدی باشم/پاینده باد ایران عزیز

پاسخ دادن 15 1
نياز

نياز

سلام من افتخار می کنم به ادم بزرگی چون شما اميدوارم که بتونم همیشه در زندگیم شما رو الگوی خودم قرار بدم اخه منم عاشق پزشکی هستم اقای سميعى موضوعی هست که می خواستم شما بدونید مادر من بیش از ده سال است ک دچار بیمارى اعصاب و روان هستش پیش هر دکترم ک رفته داروهاشون اٽر که نداشته حالشو بدتر کرده و هر روز وضعیت اش غیر قابل تحمل میشه من واقعا نگرانشم لطفا اگه پیام منو می بينيد کمکم کنيد?

پاسخ دادن 7 1
امید اینده

امید اینده

ای کاش از دست منم کاری بر می امد حیف که فعلا کاری جز درس خواندن از دستم بر نمی اید

پاسخ دادن 1 1
ali reza

ali reza

با عرض سلام خدمت پروفسور سمیعی امیدوارم سالیان سال عمر کرده وبه مردم کمک کنیدبنده دانشجوی رشته تجربی بوده وارزو دارم مانند شما به مردم خدمت کنم

پاسخ دادن 17 3
نرگس

نرگس

فخر ایران زمین خدا شما رو برای ما و جهانیان حفظ کنه

پاسخ دادن 6 3
ن الف

ن الف

خوشا به سعادتتان که فخر خاک و گوهر افلاکی .درپناه خداوند بزرگ باشید

پاسخ دادن 8 2
سمبه

سمبه

دوستت داریم جناب اقای دکتر سمیعی.امیدوارم سالیان سال زنده و سالم باشید.از راه دور دستان زحمت کش شما را میبوسم.

پاسخ دادن 5 1
حسن

حسن

وظیفه تک تک ما ایرانی ها هست که پرچم کشور عزیزمون رو در همه جای دنیا برافراشته نگه دارم مثل استاد گرامی مون پرفسور سمیعی

پاسخ دادن 7 1
سجاد

سجاد

باعرض سلام خدمت پروفسور سمیعی عزیز خیلی چاکریم

پاسخ دادن 7 1
پریسا

پریسا

جالب بود, باعث افتخار ما هستین, واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم

پاسخ دادن 6 3
مهدی

مهدی

سلام پروفسور.پدرم بعد یددرمانی دچار فلج در نیمکره چپ مغزش شده.چجوری باهاتون مشورت کنیم و مدارکو براتون ارسال کنم

پاسخ دادن 2 1
نفیسه

نفیسه

بسم الله الرحمان الرحیم سلام .دیدن چنین صحنه هایی توی زندگی امروزه که اکثرا به فکر خودشونن یادچارتکبر وغرور میشن بقدری انرژی میده که قابل توصیف نیست فقط یه لحظه اشک توچشمام حلقه زد و درد یادم رفت امیدوارم هرکسی درهرجایگاهی چه از نظر مادی یامعنوی درحدخودش به فکر کمک بدون چشم داشت به دیگران باشه برای پروفسورسمیعی آرزوی سلامتی وطول عمر دارم خوش به حالشون که ذکات علم خودشون راپرداخت می کنن و دچار غرور و ...نشدن از طرف یه بیمار مغز واعصاب که دنبال چیزی که دکتر براش توضیح نمیده توسایتا می گرده

پاسخ دادن 5 1
فرید

فرید

بهترین ها را برای شما ارزو میکنم که بهترین هستید.

پاسخ دادن 1 1
صارمی ازملایر

صارمی ازملایر

باعرض سلام وخسته نباشی خدمت بزرگترین مرد تاریخ ایران وجهان جناب پروفسور سمیعی عزیز تاج سررم شما مایه ی افتخار ما حقیرانتان هستید با تمام وجود به شما میبالم وعاشق شما بزرگوار هستم خداقوت به مغز پرتلاش شما

پاسخ دادن 1 2
علی

علی

انسانیت را در وجود مبارک استاد میشود معنا کرد .وجودتان پایدار ای فخر ایران زمین

پاسخ دادن 2 1
محمد

محمد

درود برجوانمرد گیلانی بزرگ مرد اهل رشت افتخارمیکنم که هموطن شما هستم .این مرد شرافتمند کل عمرخودرا برای خدمت به انسانها کرده وچندین هزارجراحی باانگیزه نجات آنها کرده نه بخاطر پول .درود برشرفت هموطن رشتی.امیدوارم سالها زنده وسلامت باشید

پاسخ دادن 0 2
هم وطن

هم وطن

من به خودم افتخار میکنم که همچین هم وطنی که با تمام وجود به میهنش خدمت میکند دارم. اقای پرفسور مجید سمیعی عرض سلام خدمت شما و خانواده گرامی من همیشه شما را الگو زندگی خودم قرار میدم و سعی و تلاش خود را میکنم تا همانند شما به موفقیت برسم و به جامعه خودم خدمت کنم هر وقت ما درباره دانشمندان ایرانی در کلاس همراه با معلمان صحبت میکنیم من فقط اسم شما را یاد میکنم دکتر سمیعی امید وارم همیشه سلامت و پایدار بمانید

پاسخ دادن 1 1
امید اینده

امید اینده

من از کار های شما خوشم میاد ولی چرا المان ما بسیار بسیار بیمار درایران داریم که همه الماس می کنند به دادشان برسید من 11ساله میخواهم زمانی که دکتری معتبر شدم در وطن خود به بیماران ایرانی خدمت کنم زمانی هم که شنیدم دونالد ترامپ نمیگذارد هم وطنان ایرانی ام به کشور امریکا بروند تصمیم خودم را قطعی کردم

پاسخ دادن 0 2
نیلوفر

نیلوفر

دکتر مجید سمیعی«انسانی تکرار نشدنی»از خداوند برایشان عمری بسیار طولانی و با عزت میخواهم و به ایشان افتخار میکنم

پاسخ دادن 0 2
محمد

محمد

زندگی زیباست ای زیبا پسند خداوندا این زیباییها را بر بشریت ارزانی بدار درود بر انسانهای اینچنین

پاسخ دادن 0 0
حسین

حسین

سلام و عرض ادب . کلام از بیان مقام پروفسور سمیعی قاصر است ، تا باشد الطاف ربانی که دهد عمر با عزت و صحت ‌.

پاسخ دادن 0 0
خادم

خادم

امیدوارم به لطف حق وجودش درامان ّمشعل علمش فروزان ایامش بکام وعزتش مستدام باد

پاسخ دادن 0 0
شفیعی

شفیعی

عزت ایرانی پروفسور ازراه دور دستت را میبوسم.

پاسخ دادن 0 0
فاطمه

فاطمه

سپاس از ایزد منان... باسلام و قدردانی از شما بزرگوار... دعای مولایمان حضرت رضا(علیه الّسلام) همیشه بدرقه وجود پاکتان.فاطمه کرد از مشهد

پاسخ دادن 1 0
فرزاد

فرزاد

از دکتر سمیعی و تک تک همکاران ایشان نهایت تشکر را دارم

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف